Jump to content
surfman01

Φωτό από φανάρια Fk

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

Σκέφτομαι να αλλάξω φανάρια σε Golf V, και μία αρκετα καλή και προσιτή λύση είναι τα angel eyes της FK. Δυστυχώς, δεν έχω καταφέρει να βρω φωτογραφίες τοποθετημένων φαναριών, παρά μόνο την κλασσική, γνωστή (γεμάτη αντανακλάσεις) φωτό που υπάρχει και στο site της FK. Ενδιαφέρομαι για τα μαύρα κυρίως. Αν κάποιος έχει φωτογραφία αυτών των φαναριών και όρεξη να την ανεβάσει, θα με βοηθούσε. Ολες οι φωτογραφίες είναι ευπρόσδεκτες : Μακρυνές/κοντινές, καθαρές/θολές, νυχτερινές/φωτισμένες/φλασαρισμένες, με τα φανάρια τοποθετημένα η έξω από το κουτί τους, ότι υπάρχει με λίγα λόγια! :D Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Υ.Γ. Αν υπάρχει και φωτό των angel eyes συνδυασμένων με xenon θα μου ήταν επίσης χρήσιμη!

Edited by Chris01
Link to comment
Share on other sites

βαλτα με κλειστα ματια!ουτε φωτος ουτε τπτ!!!!

ειναι super!με 6αρια ξενον θα εισαι αρχηγος!

Πήγα και τα πήρα. Είχες δίκιο.

Ευχαριστώ!

Edited by Chris01
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και τα πήρα. Είχες δίκιο.

Ευχαριστώ!

καλησπερα και απο μενα μου εχουν μπει σκεψεις και εμενα για angel-eyes και θα ηθελα να σε ρωτησω απο που τα πηρες ποια η τελικη τιμη με τοποθετηση και αν και μπηκα στο site της fk δεν εβγαλα ακρη (με τα γερμανικα,ειμα και λιγο ασχετος απο αυτα).επισης θα ηθελα να ρωτησω γενικα ποια η διαφορα στο φωτισμο xenon (στη δεσμη φωτος) με τα angel-eyes και αν ειναι καλο να μπουν για ποιο ολοκληρωμενο και ποιοτικο αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους, καλή χώνεψη!

Προς το παρών έχουν τοποθετηθεί τα angel eyes αλλά μένουν μερικές ακόμα επεμβάσεις, όταν ολοκληρωθεί το σχέδιο θα ανεβάσω φωτο.

Όσον αφορά τη δέσμη των xenon χωρίς να έχω βάλει ακόμα ο ίδιος, πιστεύω είναι αρκετά πιο δυνατή και διαφορετικού χρώματος από το φώς αλλογόνου. Επιπλέον τα συγκεκριμένα angel eyes, έχουν projector για τη μεσαία σκάλα τα οποία να σημειώσω ότι ενώ κατευθύνουν πολύ καλύτερα την δέσμη από ένα κανονικό κατοπτρικό φανάρι ^_^ , σκοτώνουν λίγο την απόδοση της λάμπας thumbsdown.gif ,(με λάμπα αλλογόνου τουλάχιστον, η διαφορά είναι ορατή) εξού φαντάζομαι και η χρήση τους από τις αυτοκινητοβιομηχανίες κυρίως σε αυτοκίνητα με λάμπες xenon.

Με σχετική καθυστέρηση ανεβάζω μία ενδεικτική φωτο.

http://www.vwclub.gr/vwforum/uploads/11770...69_451_9736.jpg

Edited by Chris01
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους, καλή χώνεψη!

Προς το παρών έχουν τοποθετηθεί τα angel eyes αλλά μένουν μερικές ακόμα επεμβάσεις, όταν ολοκληρωθεί το σχέδιο θα ανεβάσω φωτο.

Όσον αφορά τη δέσμη των xenon χωρίς να έχω βάλει ακόμα ο ίδιος, πιστεύω είναι αρκετά πιο δυνατή και διαφορετικού χρώματος από το φώς αλλογόνου. Επιπλέον τα συγκεκριμένα angel eyes, έχουν projector για τη μεσαία σκάλα τα οποία να σημειώσω ότι ενώ κατευθύνουν πολύ καλύτερα την δέσμη από ένα κανονικό κατοπτρικό φανάρι B) , σκοτώνουν λίγο την απόδοση της λάμπας thumbsdown.gif ,(με λάμπα αλλογόνου τουλάχιστον, η διαφορά είναι ορατή) εξού φαντάζομαι και η χρήση τους από τις αυτοκινητοβιομηχανίες κυρίως σε αυτοκίνητα με λάμπες xenon.

θα μπορουσες να πεις ποσο στοιχισε η αγορα - τοποθετηση των angel-eyes και απο που εγινε η αγορα?

ενδοιαφερομαι και εγω.

ευχαριστω.

Edited by dubbeR_xronis
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν εδω στην Ελλαδα υπαρχει καποιο μαγαζι που να εχει fk angels-projector? θελω να βρω σαν κι αυτα στην φωτο,αλλα δεν θελω να ανακατευτω με e bay και τετοια.

post-5787-1184272505_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nikoliss, όντως τα έχει το συγκεκριμένο (υπο;)κατάστημα από το οποίο τα πήρα και εγώ. Δεν το συνιστώ σε καμία περίπτωση και θα κάνω σχετικό post εδώ όταν βρω λίγο χρόνο. Κατά τα άλλα, τα φανάρια σκίζουν από εμφάνιση αλλά η ποιότητά τους είναι δυστυχώς αντιστρόφως ανάλογη.. Θα σου απαντήσω σύντομα με περισσότερες λεπτομέρειες, καθώς δεν παίζει χρόνος τις τελευταίες μέρες.

Edited by Chris01
Link to comment
Share on other sites

Φίλε nikoliss, όντως τα έχει το συγκεκριμένο (υπο:wub:κατάστημα από το οποίο τα πήρα και εγώ. Δεν το συνιστώ σε καμία περίπτωση και θα κάνω σχετικό post εδώ όταν βρω λίγο χρόνο. Κατά τα άλλα, τα φανάρια σκίζουν από εμφάνιση αλλά η ποιότητά τους είναι δυστυχώς αντιστρόφως ανάλογη.. Θα σου απαντήσω σύντομα με περισσότερες λεπτομέρειες, καθώς δεν παίζει χρόνος τις τελευταίες μέρες.

καλημερα, τελικα εισαι ικανοποιημενος με τα angel eyes που εβαλες γιατι ενδιαφερομαι και εγω

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nikoliss, όντως τα έχει το συγκεκριμένο (υπο:)κατάστημα από το οποίο τα πήρα και εγώ. Δεν το συνιστώ σε καμία περίπτωση και θα κάνω σχετικό post εδώ όταν βρω λίγο χρόνο. Κατά τα άλλα, τα φανάρια σκίζουν από εμφάνιση αλλά η ποιότητά τους είναι δυστυχώς αντιστρόφως ανάλογη.. Θα σου απαντήσω σύντομα με περισσότερες λεπτομέρειες, καθώς δεν παίζει χρόνος τις τελευταίες μέρες.

για πες ποιο αναλυτικα γιατι το λες αυτο? εγω που πηρα για το 3αρι μου δεν εχω κανενα προβλημα....και το τζαμι ειναι γυαλινο οπως τα γνησια,περιμενα να ειναι πλαστικα!!!

ασε που η fk μου εκανε τα xenon δωρο tongue.gif (καταλαθος αλλα δεν με πειραξε καθολου) :lol::lol:-_--_-

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Επειδή ενδοιαφέρομαι για τα φανάρια τύπου angel eyes της FK με κωδικό FSFK9002, θα ήθελα να ρωτήσω (ψάχνοντας τελικά δεν έβγαλα άκρη)

υπάρχει μαγαζί στην Ελλάδα που να τα πουλάει;

Και αν ναι, κοστίζουν 300 ευρώ όπως στην Γερμανία το ζευγάρι;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Επειδή ενδοιαφέρομαι για τα φανάρια τύπου angel eyes της FK με κωδικό FSFK9002, θα ήθελα να ρωτήσω (ψάχνοντας τελικά δεν έβγαλα άκρη)

υπάρχει μαγαζί στην Ελλάδα που να τα πουλάει;

Και αν ναι, κοστίζουν 300 ευρώ όπως στην Γερμανία το ζευγάρι;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

ναι φιλε μου υπαρχουν και εχουν 300ευρο....δες εδω:

http://www.saveltrade.gr/product_info.php?...products_id=157

Edited by BAD BOY
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.