Jump to content
slaytanic

Corrado Μετατροπή Από G60 Σε Turbo Ή ¶λλο Compressor. Που?

Recommended Posts

Μήπως μπορεί να δώσει κανένας τα φώτα του για εξειδικευμένα ή τουλάχιστον έμπειρα συνεργεία που ναλαμβάνουν τέτοιες μετατροπές? Πληροφορίες για ενδεχόμενο κόστος, πλεονεκτήματα-μενεκτήματα μιας τέτοιας μετατροπής θα ήταν πολύ χρήσιμα.

Επίσης γνωρίζει κανείς συνεργείο στην κεντρική Ελλάδα (εγώ είμαι Λάρισα) που να αναλαμβάνει με συνέπεια σέρβις-ανακατασκευή στο G-Lader?

Edited by slaytanic
Link to comment
Share on other sites

Aλλοι βαζουν turbo,αλλοι ξαναβαζουν τον G.προσωπικη μου αποψη μιας και εχω Corrado αυτο το αυτοκινητο εχει χαρακτηριστικα για GLader και οχι για turbo.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω θα εβαζα τοg-lader ειχα κανει το mk2 που εχω turbo 8v kai εχασε ολοι την γλυκα το μοτερ και πολθ δουλεια και πολυ κοστοσ και αντε να σου κατσει το προγραμμα, μετα το εκανα 16v turbo αλλα to μονο καλο οτι μου εμεινε ενα g lader καβατζα για το corrado μου καλυτερα κρατα το με το glader

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω θα εβαζα τοg-lader ειχα κανει το mk2 που εχω turbo 8v kai εχασε ολοι την γλυκα το μοτερ και πολθ δουλεια και πολυ κοστοσ και αντε να σου κατσει το προγραμμα, μετα το εκανα 16v turbo αλλα to μονο καλο οτι μου εμεινε ενα g lader καβατζα για το corrado μου καλυτερα κρατα το με το glader

OK man. Κατανοητός. Tο θέμα είναι ότι το Corri μου είναι το μοναδικό μου - καθημερινό αυτοκίνητο, το έχω από το 2000 από συγγενή που το έφερε καινούργιο το 92 από Γερμανία (mod 91). Δεν κατέχω ιδιαίτερα από μηχανολογία κλπ, δεν είμαι του αυτοκινητικού κλάδου. Όπως καταλαβαίνετε -οι γνώστες- το αυτοκίνητο ως μοναδικό μου όχημα, μου κόστισε/κοστίζει πάρα πολλά. Αλλά βέβαια σημαίνει πολλά περισσότερα.

Έχω πάνω GLader που αγόρασα καινούργιο πριν 50000km (μετά από σπάσιμο της ανακατασκευής GLader του ξαδερφου) και φυσικά χωρίς συντήρηση (δεν βρίσκω κανέναν στην περιοχή που να "κατέχει") η μηχανή "πέφτει" και θέλω να αποφύγω το μοιραίο.

Το ιδανικό είναι να το στείλω για συντήρηση (για καβα) και να πάρω ένα καινούργιο αλλά... αλλά... αλλά....

Είμαι στα 218.000km και δεν είμαι καλά -G1-

Edited by slaytanic
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.