Jump to content
Guest THOMAS21

Σκούπα ή βαρελάκι?

Recommended Posts

Guest THOMAS21

paidia thelo ti gnomi sas.....ti apodidei kalitera sto polaki 9n 75 ps?skoupa i barelaki???to sistima exagogis kausaerion exei allaxtei olo..........epomenos se sindiasmo me ena programmataki ti tairiazei kalitera sto moter tou 1,4 me ta 75?? ti exete balei eseis???

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

με γλυτωσες απο το κοπο να ανοιγω το θεμα κ εγω!εχω την ιδια απορια με σενα μονο που εχω 100αρι με προγραμμα,για πειτε γνωμες παιδες κ τελος παντων μπορει να πει καποιος με ακριβεια σε τι στροφες αποδιδει καλα το ενα κ σε ποιες το αλλο?η σκουπα ξερουμε οτι κανει πολυ τρελο ωραιο κ ισως ενοχλητικο θορυβο ενω το βαρελακι μετριο

ξερουμε επισης οτι η σκουπα ειναι πιο αμεση γιατι περνει αερα κατευθειαν απο κατω ενω στο βαρελακι πρεπει να κανει τη διαδρομη του σωληνα

Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική μου γνώμη είναι σκούπα χωρίς 2η σκέψη. Βγάζει πολύ καλύτερο θόρυβο και κάνει πολύ καλύτερη δουλειά πιστεύω. Το βαρελάκι κάνει λίγότερη δουλειά και πολύ λιγότερο θόρυβο αλλά βοηθάει το αυτοκινητο καλύτερα στιε χαμηλές στροφές πιστεύω. Αυτηή είναι η γνώμη μου ;)

Link to comment
Share on other sites

σκούπα για τους λογους που προανεφερθησαν

παρατηρηση : το οτι δινει ψηλα η σκουπα ειναι μεγαλο πλεονεκτημα γιατι εκει την θες τη δυναμη σ'ενα ανοιγμα

επίσης εκμεταλλεύεται και περισσότερο αέρα, με περισσότερη φόρα και χαμηλότερη θερμοκρασία =>μεγαλύτερη πυκνότητα οξυγόνου=>καλύτερη καύση

Edited by polo123ps
Link to comment
Share on other sites

Σκουπα προτινω και εγω!!!!!Το κανει αλλο αυτοκινητο,εμενα δινει απο τις 4000 μεχρι το κοφτη!!!!Αλλη ποσοτητα αερα,ποιο κρυο αερα και πολυ καλυτερη και ποιο γρηγορη καυση!!!!!

Μοntoya.

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
paidia thelo ti gnomi sas.....ti apodidei kalitera sto polaki 9n 75 ps?skoupa i barelaki???to sistima exagogis kausaerion exei allaxtei olo..........epomenos se sindiasmo me ena programmataki ti tairiazei kalitera sto moter tou 1,4 me ta 75?? ti exete balei eseis???

Σκούπα σου προτείνω κι εγώ. Αν θες να σου πω και που να πας για χειροποίητη από ανθρακόνημα με 180¤!!!

Πόσο σου κόστισε το σύστημα εξαγωγής και πού το έβαλες?

Link to comment
Share on other sites

Guest THOMAS21
Σκούπα σου προτείνω κι εγώ. Αν θες να σου πω και που να πας για χειροποίητη από ανθρακόνημα με 180¤!!!

Πόσο σου κόστισε το σύστημα εξαγωγής και πού το έβαλες?

loipon filaraki ta ebala ola sto exhaust centre stous agious anargirous.....ama deis sto periodiko burn out stis protes selides exei ta panta me times.......oi tipades ekei kanoun foveri doulia....ola mazi kostisan 700 euro.......file na deis pos afxithike i ropi kai ti thorivo kanei......mexri k skasimata kanei i exatmisi stis ipsiles strofes opos kati saxoralla....entometaxi ektos apo ti ropi prostethikan k 3 alogakia pou ta ekove o prokatalitis tou mama xtapodiou.......ta 190 ta pianei aneta....se eythia milame....treli diafora.......skoupa skeftomai gia mia tis green ego.....ti les????entometaxi ektos apo auto psaxnomai k gia ekkentroforous me roiki exelixi k ta sxetika......file me ena kalo atmosfairiko tha pigainei fetes..........

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα βαρελακι. για μενα ηταν καλυτερο και ετσι αυτο επελεξα. αλλωστε και στο topgun ειχαν την δυνατοτητα να βαλουν σκουπα, αλλα εβαλαν βαρελακι. αναρωτηθητε το γιατι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είχε βγει σκούπα για το καινούριο ibiza όταν βγάλαν το top gun. Η σκούπα της green για ibiza, για polo-fabia βγήκε το περασμένο καλοκαίρι. Και η σκούπα της bmc πριν κανά 6μηνο.

Link to comment
Share on other sites

Από όσα ξέρω, ναι έχει βγάλει για ibiza. Δεν ξέρω αν έχει βγεί για polo ή αν αυτή του ibiza κάνει στο polo. Την είχα δει σε μια φωτό και ήταν σχεδόν ίδια με αυτήν της green μόνο που φορούσε χοάνη διπλής ροής bmc.

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

λοιπον πηρα τωρα την bmc κ ρωτησα για την εν λογω σκουπα κ μου ειπαν οτι δινεται μονο στα κεντρικα της σεατ κ οτι δε την πουλανε αυτοι σε ιδιωτες κ οτι θα πρεπει να απευθηνθω σε καποια σεατ κ δε ξερει αν μπαινει σε πολο

]μπορει καποιος με ibiza να μας πει αν δεν ειναι κοπος?

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
λοιπον πηρα τωρα την bmc κ ρωτησα για την εν λογω σκουπα κ μου ειπαν οτι δινεται μονο στα κεντρικα της σεατ κ οτι δε την πουλανε αυτοι σε ιδιωτες κ οτι θα πρεπει να απευθηνθω σε καποια σεατ κ δε ξερει αν μπαινει σε πολο

]μπορει καποιος με ibiza να μας πει αν δεν ειναι κοπος?

¶ρα λοιπόν παίρνεις Green ή μία χειροποίητη και τελειώνεις!

Link to comment
Share on other sites

¶ρα λοιπόν παίρνεις Green ή μία χειροποίητη και τελειώνεις!

Αν είναι εύκολο και αν δεν είναι off-topic μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ποιά είναι η διαφορά μεταξύ χειροποίητης και μιας του εμπορίου?? Ευχαριστώ πολύ :(

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Έλα ρε Σπύρο! Η χειροποίητη σημαίνει ότι μπορείς να κάνεις κάτι custom για το αυτοκίνητό σου (σχήμα υλικό, χοάνη κτλ) Πχ. όταν εγώ αναφέρομαι σε χειροποίητη για 9Ν έχω στο μυαλό μου έναν τύπο στο Πέραμα που φτιάχνει και έχει καλούπι για σκούπα για 9Ν σαν της Green και την φτιάχνει από ανθρακόνημα που σημαίνει ότι έχει τρελή αντίσταση στη θερμοκρασία της μηχανής!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

ετσι κ αλλιως της green δεν ειναι απο ανθρακονημα ?η κανω λαθος?

καθιστε να δουμε μπας κ παρουμε απο τη σεατ το κιτ αυτο να δουμε κ ποσο εχει

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε Σπύρο! Η χειροποίητη σημαίνει ότι μπορείς να κάνεις κάτι custom για το αυτοκίνητό σου (σχήμα υλικό, χοάνη κτλ) Πχ. όταν εγώ αναφέρομαι σε χειροποίητη για 9Ν έχω στο μυαλό μου έναν τύπο στο Πέραμα που φτιάχνει και έχει καλούπι για σκούπα για 9Ν σαν της Green και την φτιάχνει από ανθρακόνημα που σημαίνει ότι έχει τρελή αντίσταση στη θερμοκρασία της μηχανής!!!

Κατάλαβα Κώστα και πόσο πάει μια τέτοια σκούπα περίπου???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.