Jump to content
ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Ηχοσύστημα έχουμε?

Recommended Posts

Guest Stoilas

Kenwood KDC 4021

Εμπρός μαμά ηχεία με τουίτερ στις κολώνες

Πίσω 2 signat 16,5 120W

6κάναλος ενισχυτής Xetec 4Χ75 + 2Χ180

Boschman 12in Sub 700W

Link to comment
Share on other sites

Guest white-LSD-golf

Alpine 9828RB(radio-CD/mp3/wma)6,5'' peerless(πορτες),τουίτερ peerless(θέση μαμά),εταζιερα:peerless κόρνες+HERTZ 8",πορπαγκαζ:sub woofer crunch fat boy 12"(Ειδηκη κληση προς τα κατω με εργαστασιακα μπλε led)800watt,ενυσχητες:ultimate 2 kai 4 καναλιων με ειδηκη κατασκευη(πλαγια θεση)και πυκνοτής SPL 1,5 FARAD(NIKEL).....(εγκατάσταση by Stergios team).....

Edited by Blue-smart-golf
Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια εχω τα εξης

Μπροστινο διαιρουμενο R6 DLS

Πισω ομοαξονικα Em Phaser

Αυτα παιζουν με ενισχυτη RF 50.2

2 12" Em Phaser

1 εφεδρικο 10" Em Phaser

Aυτα παιζουν με ενισχυτη RF 500.2

και πυκνωτη 2 Farad

Link to comment
Share on other sites

ας ποσταρω και εγω.

εχω ενα golf iv 5 door προς το παρων.

ο ηχος μου------->

gallery_131_43_1105720204.jpg

gallery_131_43_1105720562.jpg

gallery_131_43_1104760623.jpg

gallery_131_43_1104713300.jpg

αναλυση-------->

--->τα καλωδια του ρευματος μετα την μπαταρια:

ενα καλωδιο 3gause και ενα 8gause

2 ασφαλειοθηκες με μια 140αρα ασφαλεια και μια 80αρα (φαινονται καθαρα αν κοιταξετε, η μια ειναι κανονικη και η αλλη μεγαλη).

--->η κονσολα μου:

επενδυση ανθρακονημα και ενα alpine cda-7894rb

--->πορτες εμπρος:

cadence cwm6kit με αλλαγμενα midbass της cadence παλι αλλα σε περιορισμενο αριθμο παραγωγης (poly ενισχημενα για διαγωνισμους)

--->πορτες πισω:

cadence cwm6kit

--->πορτ-μπαγκαζ:

1x spl dynamics dig 1450

1x cadence q400

2x 12" cadence beast dr special edition (περιορισμενη παραγωγη ειναι χειροποιητα, 10τεμ στην ελλαδα)

2x πυκνωτες των 2farad ο καθενας

2χ διακλαδωτες ρευματων (ενας γειωσης κ ενας ρευματος)

1χ ασφαλειορελε 140 αμπερ γειωσης των πυκνωτων.

1χ πυροσβεστηρας (για εκτακτη αναγκη και μπατσους)

2χ γκλοπ ξυλινα κρυφα (συντομα φωτογραφια)

1χ ρεζερβα εργοστασιακη michelin pilot 14"

καλωδια ρευματος:ενα 3gause για τον spl ενα 8gause για τον cadence και 8gause για γειωσεις και μια 3gause για τον spl dynamics.

το αυτοκινητο εχει αλλαξει 3 η 4 φορες μηχανιματα στο πορτ-μπαγκαζ και παρα πολλες πηγες.

το επομενο βημα μου:ξηλωμα και επανεγκατασταση στο golf v που σκεφτομαι να παρω με αλλαγες πλεον στην πηγη (οθονη), ενισχυτικα (θα προσθεσω και αλλον 1 η αλλους 3 dig1450, 1 τετρακαναλο πιο δυνατο μαλλον zapco η em-phazer και ηχεια (θα παιξω μπροστα 4 8MI100 και μια ph35 kορνα σε καθε πορτα και πισω (πλαινα) 2 8ΜΙ100 και μια ph35 σε καθε πλαινο της beyma ολα αυτα) οπως και θα βαλω και ενα κεντρικο ηχειο στο ταμπλο για 5.1 ηχο.και ολοκληρωνω με 2 μπαταριες στην ρεζερβα μεσα!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλα μακαρι να ειχα και εγω τις γνωσεις σου.γουσταρω Power ηχο.προς το παρον εχω της μαμας και το JVC 402 mp3 και ταιριαζει απολυτα με το αυτοκινητο..4χ50WAtt.λεω να χτυπησω κανενα sub αργοτερα.καμια προταση στα μανισια στανταρ που εχει το golf V?

Edited by Drago
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω????? :)

Λοιπον:

Πηγη JVC KD-SX998R, 4X50 W, MP3 PLAYBACK, White-Red Leds (για να ταιριαζει και με το ταμπλω).

Ενισχυτης BLAUPUNKT GTA 450, 4X100 W/4 Ω, 2X320 W/2 Ω, γεφυρωμενος για να οδηγει και το subwoofer.

Hχεια JBL 3δρομα. δεν θυμαμαι μοντελο και Watts, τοποθετημενα στις πορτες, μαμα tweeters στις κολωνες της Philps, αν θυμαμαι καλα ειναι στα 110 W (θα αλλαχθουν συντομα)

Subwoofer AUDIOBAHN 12'' 300 W.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον...

η πηγη ειναι η καινουρια οθονη της kenwood που εφαρμοζει μεσα στη θεση του golf μου κουτι (2din).

εμπρος παιζουν 2 ζευγαρια διαιρουμενα phoenix gold elite 6'5" και ενα κεντρικο της clarion.

πισω παιζει ενα ζευγαρι coaxials phoenixgold.

απο sub εχουμε προσ το παρον 2Χ10" PG titanium αλλα θα βαλω τα w7 τησ JLAUDIO.

οι ενισχυτεσ του συστηματοσ ειναι 2. ο ενασ που οδηγει τα sub ειναι 600.2 τησ PG και ο αλλοσ που οδηγει τα υπολοιπα εναι 500.4

στο συστημα υπαρχει ακομα πυκνωτησ 1F, ασφαλειωθηκεσ και διακλαδωτεσ, equalizer PG232, 5.1kenwood, ενισχυτησ για το κεντρικο 45w clarion, οθονη στο καπο τησ autosonic, ηλεκτρονικο βολτομετρο και μπαταρια stinger 1000A. fire.gif

Link to comment
Share on other sites

DECIBEL ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ Ο ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΡΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΛΟΜΠ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ???

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΕΧΩ

-PIONEER ΠΗΓΗ ΜΕ CD

-2 ΗΧΕΙΑ PIONEER ΜΠΡΟΣΤΑ

-4 TWEETER ΚΑΙ 2 ΗΧΕΙΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ

-2 ΠΙΣΩ SONY EXPLOD (ΕΤΑΖΙΕΡΑ)

-ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ 600W TREMOR EARTHQUAKE

-EARTHQUAKE 12' SUBWOOFER ΣΕ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΗ ΚΟΥΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Guest performerk

πηγη : PIONEER - DEH-P9600MP Radio-CD With RDS-MP3/WMA-CD/CD-R/RW....

ηχεια : εμπρος door panel 4 X 8'' beyma

πισο door panel 4 X 10'' beyma

ενισχυτες : 1 X impact & 1 X rockford fosgate

subwoofer : 2 X 15'' rockford fosgate (power)

Link to comment
Share on other sites

καλες ειναι και οι δικες σου ρε! σιγα. στο δικο μου να δεις doorpanel που θα βγαλω. καλλιτεχνημα.

λοιπον μολις το ετοιμασεις θελω να το δω αμεσως γιατι ενδιαφερομαι. (και αν γινεται απο κοντα) φιλε εχεις μερακι για τη δουλεια που κανεις και φενεται.

Link to comment
Share on other sites

βασικα εχω να δωσω τρεις εργασιες για να μπορεσω να ψησω τον father να μου χτυπησει το gti ωστε να ξεκινησω τα φτιαξηματα. tongue.gif

αλλα θελω να το κανω μπομπα και να μην κοστισει τρελλα ποσα!και επειδη ειμαι splακιας θα παιξω με beyma. 0 ποιοτητα μονο ενταση. εχω βγαλει ηδη ενα προχειρο πλανο.

Link to comment
Share on other sites

Guest ioannis

ΠΗΓΗ:PIONEER DEH P80MP

ΗΧΕΙΑ:SCANSPEAK D2904/60000(TWEETER ME ΠΟΛΥΕΣΤΕΡΙΚΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

ΤΡΙΓΩΝΑΚΙ ΣΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ.

PEERLESS 850438(WOOFER ΣΤΙΣ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ

ΘΥΡΩΝ).

PEERLESS 830575 (SUB 10'' ME ΠΟΛΥΕΣΤΕΡΙΚΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΧΩΡΙΣ

ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΠΟΡΤ ΜΠΑΓΚΑΖ ΣΤΟ...ΠΟΡΤ ΜΠΑΓΚΑΖ).Για να αλλάζουμε και κάνα λάστιχο χωρίς πρόβλημα!! :D:huh:

ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ:AUDISON VRX4.300 EX(KAΤΑΣΚΕΥΗ ΣΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΑΓΚΑΖ)

ΠΥΚΝΩΤΗΣ:MACROM MTC 1.0 DVD(ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΣΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΑΓΚΑΖ)

ΚΑΛΩΔΙΑ:AUDISON

ΜΟΝΩΣΗ ΜΠΡΟΣΤΙΝΩΝ ΘΥΡΩΝ ΜΕ DYNAMAT.

ΠΗΡΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ FASTER ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ (ΤΕΥΧΟΣ 06 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 2005)

Δυστυχώς δεν έχω φώτο,αλλά υπάρχει το περιοδικό αλλά και το αυτοκίνητο για όποιον ενδιαφέρεται να δει σωστή δουλειά και να ακούσει ποιότητα.. :huh::unsure::unsure:

Edited by ioannis
Link to comment
Share on other sites

Guest performerk

oi kornes mou einai kai autes ths beyma..file desibel...prin apo liges meres prepei na se eida ston peiraia alla den sou milhsa giati den de ksero..hxa erthei me ena fortigo aspro gai na paro kati pragmata.dioti kai ego exo katagogh apo KPHTH..

Link to comment
Share on other sites

κακως ρε φιλε επρεπε να μου μιλησεις.

λοιπον εχουν παραγγελθει τα κανουρια μου μηχανηματα και θα μπουν στο γκολφ που εχω.τελικα δεν θα το αλλαξω αλλα θα το κρατησω για καιρο ακομα αφου θα φτιαχτει καλα απο λουκ ηχο και οχι μονο.

μολις ετοιμαστει θα σας ξανακανω μια παρουσιαση, με φωτογραφιες.

Edited by decibel
Link to comment
Share on other sites

ΠΗΓΗ---- PANASONIC DFX 666 [για λιγο καιρο ακομα]

TWEETERS-- HERTZ [στις εροστασιακες θηκες]

ΠΟΡΤΕΣ-- CORAL

ΕΤΑΖΕΡΑ-- ΜΤΧ :

thumbsup: :D:thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:shockgun.gifshockgun.gifshockgun.gifshockgun.gifshockgun.gif

Link to comment
Share on other sites

αλλαξα ηχο.πλεον εχουμε:

10χ 6" audiopulse pro 6

2x pro tw audiopulse κορνες

2χ ast09 beyma κορνες

2χ 15" memphis mojo m3 1500rms το καθε ενα

1χ zapco 1000.4 για τα ηχεια

1χ emphaser ea2500d για τα sub

1x rodek 40farad πυκνωτης

1χ μπαταρια maxima exide 900

1x pioneer avh-5700

1x ipod 20gb με το ανταπτορ της pioneer για να συνδεεται σαν σκληρος δισκος.

1χ βολτομερο alfatec

θα βαλω συντομα και λινκ με τις φωτογραφιες.

Link to comment
Share on other sites

Ωωωωω! Ηχοσυστημα διαμαντι :lol: Ευγε decibel.

Ειδικα τα memphis ειναι απιστευτα, για την 5700 τι να πει κανεις??? Απο τις καλυτερες επιλογες και στα καπακια iPod για να ειμαστε και trendy :lol:tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

πωπωπωπω αίσχος....τί είναι αυτό??κακόγουστο εντελώς....αλλά άνετα θα ήθελα να τα χε το πολάκι μου......

ΑΞΙΟΣ ΚΩΣΤΑΚΗ......ΚΑΙ ΠΟΛΛΛΛΛΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΡΑΚΙ ΣΟΥ....ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ.......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.