Jump to content
gio-R-gos

Ο Μιλτεκ Ελλαδος Ειναι Οκ?

Recommended Posts

γεια σας συνγκολφακιδες

ειμαι καινουργιος στο φορουμ, γραφτηκα σημερα

8α η8ελα να με βοηθησετε σε κατι, γιατι δεν εχω προηγουμενη εμπειρια

προσφατα παρελαβα το καινουργιο μου golf κ πριν 3-4 μερες πηρα τηλεφονο στην μιλτεκ να ροτησω τι παιζει απο εξατμιση, γιατι ειδα στο ιντερνετ οτι δεν ειναι ετοιμη ακομα, και μιλησα με τον ιδιοκτητη του μαγαζιου, ο οποιος λιγο πολυ μονο που δεν με εστειλε κ στον διαολο και ηταν γενικα πολυ επι8ετικος κ υπεροπτης, καμια σχεση με επαγγελματικη συμπεριφορα γενικοτερα δλδ.

επειδη εγω πρωτη φορα περνω εκει τηλεφονο, και επειδη δεν εχω ορεξη να μπλεκω με περιεργους για πειτε μου τις δικες σας εμπειριες που ισως να εχετε ασχοληθει περισσοτερο με το συγκεκριμενο μαγαζι-ατομα. μηπως ηταν σε περιεργη μερα το ατομο βρε παιδι μου... ξερω γω. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

To Θεμα πλεον με τον υπαρχοντα αντιπροσωπο Milltek ειναι γνωστο...

Τα παραπονα δεν ειναι φαντασια πολλων...

Αν θελεις μπορω να σου πω μια τιμουλα πολυ ανταγωνιστικη....μονο πες μου τι ακριβως ειναι το golf σου...και αν θελεις ολοσωμη εξατμιση ή οχι!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω αποφασισει ακομα τι θα βαλω κ απο ποιον, απλα θελω να δω αν το ατομο εχει προβληματα για να τον διαγραψω απο την λιστα επιλογων. εσυ παραεισαγωγες κανεις ?

Link to comment
Share on other sites

ειχα πάρει τον εν λόγω "αντιπρόσωπο" για χοάνη..

του ζητάω μια συγκεκριμένη, με κωδικό κτλ, και με ρωτάει για τι αυτοκίνητο. του λέω και μου λέει δεν κάνει. του λέω εγω αυτή θέλω, και μου απαντάει δε στη πουλάω. και μετά αρχισε να παραλογίζεται... να λέει για κατσαρολάδες, ασχετους που μου πρότειναν τη συγκεκριμένη πατέντα, κτλ κτλ...

τεσπά την πήρα απο Ελλάδα πολύ φτηνότερη απο οτι εμαθα οτι την έδινε. Μισή τιμή...

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν κανω εισαγωγες εγω....ενας φιλος εχει αξεσουαρ αυτοκινητων και μπορω να σου πω δινει σχεδον σε ολη την Ελλαδα....καλη τιμη και εννοειται με εγγυηση κτλ....

Αν αποφασισεις στειλε μου να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

και μενα κατι κουλα μου ελεγε κ εν ολιγοις στο τελος της συζητησης απαντηση δεν πηρα σε αυτο που ηθελα. η μονη του ενοια ηταν να μου κατηγορισει ΑΒΤ κ ΜΤΜ οτι ειναι ασχετοι... αυτο δειχνει πολυ κομπλεξ.

αν εχει κανεις αλλος καποια εμπειρια, παρακαλω να την παραθεσει, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

To Θεμα πλεον με τον υπαρχοντα αντιπροσωπο Milltek ειναι γνωστο...

Τα παραπονα δεν ειναι φαντασια πολλων...

Αν θελεις μπορω να σου πω μια τιμουλα πολυ ανταγωνιστικη....μονο πες μου τι ακριβως ειναι το golf σου...και αν θελεις ολοσωμη εξατμιση ή οχι!!!

+1000!!

Link to comment
Share on other sites

Τασο ο φιλος σου ειναι Λαρισα?

Nαι Λαρισα ειναι...κανει και τοποθετησεις...οτι θελεις!

Πολυ γνωστο ειναι και το θεμα αν θυμαστε με τις κατηγοριες εις βαρος etuners/overload...

Δεν λεμε οτι δεν εσπασαν αυτοκινητα....αλλα δεν ευθυνονται μονο οι προγραμματιστες...

Αν σου λεει δεν μπορουμε να εχουμε Over Πανω απο 1.6 και 1.4ct.....και του λες εγω θελω κιαλλο και σου πει οκ...θα στο κανω αλλα δεν φερω καμια ευθυνη.....νομιζω ο εγκεφαλος τα κανει μανταρα μετα...οχι του αυτοκινητου αλλα του ιδιοκτητη!!!χαο0χαο0χαο0χαο0!!!

Edited by Speedy
Ενωση 2 ποστ
Link to comment
Share on other sites

ειμαι αθηνα ρε Τασο, αν πες κατι παει στραβα αντε να τρεχεις Λαρισα να ψαχνεις εγκυησεις κτλ,

ηθελα κατι επισημο κ εδω απο αθηνα ωστε αν γινει καμια στραβη να του την πεταξω στην μουρη να την φτιαξει

ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι αθηνα ρε Τασο, αν πες κατι παει στραβα αντε να τρεχεις Λαρισα να ψαχνεις εγκυησεις κτλ,

ηθελα κατι επισημο κ εδω απο αθηνα ωστε αν γινει καμια στραβη να του την πεταξω στην μουρη να την φτιαξει

ευχαριστω παντως!

Eχεις απολυτο δικαιο...

αλλα ο αντιπροσωπος μπορει και να μην ειναι ο ιδιος μεχρι το επομενο 6μηνο...λογω παραπονων...οποτε και λογω χαμηλων πωλησεων σε αντιθεση με παραεισαγωγεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν κανω εισαγωγες εγω....ενας φιλος εχει αξεσουαρ αυτοκινητων και μπορω να σου πω δινει σχεδον σε ολη την Ελλαδα....καλη τιμη και εννοειται με εγγυηση κτλ....

Αν αποφασισεις στειλε μου να σου πω...

ρε φιλε αν δν κανω λα8ος ο φιλος σου εχει αι σιτε καν'το ενα ποστ γτ το ψαχνω καιρο αλλα δν 8υμαμαι ονομα!οντως πολυ ανταγωνιστικες τιμες...τωρα απο ποιοτητα εγγυηση και τα αλλα δν ξερω καθοτι δν εχω συνεργαστει!

Link to comment
Share on other sites

Eχεις απολυτο δικαιο...

αλλα ο αντιπροσωπος μπορει και να μην ειναι ο ιδιος μεχρι το επομενο 6μηνο...λογω παραπονων...οποτε και λογω χαμηλων πωλησεων σε αντιθεση με παραεισαγωγεις!!!

μακαρι να τον αλλαξουν γιατι ειναι κριμα να ταλαιπωρειται ο κοσμος,

προσωπικα σε 6 μηνες μαλλον θα εχω βαλει κατι αλλο ηδη, αν βρω βεβαια γιατι υπαρχει κενο πεδιο σε εξατμισεις ακομα

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να τον αλλαξουν γιατι ειναι κριμα να ταλαιπωρειται ο κοσμος,

προσωπικα σε 6 μηνες μαλλον θα εχω βαλει κατι αλλο ηδη, αν βρω βεβαια γιατι υπαρχει κενο πεδιο σε εξατμισεις ακομα

παιδια μακαρι να του την παρουν,ο ανθρωπος ειναι μεγας .....!αντι επαγγελματιας λες κ αυτος ειναι κ κανενας αλλος.τα ιδια προβληματα ειχα κ εγω.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν κανω εισαγωγες εγω....ενας φιλος εχει αξεσουαρ αυτοκινητων και μπορω να σου πω δινει σχεδον σε ολη την Ελλαδα....καλη τιμη και εννοειται με εγγυηση κτλ....

Αν αποφασισεις στειλε μου να σου πω...

φιλε τασο ποιος ειναι ο φιλος σου,γιατι ειμαι απο βολο κ ενδιαφερομαι για μερικα πραγματακια.(γραψε την σελιδα του η πως αλλιως μπορουμε να τον βρουμε?)

Link to comment
Share on other sites

Eχεις απολυτο δικαιο...

αλλα ο αντιπροσωπος μπορει και να μην ειναι ο ιδιος μεχρι το επομενο 6μηνο...λογω παραπονων...οποτε και λογω χαμηλων πωλησεων σε αντιθεση με παραεισαγωγεις!!!

Απο οτι γνωριζω αυτο ειναι λιγο δυσκολο γιατι η εδω αντιπροσωπεια ανηκει στην milltek και οχι στο ατομο που αναφερεστε...

Οσο αφορα τις εγγυησεις που δινει ο καθε παραεισαγωγεας δεν αναγνωριζονται απο την Ελληνικη αντιπροσωπεια, και αυτος ειναι ενας λογος που και γω δεν εχω επιδιωξει να φερω μονος μου, που σαφως με συμφερει αλλα εχουν δει πολλα τα ματια μου και δεν θελω να μπλεξω.

Το προιον σαν ευρωπαικο εχει εγγυηση απο την Αγγλια, αλλα οταν γινει κατι ολα πρεπει να γινουν μεσω Αγγλιας, κατι που ειναι χρονοβορο και ακριβο με τις courier.

YΓ. Nα μην αναφερω οτι υπαρχει μηχανουργειο στο Μοσχατο που κοβει ταμπελακια milltek και διωκεται ηδη ποινικα!

Edited by groupa
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι γνωριζω αυτο ειναι λιγο δυσκολο γιατι η εδω αντιπροσωπεια ανηκει στην milltek και οχι στο ατομο που αναφερεστε...

Οσο αφορα τις εγγυησεις που δινει ο καθε παραεισαγωγεας δεν αναγνωριζονται απο την Ελληνικη αντιπροσωπεια, και αυτος ειναι ενας λογος που και γω δεν εχω επιδιωξει να φερω μονος μου, που σαφως με συμφερει αλλα εχουν δει πολλα τα ματια μου και δεν θελω να μπλεξω.

Το προιον σαν ευρωπαικο εχει εγγυηση απο την Αγγλια, αλλα οταν γινει κατι ολα πρεπει να γινουν μεσω Αγγλιας, κατι που ειναι χρονοβορο και ακριβο με τις courier.

YΓ. Nα μην αναφερω οτι υπαρχει μηχανουργειο στο Μοσχατο που κοβει ταμπελακια milltek και διωκεται ηδη ποινικα!

Απο την στιγμη που καθε εξατμιση εχει πιστοποιηση απο το εργοστασιο κατασκευης....εχει την ιδια εγγυηση...

ειναι σαν να αγοραζω εγω την εξατμιση απο ελλαδα και μεταναστευω στην Αγγλια και μου χαλαει εκει...

Τι σημαινει οτι δεν θα εχω εγγυηση??

Αλλωστε ειναι παραεισαγωγεας....και μπορει να εχει π.χ. στο καταστημα του μεχρι και 5 κομματια γαι καθε αμαξι....Οποτε η αντικατασταση γινεται αμεσως και απο εκει και μετα αναλαμβανει εκεινος!

Αλλωστε το μαγαζι του ειναι εδω και 30 χρονια...δεν νομιζω να θελει να το χαλασει τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που καθε εξατμιση εχει πιστοποιηση απο το εργοστασιο κατασκευης....εχει την ιδια εγγυηση...

ειναι σαν να αγοραζω εγω την εξατμιση απο ελλαδα και μεταναστευω στην Αγγλια και μου χαλαει εκει...

Τι σημαινει οτι δεν θα εχω εγγυηση??

Αλλωστε ειναι παραεισαγωγεας....και μπορει να εχει π.χ. στο καταστημα του μεχρι και 5 κομματια γαι καθε αμαξι....Οποτε η αντικατασταση γινεται αμεσως και απο εκει και μετα αναλαμβανει εκεινος!

Αλλωστε το μαγαζι του ειναι εδω και 30 χρονια...δεν νομιζω να θελει να το χαλασει τωρα!

Δεν λεω κατι διαφορετικο, αλλα η εγγυηση που λες ισχυει για δυο χρονια ενω αυτη που λεω ειναι forever και σαφως μετα τα δυο δεν σε καλυπτει οταν δεν ειναι αγορασμενη απο εκει.

Τωρα οσο αφορα τα 5 σετ για καθε αυτοκινητο επι 500 κωδικους milltek μιλας για 2500 σετ, αρα για στοκ 2.500.000 ευρω!

Ουτε στο εργοστασιο δεν υπαρχουν τοσες πολλες!

Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα την εγκυηση σιγουρα δεν τιθεται θεμα, απλα πας στον επισημο ωστε αν τυχον παθει κατι να μην αναγκαστεις να την κανεις μπουρι της σομπας, και ας ειναι πιο ακριβη εκει.

το ζητημα ειναι αν αξιζει να πας στον συγκεκριμενο αντιπροσωπο κ να τον φας στην μαπα μαζι με τις παραξενιες του η απλα τον γραφεις και πας αλλου να κανεις την δουλεια σου σαν ανθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω κατι διαφορετικο, αλλα η εγγυηση που λες ισχυει για δυο χρονια ενω αυτη που λεω ειναι forever και σαφως μετα τα δυο δεν σε καλυπτει οταν δεν ειναι αγορασμενη απο εκει.

Τωρα οσο αφορα τα 5 σετ για καθε αυτοκινητο επι 500 κωδικους milltek μιλας για 2500 σετ, αρα για στοκ 2.500.000 ευρω!

Ουτε στο εργοστασιο δεν υπαρχουν τοσες πολλες!

μαλλον μας δουλευεις...στην καρτα της μιλλτεκ γραφει οτι η εγγυηση ειναι για 2 χρονια η για 80000χλμ! και αμα θες σου γραφω ακριβως τι λεει. αρα απο οπου και να την παρεις την ιδια εγγυση εχεις!

Link to comment
Share on other sites

¶σε φίλε το θέμα milltek στην Ελλάδα είναι για πέταμα , ο erick , είναι ο mr ξερωλας με έχασε από σίγουρο πελάτη + 1600 eurο μονο από τον τροπο του δεν πειράζει

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση πελατης: καλημερα σας..εχω ενα gti σταδιο 1 ταδε και θελω την ταδε εισαγωγη αερα.

απαντηση αντιπρωσοπου:το ταδε προγραμμα που εχεις ειναι για τον πουτσ@ δεν θα πληρωνουμε εμεις τις μ@λ@κιες σου!!

πελατης:μα δεν σας ειπα την γνωμη σας για το προγραμμα μου!!μπορειτε να μου δωσετε μια τιμη για την εισαγωγη??

απαντηση:να πας στους απατεωνες να σου δωσουν να σου το ρυθμισουν κι ολας μην κανει κανενα μπαμ.εγω εχω εταιρια οχι γιδομαντρι..ΓΚΑΠ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!

δεν λεω ονομα του αντιπροσωπου γιατι ειμαστε σε δημοσιο χωρο και εταιριες-ονοματα δεν θυγουμε οποιοι καταλαβανε καταλαβανε που πιστευω καταλαβανε!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω κατι διαφορετικο, αλλα η εγγυηση που λες ισχυει για δυο χρονια ενω αυτη που λεω ειναι forever και σαφως μετα τα δυο δεν σε καλυπτει οταν δεν ειναι αγορασμενη απο εκει.

Τωρα οσο αφορα τα 5 σετ για καθε αυτοκινητο επι 500 κωδικους milltek μιλας για 2500 σετ, αρα για στοκ 2.500.000 ευρω!

Ουτε στο εργοστασιο δεν υπαρχουν τοσες πολλες!

Εννοω οτι εχει 5 εξατμισεις για καθε αμαξι που εχει ζητηση....2.0tfsi..1.6THP...ktl!!!

Link to comment
Share on other sites

μαλλον μας δουλευεις...στην καρτα της μιλλτεκ γραφει οτι η εγγυηση ειναι για 2 χρονια η για 80000χλμ! και αμα θες σου γραφω ακριβως τι λεει. αρα απο οπου και να την παρεις την ιδια εγγυση εχεις!

Δεν εχω λογο να δουλεψω κανεναν, αν ανοιξεις τα ματακια σου και ξερεις και Αγγλικα θα δεις οτι λεει lifetime(εφ ορου ζωης) εγγυηση ΕΚΤΟΣ απο τον καταλυτη που ειναι δυο χρονια η 80000χλμ.

Edited by groupa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.