Jump to content
vagd

Golf 6 - Φωτα (Λύσεις, Oem, Aftermarket, Xenon, LED Κλπ)

Recommended Posts

γειασασ παιδια.καλωσασβρηκα.ειμαι καινοθριοσ στο φορουμ.θελω ναγορασω το γκολφ το 6 κ θελω να βαλω ξενον.το προβλημα ειναι μουπανε στο παζαροπουλο πωσ ακομα δεν εχουνε βγει ξενον για το 6αρι.αγνωστο ποτε θατα βγαλουνε.ξερει κανεισ μηπωσ ποτε θα βγοθνε ξενον για το 6αρι?ευχαριστω

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

καλωσηρθες φιλε κ με το καλο να παρεις το 6αρι !!

γιατι να μην εχουν βγει ξενον, εχει κατι διαφορετικο το 6αρι δηλαδη σε σχεση με ολα τα υπολοιπα αμαξια? για αφτερμαρκετ φανταζομαι εννοεις, γιατι γνησια φαναρια ξενον θα εχει το 6αρι .. σιγουρα υπαρχει στην αγορα κ ευκολα θα βρεις, αρκει να δεις τι λαμπες παιρνει, μην τους ακους.

ισως στην τελικη εννοουσαν πως επειδη ειναι φρεσκο το μοντελο δεν εχουν αρχισει ακομα τα σκαλισματα οι ιδιοκτητες του, οποτε κ αυτοι δεν εχουν ξαναβαλει σε 6αρι.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε.εννοω εργοστασιακα ξενον.δεμενδιφερουν ταφτερμαρκετ.δυστηχωσ ακομα λεει δε βγηκαν.τιναπω δε ξερω

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχουν βγει ήταν να παραγγείλω το GOLF VI και τα είχαν βάλερι στην προσφορά που μου κάνανε. Στρίβανε στις στροφές κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

δεδομένου αυτού

Φίλε έχουν βγει ήταν να παραγγείλω το GOLF VI και τα είχαν βάλερι στην προσφορά που μου κάνανε. Στρίβανε στις στροφές κιόλας.

δεν πας σε καμια αλλη αντιπροσωπία να ρωτήσεις μπας και αυτη που πήγες δεν ηταν ενημερωμένος σωστά ???

Link to comment
Share on other sites

δεδομένου αυτού

δεν πας σε καμια αλλη αντιπροσωπία να ρωτήσεις μπας και αυτη που πήγες δεν ηταν ενημερωμένος σωστά ???

Πήρα προσφορές από 3 αντιπροσωπίες και από 1 Γαλλική και μπορούσες να βάλεις xenon που στρίβουν κιόλας από την μάνα του

Link to comment
Share on other sites

makari nanai etsi paidia.pantws oute stosite grafei tipota.allakoita3a ksto italiko site k den yparxoyn kekei.mhpvs argei to ergostasio na ta vgalei!eyxaristv poly gia tis apanthseis

Link to comment
Share on other sites

makari nanai etsi paidia.pantws oute stosite grafei tipota.allakoita3a ksto italiko site k den yparxoyn kekei.mhpvs argei to ergostasio na ta vgalei!eyxaristv poly gia tis apanthseis

Δεν γίνεται να μην τα βγάλει ιδίως στο Golf

Link to comment
Share on other sites

Oui les xénons sont prévus pour le début de l'année prochaine !!

Μετάφραση : Ναι , τα xenon προβλέπονται για την αρχή του επόμενου έτους :lol:;) ;)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Μετάφραση : Ναι , τα xenon προβλέπονται για την αρχή του επόμενου έτους ;) ;) :thumbsup:
Δηλαδή το 2009. Το δικό μου έτσι και αλλιώς τον Απρίλιο θα έρχοταν οπότε είμουνα οκ
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το 2009. Το δικό μου έτσι και αλλιώς τον Απρίλιο θα έρχοταν οπότε είμουνα οκ

Eαν τα έχεις βάλει στην παραγγελία λογικά είσαι οκ , αλλά εάν δεν τα έχεις βάλει τι γίνεται ?

ΥΣ : Τελικά εσύ Σπύρο τί αμάξι παρήγγειλες ? Scirocco ή Golf 6 ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Eαν τα έχεις βάλει στην παραγγελία λογικά είσαι οκ , αλλά εάν δεν τα έχεις βάλει τι γίνεται ?

ΥΣ : Τελικά εσύ Σπύρο τί αμάξι παρήγγειλες ? Scirocco ή Golf 6 ? ;)

Ήταν να παραγγείλω το GOLF VI. Τελικά έχω παραγγείλει το scirocco 2.0 TSI

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μετα απο ενα συντομο search ειδα πως δεν υπαρχει αντιστοιχο θεμα.

λοιπον εχω ενα golf 6 και θελω να τοποθετησω hid kit.

μετα απο ερευνα εμαθα πως για να κατσουν οι λαμπες στο φαναρι θελει βασεις.ειδικες για golf 6.του 5 δεν ταιριαζουν.

επισης ακουσα για τις λαμπες H7 R οι οποιες απο οτι μου ειπε το μαγαζι(μεγαλο ονομα στην θεσσαλονικη)λεει ειναι για φαναρια ΟΧΙ τυπου θολου.αλλα για φαναρια τυπου κατοπτρου οπως ειναι τα περισσοτερα στην αγορα.αυτα λεει δεν τυφλωνουν τους απεναντι και γενικοτερα εχουν καλυτερη διαχυση φωτος στο φαναρι με αποτελεσμα πιο καλη δεσμη φωτος.Η γνωμη σας?

επισης εχει τοποθετησει κανεις σε golf 6 Hid kit?ειχε κανενα προβλημα?κοστος?καταστημα?

σορρυ αν ρωταω πολλα αλλα θα ειναι η πρωτη ''μετατροπη'' που θα κανω στο νεο μου αυτοκινητο...οποτε καταλαβαινετε!!

thnx

Link to comment
Share on other sites

επισης υπαρχει νεα γενια hid kits για can bus αυτοκινητα τα οποια εχουν τα cancellers μεσα στα ballast.ποια ειναι η γνωμη σας και για αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι, αν ενδιαφέρεσαι για καλύτερη ορατότητα, να ψάξεις για φανάρια ειδικά για original λάμπες xenon. Είναι αυτά που αντί για κάτοπτρο έχουν προτζέκτορα, εκτός από τα original -που δεν είναι ακόμα διαθέσιμα- υπάρχουν και after market προϊόντα. Διάβασα ένα άρθρο-μελέτη τις προάλες, που ανέφερε διάφορα από τα προβλήματα που υπάρχουν όταν μπαίνει λάμπα xenon σε φανάρι που λειτουργεί με λάμπες αλογόνου. Αν ενδιαφέρεσαι για εμφάνιση υπάρχουν αρκετές επιλογές σε λάμπες αλογόνου διάφορων χρωμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι, αν ενδιαφέρεσαι για καλύτερη ορατότητα, να ψάξεις για φανάρια ειδικά για original λάμπες xenon. Είναι αυτά που αντί για κάτοπτρο έχουν προτζέκτορα, εκτός από τα original -που δεν είναι ακόμα διαθέσιμα- υπάρχουν και after market προϊόντα. Διάβασα ένα άρθρο-μελέτη τις προάλες, που ανέφερε διάφορα από τα προβλήματα που υπάρχουν όταν μπαίνει λάμπα xenon σε φανάρι που λειτουργεί με λάμπες αλογόνου. Αν ενδιαφέρεσαι για εμφάνιση υπάρχουν αρκετές επιλογές σε λάμπες αλογόνου διάφορων χρωμάτων.

σιγουρα ενα φαναρι με μελετη για original hid kit θα εχει καλυτερη ποιοτητα δεσμης αλλα το κοστος ξεφευγει...

δεν με ενδιαφερει η εμφανιση.θα επιλεξω σιγουρα κατω απο 6000K .απλα αν καποιος εχει τοποθετησει αυτες τις νεες H7 R θα μπορουσε να μας πει αν οντως ειναι καταλληλες για φαναρια με κατοπτρα.

προς filo scirroco

επισης δεν ξερω γιατι αλλα εχω μια ''φοβια''για αγορες μεσω net.δλδ πες πως χαλαει μια λαμπα,ενα ballast,τι θα κανω?θα μεινω χωρις λαμπα μεχρι να γινει νεα αποστολη απο το net shop κλπ?προτειμv το παραδοσιακο μαγαζι..

thnx παιδια για τις προτασεις B)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.θα ηθελα να μαθω εαν οι κατοχοι του γκολφ6 ειναι ευχαριστημενοι απτην αποδοση των φωτων τους.σε περιπου 2 μηνες παραλαμβανω κεγω,μετο καλο,αλλα ηθελα τα ξενον που δυστηχως δεν ειναι διαθεσιμα.επισης τα προβολακια ομιχλης οντως αναβουν οταν στριβεις το τιμονι?ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.θα ηθελα να μαθω εαν οι κατοχοι του γκολφ6 ειναι ευχαριστημενοι απτην αποδοση των φωτων τους.σε περιπου 2 μηνες παραλαμβανω κεγω,μετο καλο,αλλα ηθελα τα ξενον που δυστηχως δεν ειναι διαθεσιμα.επισης τα προβολακια ομιχλης οντως αναβουν οταν στριβεις το τιμονι?ευχαριστω πολυ

Ετσι ειναι οταν στριβειs με κατω απο 40χλμ αναβει το ενα απο τη πλευρα που στριβει

Link to comment
Share on other sites

φιλε georgesgt εχω ηδη το πολο του 2006 μοντελο κ δυστηχως δε βλεπω καλα με ταφωτατου.κ επειδη σε κανα μηνα παραλαμβανω το γκολφ το εξαρι γι αυτο ρωταω.φανταζομαι καμια σχεση με του πολο τα φωτα?να μεινω ησυχος οτι εχει δυνατα φωτα ε?σευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φιλε georgesgt εχω ηδη το πολο του 2006 μοντελο κ δυστηχως δε βλεπω καλα με ταφωτατου.κ επειδη σε κανα μηνα παραλαμβανω το γκολφ το εξαρι γι αυτο ρωταω.φανταζομαι καμια σχεση με του πολο τα φωτα?να μεινω ησυχος οτι εχει δυνατα φωτα ε?σευχαριστω

Καμία σχέση μην ανυσηχείς

Link to comment
Share on other sites

φιλε georgesgt εχω ηδη το πολο του 2006 μοντελο κ δυστηχως δε βλεπω καλα με ταφωτατου.κ επειδη σε κανα μηνα παραλαμβανω το γκολφ το εξαρι γι αυτο ρωταω.φανταζομαι καμια σχεση με του πολο τα φωτα?να μεινω ησυχος οτι εχει δυνατα φωτα ε?σευχαριστω

Καμμία σχεση απείρως καλλίτερη μεσαία σκαλα αλλά η μεγάλη ειναι καρφιά χωρίς μεγάλη διασπορά. Η μεσαία σκαλα θέλει μια μικρη ρυθμηση απο την γκρι μεγάλη 5αρα αλλεν βιδα πανω στο φαναρι, δεξιοστροφα 360 μοιρες (μια στροφη) για να ανεβει η δέσμη παρα πανω καθότι η στανταρ ρυθμηση ειναι χαμηλη και μετά την ελεγχεις μετα απο μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.