Jump to content
Nikos_Passat_2.0T

Πίσω φώτα της Hella.

Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα. Το επόμενο project λέγεται πίσω φώτα της Hella. Έχω βρει στο eBay με 200€, αλλά δεν ξέρω μήπως παίζω με την τύχη μου (το τιμόνι δόξα το Θεό ήταν μια χαρά). Γνωρίζει κανείς κάποιο κατάστημα στη Θεσ/νίκη που να τα φέρνει?

Και μιλάμε για αυτά τα φώτα:

2SD%20009%20598-801a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Είχα δει ένα κατάστημα με πινακίδα μεγάλη Hella , πιθανόν να πουλαει προϊόντα Hella , εκτός κι αν την έχει για μόστρα . Έχει περάσει καιρός από τότε ..... είναι όπως έρχεσαι από την Οδό Λαγκαδά και πας για Βαρδάρη στο προηγούμενο φανάρι πριν το φανάρι του Βαρδαριου(έργα μετρό) στρίβεις δεξιά στον δρόμο μέσα και στο αριστερό σου χέρι είναι ένα κατάστημα σε απόσταση περίπου 20 - 40 μέτρα . Ελπίζω να υπάρχει ακόμα και να πουλαει προιοντα Hella ... όποιος γνωρίζει εαν πουλαει προιοντα Hella το συγκεκριμενο καταστημα ας μας πει , μην παει τζαμπα ο φίλος

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Το επόμενο project λέγεται πίσω φώτα της Hella. Έχω βρει στο eBay με 200¤, αλλά δεν ξέρω μήπως παίζω με την τύχη μου (το τιμόνι δόξα το Θεό ήταν μια χαρά). Γνωρίζει κανείς κάποιο κατάστημα στη Θεσ/νίκη που να τα φέρνει?

Και μιλάμε για αυτά τα φώτα:

2SD%20009%20598-801a.jpg

Καλησπέρα κύριε μηχανολόγε!! Είπαμε ένα-ένα τα project. Ακόμα περιμένουμε να δούμε ολοκληρωμένο το body kit που θα έβαζες στον Μανδύλα. Μου φαίνεται πως μας ετοιμάζεις πασχαλιάτικη surprise!!!!! Τα πίσω φώτα είναι πολύ ωραία αλλά πρέπει να τα συνδυάσεις και με τα σκούρα φλας στους καθρέφτες αλλά και με τα σκούρα φλας στους εμπρόσθιους προφυλακτήρες. Τώρα σχετικά με το που θα βρείς μαγαζί με Hella? Υπάρχει ή υπήρχε τουλάχιστον μέχρι πέρισυ που το είχα δει στην Διοικητηρίου όπως ανεβαίνεις από Εγνατία στα 100-200 μέτρα στο δεξί σου χέρι. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριε μηχανολόγε!! Είπαμε ένα-ένα τα project. Ακόμα περιμένουμε να δούμε ολοκληρωμένο το body kit που θα έβαζες στον Μανδύλα.

Ρε συ Γιώργο, πριν κάνω αυτό το post, έβαλα φώτο σε άλλο θέμα! Δεν το είδες??? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Γιώργο, πριν κάνω αυτό το post, έβαλα φώτο σε άλλο θέμα! Δεν το είδες??? tongue.gif

Συγγνώμη Νίκο έχεις δίκιο δεν το πρόσεξα. Ήδη έχω ποστάρει κιόλας εκεί. Πάντως και κει που αναφέρει ο φίλος Speedy που μάλλον είναι στην Ραμόνα στον αντιπρόσωπο της Nothelle πρέπει ο ίδιος χωρίς να είμαι 100% σίγουρος να εμπορεύεται και ηλεκτρολογικό υλικό της Hella.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο αύριο κιόλας θα βγω στη γύρα για ψάξιμο. Θα πάω από Car Shop στο Φοίνικα, Sport Center στην Καλαμαριά και σε αυτά που είπατε κι εσείς (και σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες). Έβλεπα τις φώτο που έβγαλα για το bodykit και αυτό το κόκκινο με χτυπούσε πολύ άσχημα... :) Τα φλας θα γίνουν και αυτά. Για τα μπροστά ενώ ήμουν σίγουρος, προέκυψε ένας ενδιασμός που θα ήθελα να συζητήσουμε από κοντά. Στα μαγαζιά που προανέφερα, θέλω να ρωτήσω και για ανάρτηση, για να δείξει και καλύτερα το bodykit... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλά είπα εγώ ότι θα έχουμε πασχαλινές εκπλήξεις. Περιμένουμε λοιπόν νέα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Το επόμενο project λέγεται πίσω φώτα της Hella. Έχω βρει στο eBay με 200¤, αλλά δεν ξέρω μήπως παίζω με την τύχη μου (το τιμόνι δόξα το Θεό ήταν μια χαρά). Γνωρίζει κανείς κάποιο κατάστημα στη Θεσ/νίκη που να τα φέρνει?

Νίκο γνωρίζω ένα κατάστημα επί της Μοναστηρίου, θα σου στείλω λεπτομέρειες με p.m.

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν είναι δυνατόν! Και μετά λένε ότι η ελληνική αγορά δεν έχει κίνηση! Τα φώτα της Hella τα βρήκα στο ebay 250€ (βρήκα και με 200€ αλλά ας πάρουμε τα ακριβότερα), σε κατάστημα άλλης χώρας on-line τα βρήκα 260€ και πήγα σε κατάστημα στην Θεσσαλονίκη (να μη πω όνομα καλύτερα) και μου είπανε 380€ και 1,5 μήνα παράδοση!!!!! Πλάκα μου κάνουν????

Κώτσοοοοο... Ετοιμάσου να κάνουμε μια μικρή αγορά από ebay πάλι... :)

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν είναι δυνατόν! Και μετά λένε ότι η ελληνική αγορά δεν έχει κίνηση! Τα φώτα της Hella τα βρήκα στο ebay 250¤ (βρήκα και με 200¤ αλλά ας πάρουμε τα ακριβότερα), σε κατάστημα άλλης χώρας on-line τα βρήκα 260¤ και πήγα σε κατάστημα στην Θεσσαλονίκη (να μη πω όνομα καλύτερα) και μου είπανε 380¤ και 1,5 μήνα παράδοση!!!!! Πλάκα μου κάνουν????

Κώτσοοοοο... Ετοιμάσου να κάνουμε μια μικρή αγορά από ebay πάλι... :)

Αν αρχίσω να σου λέω τιμές Ελλάδας από πράγματα που αγόρασα από ebay θα κουφαθείς!! Μην το σκέφτεσαι λεπτό, ebay και πάλι ebay.

Link to comment
Share on other sites

Αν αρχίσω να σου λέω τιμές Ελλάδας από πράγματα που αγόρασα από ebay θα κουφαθείς!! Μην το σκέφτεσαι λεπτό, ebay και πάλι ebay.

Στην εποχή που με ένα κλικ μπορείς πλέον να συγκρίνεις τιμές σε ολόκληρο τον κόσμο, κάποιοι επιμένουν στην κοροιδία...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω ΑΠΟΛΥΤΑ με τον φιλο R1der και γω εχω γλυτωσει πολλα λεφτα χαρη στο ebay,μονο 2-3 πραγματακια να προσεξεις και εισαι οκ.Νικο πλεον τετοιες αγορες μονο με ιντερνετ,γιατι η ελληνικη αγορα ειναι για τ'αναθεμα.

Παντως πιστευω οτι αυτα τα φωτα σε μαυρο οπως το δικο σου πρεπει να ειναι ζημια μεγαλη...

Υ.Γ. προσοχη στα τελωνεια μονο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω παρών Νίκο.Όποτε θέλεις το κανονίζουμε. Αν περιμένουμε από εδώ? :lol: ¶στα να πάνε.

Νίκο ο Κώστας είναι ο καλύτερος διαμεσολαβητής για αγορές μέσω ebay. :( Μόνο που βλέπω η παραγγελία να γίνεται Χ 2. worthy.gif:lol: Ο μικρός από καιρό τα έχει κυαλάρει τα φώτα της Hella και δεν βλέπω ν΄αντέχει στον πειρασμό. new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Νίκο ο Κώστας είναι ο καλύτερος διαμεσολαβητής για αγορές μέσω ebay. :( Μόνο που βλέπω η παραγγελία να γίνεται Χ 2. worthy.gif:lol: Ο μικρός από καιρό τα έχει κυαλάρει τα φώτα της Hella και δεν βλέπω ν΄αντέχει στον πειρασμό. new_lol.gif

Καλύτερα! Να παζαρέψουμε και την τιμή!!! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Νίκο μιας και το βράδυ δύσκολα σε βλέπω να κλείνεις μάτι,φτιάξε λοιπόν ένα δυνατό καφέ και σερφάρισε κάνοντας όνειρα. Εγώ απλώς θα σε βοηθήσω με τα παρακάτω link:

Δες τι έκανε ένας συνάδερφος Κροάτης:

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=4010144

Να και κάτι που ίσως δεν σκέφθηκες:

http://cgi.ebay.de/EIBACH-ANTI-ROLL-KIT-VW...%3A1|240%3A1318

Καλή διασκέδαση λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο μιας και το βράδυ δύσκολα σε βλέπω να κλείνεις μάτι,φτιάξε λοιπόν ένα δυνατό καφέ και σερφάρισε κάνοντας όνειρα. Εγώ απλώς θα σε βοηθήσω με τα παρακάτω link:

Δες τι έκανε ένας συνάδερφος Κροάτης:

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=4010144

Να και κάτι που ίσως δεν σκέφθηκες:

http://cgi.ebay.de/EIBACH-ANTI-ROLL-KIT-VW...%3A1|240%3A1318

Καλή διασκέδαση λοιπόν.

Διάολε!!! tongue.gif

Τον έχω τσεκάρει εδώ και πολύ καιρό τον Κροάτη. Μπαίνω στο VW Vortex 2-3 φορές την εβδομάδα και διαβάζω το καθετί καινούργιο! :( Έκανε μεγάλες αλλαγές. Βέβαια δεν συμφωνώ και σε όλα (όπως πχ μάσκα χωρίς σήμα). Πάντως έκανε καλή δουλειά. Και τις αντιστρεπτικές τις έχω δει. Αλλά μάλλον είναι πολύ για τώρα. Ας δούμε πως θα συμπεριφερθούν οι PSS10 προς το παρόν...

Link to comment
Share on other sites

καλα με το συνολο του bodykit + της ζαντες της μαυρες και με το κατευασμα που θα κανει... Εαν βαλει και αυτα πισω φωτα, παει θα φυγει η μπαλα!

Link to comment
Share on other sites

Διάολε!!! tongue.gif

Τον έχω τσεκάρει εδώ και πολύ καιρό τον Κροάτη. Μπαίνω στο VW Vortex 2-3 φορές την εβδομάδα και διαβάζω το καθετί καινούργιο! :) Έκανε μεγάλες αλλαγές. Βέβαια δεν συμφωνώ και σε όλα (όπως πχ μάσκα χωρίς σήμα). Πάντως έκανε καλή δουλειά. Και τις αντιστρεπτικές τις έχω δει. Αλλά μάλλον είναι πολύ για τώρα. Ας δούμε πως θα συμπεριφερθούν οι PSS10 προς το παρόν...

Δεν μπορώ να σε πιάσω αδιάβαστο με τίποτα!! Το 20άρι πάλι στο τσεπάκι το έχεις!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νίκο μιας και το βράδυ δύσκολα σε βλέπω να κλείνεις μάτι,φτιάξε λοιπόν ένα δυνατό καφέ και σερφάρισε κάνοντας όνειρα. Εγώ απλώς θα σε βοηθήσω με τα παρακάτω link:

Δες τι έκανε ένας συνάδερφος Κροάτης:

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=4010144

Καλά ο τύπος είναι απίστευτος. Μου άρεσαν πολύ οι led λάμπες που έβαλε μέσα. Που βρίσκουμε τέτοιες;

Edited by R1der
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Είχα δει ένα κατάστημα με πινακίδα μεγάλη Hella , πιθανόν να πουλαει προϊόντα Hella , εκτός κι αν την έχει για μόστρα . Έχει περάσει καιρός από τότε ..... είναι όπως έρχεσαι από την Οδό Λαγκαδά και πας για Βαρδάρη στο προηγούμενο φανάρι πριν το φανάρι του Βαρδαριου(έργα μετρό) στρίβεις δεξιά στον δρόμο μέσα και στο αριστερό σου χέρι είναι ένα κατάστημα σε απόσταση περίπου 20 - 40 μέτρα . Ελπίζω να υπάρχει ακόμα και να πουλαει προιοντα Hella ... όποιος γνωρίζει εαν πουλαει προιοντα Hella το συγκεκριμενο καταστημα ας μας πει , μην παει τζαμπα ο φίλος

Πήγα και σε αυτό το κατάστημα. Από έξω γράφει παντού Hella... :D Από όσο με πληροφόρησε ο ιδιοκτήτης όμως, η Hella διατηρεί 2 σειρές προϊόντων, μια με τα εργοστασιακά φώτα που χρησιμοποιούνται από διάφορες εταιρίες και μία με τα φώτα τα οποία τα θεωρεί αξεσουάρ (όπως τα μαύρα, τα τύπου Lexus κλπ). Με τον ίδιο τρόπο διαχωρίζει και τους αντιπροσώπους της, οπότε θέλω να καταλήξω ότι το εν λόγω μαγαζί φέρνει Hella αλλά μόνο αυτά που θεωρούνται εργοστασιακά... :D

Τελικά τα φώτα έγιναν παραγγελία από το eBay, οπότε ελπίζω πως τέλος της άλλης εβδομάδας θα τα έχω... (ε Κώστα? :D Ευχαρστώ :lol: ).

Link to comment
Share on other sites

νικο πολυ ωραια τα φωτα!..αλλα πιστευω θα ηταν καλο να βαλεις και τα φλασακια νομιζω πρεπει να ειναι τα ιδια με του gti. Εγω τα εβαλα ειναι ωραια αλλα απο μακρια δειχνει σα να μην εχεις φλας στους καθρεφτες..δεν με χαλαει αλητια για παντα!..αντε σιγα σιγα να ξυλωσεις και κανα νικελακι... tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

αμάν αυτο το νικέλ tongue.gif τον φάγατε τον άνθρωπο!

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ ολοκληρώθηκε και το project "σκούρα πίσω φανάρια" και μπορώ να πω ότι το αποτέλεσμα μου άρεσε πάρα πολύ! B) Οι φώτο βέβαια είναι λίγο χάλια, αφού σήμερα το πρωί έβρεχε και είχα ξεχάσει και την φωτογραφική. Θα βάλω καλύτερες με καθαρό το αμάξι και ίσως δίπλα σε ένα μαμά, ώστε να φανεί και η διαφορά...

Ευχαρστώ πολύ τους Γιώργο και Γιώργο, για την βοήθεια στην τοποθέτηση! ;) (Αυτός ο καθηγητής τελικά, μου έχει πραγματικά αλλάξει (όλα) τα φώτα στο αμάξι! ;) ) Επίσης να ευχαριστήσω και τον Κώστα, για τον κόπο που τον έβαλα (για άλλη μια φορά) να κάνει την παραγγελία στο ebay... :)

Ορίστε και οι φώτο. Βρήκα και μια πιο παλιά από πίσω, μήπως και φανεί η διαφορά. Θα έλεγα ότι ζωντανά, φαίνεται να έχει μεγαλύτερη διαφορά από ότι στην φώτο... ;)

22042009147.jpg

dsc04273sm.jpg

22042009148.jpg

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Νίκο. Νομίζω πως υπερβάλλεις λίγο στο θέμα της τοποθέτησης.Όλη σχεδόν την δουλειά εσύ την έκανες!!! Εγώ και ο Γιώργος σχεδόν δεν κάναμε τίποτα.Εξάλλου η χαρά ενός καθηγητή είναι οι μαθητές του να τον ξεπεράσουν και να γίνουν ανώτεροι απ΄αυτόν. B)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.