Jump to content
Nikos_Passat_2.0T

Συναντήσεις Των Passats Στην Θεσσαλονίκη.

Recommended Posts

Επειδή οι συναντήσεις μας όσο πάνε και πληθαίνουν, καλό είναι να ανοίξουμε ένα νέο θέμα και να έχουμε και περισσότερα να δείξουμε από τις συναντήσεις.

Εγκαινιάζουμε λοιπόν το θέμα με μια συνάντηση στην οποία είχαμε απαρτία (τουλάχιστον για όσους από εμάς έχουμε ήδη γνωριστεί). Μαζευτήκαμε λοιπόν 6 Passat (5+1 CC), και με αφορμή την γιορτή του, την περασμένη Πέμπτη, μας κέρασε ο Γιώργος τον οποίο ευχαριστούμε. Κάποιοι από εμάς φύγανε νωρίτερα. Πάντως το κλίμα για άλλη μια φορά ήταν κορυφαίο! Να ζηλέυετε όσοι δεν έρχεστε! -_-

Αποτελέσματα της συνάντησης:

1. Η επόμενη συνάντηση θα γίνει μάλλον στο Bungalow White, κάποια καθημερινή, νωρίς πάλι.

2. Εγώ, ο Κώστας και ο Γιώργος φύγαμε με τα πίσω φώτα μας ρυθμισμένα να φαίνονται σαν donuts (βλέπε φώτο παρακάτω).

3. Θα κανονίσουμε σύντομα βόλτα στον Στάθη όλοι μαζί, για να βάλει demo πρόγραμμα ο Δημήτρης και αργότερα μάλλον και ο Δήμος.

Ορίστε και οι φωτογραφίες:

Όλη η παρέα μαζί, πριν τον καφέ...

img0732j.jpg

img0731.jpg

Κι εδώ τα τρία θηριάκια μάλλον πιάσανε την ψιλή κουβέντα... ;) 750 άλογα σε 3 θέσεις parking! rocket.gif

img0735l.jpg

img0738y.jpg

img0740m.jpg

Κι εδώ φαίνεται η αλλαγή στα φανάρια. Τα μάμα (κέντρο) και τα τύπου "donuts" (δεξιά/αριστερά)...

img0742.jpg

img0744.jpg

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

εγω κ το αμαξι μου δεν πηρα κ δεν ηρθα στην συναντηση....ε ρε φουστη....αργησα να φυγω απο την δουλεια κ λεω θα παω σπιτι ,θα κανω μπανιο κ φευγω να παρω το αμαξι.ετσι κ εγινε...πηγα σπιτι,εφαγα,εκανα μπανιο κ τελικα συννενοηθηκα με τον καναπε να παει να παρει το αυτοκινητο....γμτ!!!!!!σιγουρα περασατε σουπερ κ ζηλευω!!!!κανονηστε συντομα παλι!

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι περάσαμε πολύ ωραία!!!!! Η ατμόσφαιρα ήταν πολύ ζεστή , οικεία θα έλεγα. Συγγνώμη που αναγκάστηκα λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων (οικονομική χρηματοδότηση του γιού ) να εγκαταλείψω την παρέα νωρίτερα μιας και ως εορτάζων υπήρξα ο οικοδεσπότης της συνάντησης. Κρίμα φίλε Lawrence-gr που τελικά δεν σε γνωρίσαμε και από κοντά. Επιφυλασσόμεθα για το μέλλον. Νίκο πάρα πολύ ωραία τα φώτα!!Περιμένω τις φωτογραφίες. Πάλι καρδιές θα κάψουμε αυτό είναι σίγουρο!!! B)

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, το κόλπο με τα φώτα πίσω είναι τέλειο. Αφού χθες με το που πήγα σπίτι έπαιξα με το dimming των led και από 15% τα πήγα 20%. Κάνει αμέσως διαφορά. Ίσως να τα ανεβάσω κι άλλο. Πρέπει να γίνουν δοκιμές.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια περασαμε χθες κριμα που επρεπε να φυγω νωριτερα!Σημερα το πρωι ομως γαμ@θηκ@ν ολα αφου ενας ασφαλιτης μου εφερε τη φοτο μου απ το δρομο της χαλκιδικης με ταχυτητα 185χλμ και 350ευρω(μεσα σε 10μερες τα μισα)! :mellow::mellow:<_< Κεραμιδα φαντασου να βαλω και προγραμματακι machinegun.gifmachinegun.gif !Περαστικα μου λοιπον!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια περασαμε χθες κριμα που επρεπε να φυγω νωριτερα!Σημερα το πρωι ομως γαμ@θηκ@ν ολα αφου ενας ασφαλιτης μου εφερε τη φοτο μου απ το δρομο της χαλκιδικης με ταχυτητα 185χλμ και 350ευρω(μεσα σε 10μερες τα μισα)! :mellow::mellow:<_< Κεραμιδα φαντασου να βαλω και προγραμματακι machinegun.gifmachinegun.gif !Περαστικα μου λοιπον!

B):blink::blink:

Σε ποιό σημείο??? Λίγο πριν τα Μουδανιά?? Με σταθερή κάμερα ή φορητή??? Με το δίπλωμα τι γίνεται??? Σου την αφήσανε τη φώτο??? Πριν πόσο καιρό έγινε η παράβαση?? Περαστικά!!! B)

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια περασαμε χθες κριμα που επρεπε να φυγω νωριτερα!Σημερα το πρωι ομως γαμ@θηκ@ν ολα αφου ενας ασφαλιτης μου εφερε τη φοτο μου απ το δρομο της χαλκιδικης με ταχυτητα 185χλμ και 350ευρω(μεσα σε 10μερες τα μισα)! :thumbsup::cry::cry: Κεραμιδα φαντασου να βαλω και προγραμματακι machinegun.gifmachinegun.gif !Περαστικα μου λοιπον!

Πω ρε αδερφε πολυ κριμα,περαστικα.Πανε δωστα τωρα αν μπορεις τουλαχιστον να δωσεις τα μισα για να μην δινεις τζαμπα ολοκληρο το ποσο.Απο το πουθενα,φανταζομαι πως σου ηρθε,γιατι εχει τυχει και σε μενα.

Οσον αφορα το θεμα της συναντησης σας, εισακουστηκαν τα παρακαλια μου,να δω μια φωτογραφια.Παντως οποιος εβγαλε τις φωτογραφιες εχει χερι δυνατο.Φοβερες φωτο μπραβο.

Edited by panostok
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια περασαμε χθες κριμα που επρεπε να φυγω νωριτερα!Σημερα το πρωι ομως γαμ@θηκ@ν ολα αφου ενας ασφαλιτης μου εφερε τη φοτο μου απ το δρομο της χαλκιδικης με ταχυτητα 185χλμ και 350ευρω(μεσα σε 10μερες τα μισα)! :thumbsup::cry::cry: Κεραμιδα φαντασου να βαλω και προγραμματακι machinegun.gifmachinegun.gif !Περαστικα μου λοιπον!

Όχι ρε Δημήτρη!!!! :lol: Περαστικά λοιπόν. Δεν πιστεύω να σου πάρουν την άδεια οδήγησης? :o

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε Δημήτρη!!!! :cry: Περαστικά λοιπόν. Δεν πιστεύω να σου πάρουν την άδεια οδήγησης? :thumbsup:

Με αυτά τα χλμ και το πρόστιμο πολύ φοβάμαι ότι θα του ζητήσουν να τους πάει το δίπλωμα...

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα χλμ και το πρόστιμο πολύ φοβάμαι ότι θα του ζητήσουν να τους πάει το δίπλωμα...

και σύμφωνα με τον ΚΟΚ "αφαίρεση της άδειας οδήγησης για 60 ημέρες"... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια η παραβαση εγινε 14/2 στο 37,5χλμ θες/νικης- μουδανιων!Ουτε αδεια ουτε ποντους ευτυχως και πρεπει να ηταν σταθερο το ρανταρ!Τη φοτο δεν μου την εδωσαν μονο μου την εδειξαν!

Link to comment
Share on other sites

Την μερα των ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΩΝ?? που πηγαινες ετσι σφαιρατος ρε παιδακι μου.Μεσα στην ατυχια σου εισαι και λιγο τυχερος παλι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τωρα το προσεξα :D:D !Τι passat και μαλ@κιες,δειτε τον αρχοντα πισω απο τα αμαξια μας :D:D:D !Τι ποικιλια στο χρωμα!Που παμε εμεις οι βλαχοι ρεεεεεε??!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τωρα το προσεξα :thumbsup::wub: !Τι passat και μαλ@κιες,δειτε τον αρχοντα πισω απο τα αμαξια μας :wub::unsure::lol: !Τι ποικιλια στο χρωμα!Που παμε εμεις οι βλαχοι ρεεεεεε??!! :lol::lol::lol:

LOL new_lol.gif η πισω πορτα ειναι απο ταξι?

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ φαίνεται η αλλαγή στα φανάρια. Τα μάμα (κέντρο) και τα τύπου "donuts" (δεξιά/αριστερά)...

img0742.jpg

Μπορείτε να βάλετε μια φωτό με αλλαγή στα φανάρια τύπου "donuts" με αναμμένα και τα φλάς ?? είμαι περίεργος να δω πως φαίνεται...

Edited by JKalimer
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να βάλετε μια φωτό με αλλαγή στα φανάρια τύπου "donuts" με αναμμένα και τα φλάς ?? είμαι περίεργος να δω πως φαίνεται...

Your wish, my command!... tongue.gif

Κοντινό....

img0825.jpg

img0826.jpg

Μακρινό....

img0828j.jpg

img0827i.jpg

Όσο περίεργο και να σας φαίνεται, εκείνα τα μικρά πλαστικά που φαίνονται σαν ένα LED, είναι στην ουσία 2, το κόκκινο και το πορτοκαλί. Αν και νομίζει κάποιος ότι όταν ανάβει το φλας, τα κόκκινα δεν υπάρχουν, στην πραγματικότητα ανάβει και το κόκκινο και το πορτοκαλί... Δείτε τη φώτο παρακάτω. (τι σου κάνουν 14.7 megapixels!!!! tongue.gif )

img0830h.jpg

Link to comment
Share on other sites

¶κρως κατατοπιστικός και διαφωτιστικός πάντα. worthy.gif Πράγματι παιδιά η λειτουργία των led των φλας είναι ανεξάρτητη απ΄αυτήν των φώτων. :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αγαπητοί φίλοι Πασατόβιοι,νομίζω ότι είναι χρέος μας να παρευρεθούμε στο 2ο Hellenic VW festival το Σαββατοκύριακο. Εξάλλου είχα συναντήσει την περασμένη εβδομάδα και τον ¶ρη (White V GTI) στον οποίο και υποσχέθηκα ότι θα κάνω κάθε προσπάθεια έτσι ώστε τα passat της Θεσ/νίκης να κάνουν ορατή την παρουσία τους. Ευκαιρία είναι να τα πούμε και μεταξύ μας και να γνωρίσουμε και άλλα μέλη του club. Θα πρότεινα η επίσκεψή μας να γίνει τις απογευματινές ώρες του Σαββάτου ή της Κυριακής αφού τα πρωινά έχω κάποια σημαντική υποχρέωση.Να βλέπω λοπόν προτάσεις για μέρα και ώρα. :)

Συμμετοχές:

1.Professor

2.anastos

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.