Jump to content
ta6ape

Williams F1 Ceramic Coat, Επισκευες Γραντουνιών...

Recommended Posts

Το παρακάτω κατάστημα στον Βοτανικό: http://vortex-car-repair.gr είναι ένα αξιόλογο κατάστημα περιποίησης αυτοκινήτου!

Οι άνθρωποι αυτοί είναι συνεργάτες μου σε άλλο κλάδο στην δουλειά μου, αλλά εδώ και καιρό ασχολούνται παράλληλα με επισκευές και τοπικές βαφές αυτοκινήτων-μοτοσυκλετών!

Έχουν και αυτή την επίστρωση με το Williams F1 Ceramic Coat το οποίο κάνει καλύτερη δουλειά από την νανοτεχνολογία, και δίνουν εγγύηση 5 χρόνια με αυτό.

Τους συστήνω γιατί ξέρω ότι είναι εντάξει στην δουλειά τους, πράγμα δυσεύρετο στις μέρες μας για τον κλάδο του αυτοκινήτου!!!

Από την επόμενη εβδομάδα θα τον δοκιμάσω εγώ και θα σας γράψω εντυπώσεις και τιμές! Αλλά εάν θέλετε πάρτε τηλέφωνο και ρωτήστε και εσείς!

Link to comment
Share on other sites

'' το οποίο κάνει καλύτερη δουλειά από την νανοτεχνολογία''

δεν ειναι αποδεδειγμενο αυτο.εικασια ειναι για να μην πω διαφημιστικο τρικ.

Link to comment
Share on other sites

'' το οποίο κάνει καλύτερη δουλειά από την νανοτεχνολογία''

δεν ειναι αποδεδειγμενο αυτο.εικασια ειναι για να μην πω διαφημιστικο τρικ.

Ο μόνος λόγος που μου το είπαν αυτό και το έγραψα εδώ μέσα, είναι γιατί κρατάει περισσότερο από την νανοτεχνολογία! Η επίστρωση νανοτεχνολογίας κρατάει 6 μήνες ενώ της Williams F1 κρατάει για χρόνια!

Έτσι μου είπαν δεν έχω αποδείξεις για αυτά ακόμα!

Όταν το δοκιμάσω θα σας γράψω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα και για την νανοτεχνολογία έχω κάποιους ενδοιασμούς σχετικά με το αν σφραγίζεις και να φράζεις το βερνίκι είναι καλύτερο από το να το αφήσεις να "αναπνέει" και να το συντηρείς με τις κλασσικές μεθόδους (τόσα χρόνια λέγαμε όχι στην κουκούλα για τον ίδιο λόγο, γιατί δεν αφήνει τους πόρους από το βερνίκι να αναπνέουν).

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη,το ξερω οτι ετσι σου ειπαν.ειπαν αυτο που θα πρεπε να πουν για να πουλησουν το προιον τους(θεμιτο).απο την αλλη ο καταναλωτης εχει κριση και γνωση να αξιολογησει οτι λεγετε κατα ποσο αναταποκρινετε στην πραγματικοτητα.

ACE,το βερνικι χρειαζεται σφραγισμα απο κερια κλπ για να διατηρειτε απο φθορα.στην μονη περιπτωση που απαγορευεται το σφραγισμα ειναι οταν ειναι φρεσκοβαμμενο και φρεσκοβερνικομενο το αμαξι.σε αυτη την περιπτωση απαιτηται ενας με εναμιση μηνας ωστε να στεγνωσει πληρως το βερνικι.το κερι ή οτιδηποτε αλλο απλα δεν θα αφησει την διαδικασια στεγνωματος να ολοκληρωθει με ...ασχημα αποτελεσματα.οι λογοι που οι κουκουλες κανουν ζημια ειναι αλλοι οπως ο εγκλωβισμος υγρασιας που με τον καιρο οδηγει σε clear coat failure.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε, αλλά εδώ μιλάμε για ένα κατάστημα που το παρέχει και όχι για την τεχνολογία αυτή καθεαυτή!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε, αλλά εδώ μιλάμε για ένα κατάστημα που το παρέχει και όχι για την τεχνολογία αυτή καθεαυτή!

ta6ape πότε θα το βάλεις Williams F1 Ceramic Coat ? Περιμένουμε εντυπώσεις για να πάρουμε σειρά και εμείς.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε, αλλά εδώ μιλάμε για ένα κατάστημα που το παρέχει και όχι για την τεχνολογία αυτή καθεαυτή!

Καλημέρα ,

Τότε θα έπρεπε να βρίσκεται σε αυτή την κατηγορία http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showforum=34 , οπότε και μεταφέρεται .

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

επισκέφτηκα και εγώ το κατάστημα VORTEX. είμαι απλά έκπληκτος από την συμπεριφορά και την εξυπηρέτηση.

έκανα εφαρμογή του υλικού και τα αποτελέσματα είναι εκθαμβωτικά.... :D

το συνιστώ άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου είναι έυκολο να απαντήσεις εδώ σε ποιο μέρος του αμαξιού έγινε η επισκευή και πόσο κόστισε..

Αν έχει καλές τιμές να τον προτιμήσουμε και εμείς!! :D

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έχουμε προσφορά για το club μας.το κόστος είναι 270ευρω

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=44948

το υλικό περάστηκε σε όλο το εξωτερικό (λαμαρίνα,προφυλακτήρες,φανάρια,άβαφα πλαστικά,μπράτσα υαλοκαθαριστήρων,ζάντες,τζάμια εκτός από μπροστά παρμπρίζ και πίσω λόγο κίνηση υαλοκαθαριστήρων).

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έχουμε προσφορά για το club μας.το κόστος είναι 270ευρω

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=44948

το υλικό περάστηκε σε όλο το εξωτερικό (λαμαρίνα,προφυλακτήρες,φανάρια,άβαφα πλαστικά,μπράτσα υαλοκαθαριστήρων,ζάντες,τζάμια εκτός από μπροστά παρμπρίζ και πίσω λόγο κίνηση υαλοκαθαριστήρων).

Ευχαριστώ!!

Μέσα στο καλοκαιράκι να είμαστε καλά θα το δοκιμάσω και εγώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

εδώ και 1 μήνα αγόρασα ένα μαύρο sat leon 1,4 tsi από τη ΒΕΛΜΑΡ στο Γέρακα.Εκεί μου πρότειναν να βάλω το williams F1 ceramic coat.To έβαλα στις 11/7/2011.Η πρώτη αίσθηση εκπληκτική.Τέλεια αίσθηση στην αφή.

Χτες παρατήρησα ότι μου είχανε πέσει 2 σταγόνες ρετσίνι στο χρώμα-είμαι γιατρός και αφήνω το αυτοκίνητο σε σημείο κάτω από πεύκα στο νοσοκομείο που εργάζομαι και προσπάθησα να βγάλω το ρετσίνι με ένα βρεγμένο πανάκι κουζίνας με 2 όψεις αυτά που έχουν.

Το αποτέλεσμα?Το ρετσίνι δε βγήκε όλο,έμεινε η βάση του και από το εντατικό τρίψιμο του όλη η περιοχή φαίνεται γρατσουνισμένη και θαμπή,σαν να έχει καταστραφεί η επίστρωση και με παραμονή και των 2 σταμπών ρετσινιού!!

Μάλιστα όταν πήγα να το αφαιρέσω πήγα με τόση σιγουριά ότι θα φύγει λόγω του νέου χρώματος και αυτό με οδήγησε στο να το τρίβω και με δύναμη μιάς που το προιόν υπόσχεται απόλυτη προστασία!!Αύριο θα επικοινωνήσω με τη ΒΕΛΜΑΡ και θα στείλω και email στην εταιρεία

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν εμεινες ευχαριστημενος απο το προιον;μπορεις να αναφερεις ποσο σου κοστισε η εφαρμογη του και που εγινε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

εδώ και 1 μήνα αγόρασα ένα μαύρο sat leon 1,4 tsi από τη ΒΕΛΜΑΡ στο Γέρακα.Εκεί μου πρότειναν να βάλω το williams F1 ceramic coat.To έβαλα στις 11/7/2011.Η πρώτη αίσθηση εκπληκτική.Τέλεια αίσθηση στην αφή.

Χτες παρατήρησα ότι μου είχανε πέσει 2 σταγόνες ρετσίνι στο χρώμα-είμαι γιατρός και αφήνω το αυτοκίνητο σε σημείο κάτω από πεύκα στο νοσοκομείο που εργάζομαι και προσπάθησα να βγάλω το ρετσίνι με ένα βρεγμένο πανάκι κουζίνας με 2 όψεις αυτά που έχουν.

Το αποτέλεσμα?Το ρετσίνι δε βγήκε όλο,έμεινε η βάση του και από το εντατικό τρίψιμο του όλη η περιοχή φαίνεται γρατσουνισμένη και θαμπή,σαν να έχει καταστραφεί η επίστρωση και με παραμονή και των 2 σταμπών ρετσινιού!!

Μάλιστα όταν πήγα να το αφαιρέσω πήγα με τόση σιγουριά ότι θα φύγει λόγω του νέου χρώματος και αυτό με οδήγησε στο να το τρίβω και με δύναμη μιάς που το προιόν υπόσχεται απόλυτη προστασία!!Αύριο θα επικοινωνήσω με τη ΒΕΛΜΑΡ και θα στείλω και email στην εταιρεία

Να το πας στην Βελμαρ! Δεν ξέρω εάν είναι εξουσιοδοτημένος τοποθετητής του Williams Coat, αλλά αυτοί ευθύνονται και σου παρέχουν την 5ετή εγγύηση.

Σου δώσανε την κάρτα εγγύησης??? Εάν δεν βρεις άκρη τότε απευθύνσου εδώ: www.apahellas.gr

Εάν έβαλες όλη σου τη δύναμη όπως λες τότε έκανες μόνος σου ζημιά! Είπαμε δεν χαλάει το χρώμα με ρετσίνα κτλ, αλλά όχι ότι θα βγει και έυκολα! Η ρετσίνα θέλει λίγο λαδάκι για να ξεκολλήσει από βαμμένες επιφάνειες! Το Williams Coat απλά προστατεύει το χρώμα από τη ζημιά που προκαλεί η ρετσίνα!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω καταλαβη το εξης: οταν λες οτι χρησιμοποιησες Πανακι κουζινας αυτα που εχουν 2 οψεις μηπως εννοεις φιλε μου το Σφουγγαρι που πλενουμε τα πιατα????

Αυτο που ονομαζεται Scotch-brite???

Οπως αυτο στη φωτογραφια παρακατω:

76547819.jpg

Edited by autostar
Link to comment
Share on other sites

Επειδη καποιοι φιλοι θα εχουν ευλογως απορια τι εγινε τελικα με το αυτ/το του φιλου που ειχε το προβλημα,και λογικο ειναι,γι αυτο τον λογο σας παραθετω παρακατω τα post που αναρτησε ο ΙΔΙΟΣ σε αλλο φορουμ και προφανως "δεν ειχε τον χρονο" να κανει το ιδιο και στο δικο μας και απλα αφησε να αιωρητε η εντυπωση οτι το ceramic-coat δεν ανταποκρινεται σε αυτα που υποσχεται...

[Δημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 25, 2011 11:47 pm

Ενημέρωση.Μετά από το email που έστειλα στην apahellas η απάντηση τους ήταν αμεσότατη και με ενημέρωσαν ότι θα μου τηλεφωνήσουν από τη ΒΕΛΜΑΡ όπερ και εγένετο.

Το πήγα εκεί και αφού έβγαλαν τοισ 3 ρετσινιές τις βάσεις μετά με επιμελές γυάλισμα για ώρα δεν έμεινε απολύτως τίποτε!

Ομολογουμένως αυτό πρέπει να ήταν πολύ δύσκολο γιατί το έτριβαν και έτριβαν.

Δε με χρέωσαν απολύτως τίποτε και μου έδωσαν και οδηγίες πως να το συντηρώ.

Τελικά η βλάβη αυτή οφειλόταν σε δική μου παρανόηση.Νόμιζα ότι αυτό δεν είναι απορροφητικό υλικό στους πόρους του χρώματος για να μην αφήνει στάμπα αλλά ότι είναι "θωρακισμένο".ΈΤσι εφησυχασμενος εξάντλησα την επιθετικότητα μου άφοβα με ήπιες κινήσεις μιας και που το κεραμικό θα άντεχε.Με τα γνωστά αποτελέσματα.

Δηλώνω ικανοποιημένος από την απάντηση ΒΕΛΜΑΠΡ-apahellas,απλώς ίσως θα πρέπει να υπάρχει επισήμανση για να μην παρασυρόμαστε.]

Διαβαστε τωρα και παρακατω γιατι δημιουργηθηκε το προβλημα και τι εφταιξε πραγματικα,παντα βαση αυτων που αναφερει ο ΙΔΙΟΣ στο post του στο αλλο φορουμ,και μετα απο ερωτηση που του εγινε απο αλλων συμφορουμιτη του και το λεω αυτο γιατι πολυ απλα αν δεν τον ρωταγαν πως δημιουργηθηκε το προβλημα ΔΕΝ θα το ανεφερε...

[Δημοσιεύτηκε: Τετ Ιούλ 27, 2011 12:05 a.m

Καλησπέρα,δε δοκίμασα πιεστικό νερού.Δοκίμασα χαρτί κουζίνας βρεγμενο με νερό και μετά το κίτρινο σφουγγαράκι κουζίνας με σαπουνάδα αλλά από τη μεριά όχι την κίτρινη,αλλά την πράσινη που είναι πιο άγρια.Και αφου το άφησα είδα τη θαμ΄πάδα,τις μικρογρατσουνίες και τις στάμπες από της βάσεις των ρετσινιών.

Τώρα ευτυχώς είναι όλα καλά!]

Βλεπεται λοιπον οτι το υλικο ανταποκριθηκε σε αυτα που υποσχεται και αν δεν ειχε εφαρμοστη στο συγκεκριμενο οχημα ξερουμε οι περισσοτεροι τι ζημια θα ειχε προκαλεση στο βερνικι του αυτ/του τριβωντας το με το συρμα που εχει το scotch-brite και την δυναμη που αναφερει οτι εβαλε ο φιλος στο αρχικο του post.

Επισης βλεπεται την αντιμετωπιση που ετυχε και απο την εταιρεια που το εισαγει-διαθετη στην αγορα αλλα και απο την εταιρεια που του το εφαρμοσε που απο την στιγμη που ΔΕΝ εφταιγε το υλικο και η ζημια εγινε με υπαιτιοτητα δικια του θα μπορουσε να τον χρεωση για την επισκευη,αντιθετως ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ.

Τα συμπερασματα μετα απο αυτο μπορειτε να τα βγαλεται μονοι σας για το ceramic-coat αλλα και για την εταιρεια που το εισαγη-διαθετη στην αγορα αλλα και για την εγγυηση που το συνοδευη.!

Αυτα για την σωστη ενημερωση μας σχετικα με καποιο γεγονος γιατι ολα ειναι καλα οταν βγαινουμε και ριχνουμε ευθυνες αλλου και κατηγορουμε κατι ή καποιο προιον αλλα τα ασχημα αρχιζουν οταν αποδεικνυεται οτι εμεις ειμαστε οι υπευθυνοι του λαθους.

Υ.Σ:Υπαρχει ανοιχτη προσκληση για οποιον φιλο θελει απο το club να με επισκεφτει και να δει απο κοντα το εν λογω προιον εφαρμοσμενω και να του εξηγησω τα παντα γυρω απο το πως λειτουργη,τι ακριβως ειναι,και απο τι ουσιαστικα μας προστατευη αλλα και απο τι εξοδα μας γλυτωνη σε βαθος μιας πενταετιας και μαλιστα χωρις καμια συντηρηση εκτος απο ενα απλο πλυσιμο.!!

Edited by autostar
Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν εκανε update στο δικο του ποστ-προβλημα στο παρον φορουμ ειναι δικαιωμα του και σε καμια περιπτωση δεν ειναι υποχρεωμενος να το κανει.συμφωνα με τα γραφομενα του ομως,οπως τα εχεις κανει copy-paste απο το αλλο φορουμ,δειχνει οτι αυτος ευθυνεται(κατά τον ιδιον),οπως και οτι η αντιμετωπιση που ειχε ηταν υποδειγματικη.

πολυ καλα και ομορφα και μπραβο σε ολους.

μηπως ομως εγιναν μισες δουλειες;το σημειο που γυαλιστηκε δεν χρειαζεται recoating;αν ναι γιατι δεν εγινε;

δεν θελω απαντηση απο κανεναν,δικος μου προβληματισμος ειναι και εχει να κανει οχι με το προιον καθ'αυτο αλλα με την σωστη διαδικασια που πρεπει να τηρειται οταν υστερα απο γυαλισμα αφαιρουμε οποιοδηποτε LSP.

@καλο θα ηταν να αναφερεις το φορουμ απ'οπου και η απαντηση του μελους,για την ορθοτητα του θεματος.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν εκανε update στο δικο του ποστ-προβλημα στο παρον φορουμ ειναι δικαιωμα του και σε καμια περιπτωση δεν ειναι υποχρεωμενος να το κανει.συμφωνα με τα γραφομενα του ομως,οπως τα εχεις κανει copy-paste απο το αλλο φορουμ,δειχνει οτι αυτος ευθυνεται(κατά τον ιδιον),οπως και οτι η αντιμετωπιση που ειχε ηταν υποδειγματικη.

πολυ καλα και ομορφα και μπραβο σε ολους.

μηπως ομως εγιναν μισες δουλειες;το σημειο που γυαλιστηκε δεν χρειαζεται recoating;αν ναι γιατι δεν εγινε;

δεν θελω απαντηση απο κανεναν,δικος μου προβληματισμος ειναι και εχει να κανει οχι με το προιον καθ'αυτο αλλα με την σωστη διαδικασια που πρεπει να τηρειται οταν υστερα απο γυαλισμα αφαιρουμε οποιοδηποτε LSP.

Φιλε joop πολυ σωστος ειναι ο προβληματισμος σου και ευλογα τα ερωτηματα σου....θα σου απαντησω ομως πως το ceramic-coat ΔΕΝ εχει καμια σχεση με κανενος ειδους κερι ουτε ειναι καποιο πολυμερες υλικο που θα αφαιρεθη κατευθειαν με ενα απλο γυαλισμα.

Και εξηγω αμεσως τι εννοω...

Το ceramic-coat εκτος του οτι οταν εφαρμοστη σωστα,και με την καταλληλη προεργασια που θα εχει υποστει η επιφανεια,μας σκληραινει κατα 12 φορες την επιφανεια και ταυτοχρονα ομως προσθετουμε και επανω στην επιφανεια μας 4 με 5 μικρα παχος,πραγμα που αποδυκνυεται αν κανουμε μια μετρηση,με ειδικο μηχανημα που υπαρχει για αυτο τον λογο,της επιφανειας μας πριν εφαρμοσουμε το ceramic-coat και ξαναμετρησουμε αφου το εχουμε εφαρμοση στην επιφανεια.

Αυτο πρακτικα σημαινη οτι μπορουμε να επιδιορθωσουμε καποιο προβλημα που θα αντιμετωπισουμε χωρις ομως να ειναι παντα απαραιτητο να ξαναεφαρμοσουμε το ceramic-coat αφου δεν θα εχει αφαιρεθη πληρως...βεβαια πολυ μεγαλο ρολο παιζει παντα ο τροπος και ο τυπος της αλοιφης που θα χρησιμοποιησουμε για την επιλυση του προβληματος μας.

Αν για παραδειγμα το προβλημα μας επιλυεται με μια μεσαια ή ψιλη αλοιφη τοτε το ceramic-coat ΔΕΝ θα εχει αφαιρεθη εξολοκληρου απο την επιφανεια και χωρις να χρειαζεται να γινει καποια επανεφαρμογη θα συνεχισουμε να εχουμε την προστασια που μας παρηχε.

Για να αφαιρεθη τελειως απο την επιφανεια μας θα πρεπει να χρησιμοποιησουμε καποιου ειδους γυαλοχαρτο ή πολυ χοντρη αλοιφη.

Εγω για να ειμαι παντα σιγουρος ομως,και να αποφυγω τυχων προβληματα που μπορει να παρουσιαστουν στο μελλον,ξαναεφαρμοζω στην επιφανεια που θα επιδιορθωσω το ceramic-coat ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ,απλα θελω και το κανω για να ειμαι και εγω αλλα προτιστως ο ιδιοκτητης του οχηματος 100% σιγουρος.

Edited by autostar
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι οτι για να κανει ceramic coat θα πρεπει το αυτοκινητο να ειναι καιγουργιο γιατι μου ειπαν σε ενα μαγαζι οτι το παραμικρο χτυπηματακι θα δειχνει πολυ πιο ασχημα απο πριν γιατι βγαζει πιο πολλυ γυαλαδα το χρωμα. δεν συζηταω για καμια γρατζουνια!!!! σωστα?

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι οτι για να κανει ceramic coat θα πρεπει το αυτοκινητο να ειναι καιγουργιο γιατι μου ειπαν σε ενα μαγαζι οτι το παραμικρο χτυπηματακι θα δειχνει πολυ πιο ασχημα απο πριν γιατι βγαζει πιο πολλυ γυαλαδα το χρωμα. δεν συζηταω για καμια γρατζουνια!!!! σωστα?

Θα πρεπει ειτε να γινει απο καινουργιο ειτε μπορει να τοποθετηθη μετα απο καποιο γυαλισμα του χρωματος του αυτ/του.

Οπως επισης μπορει να τοποθετηθη και μετα απο καποια επισκευη γρατζουνιας ή χτυπηματος αλλα σε αυτη την περιπτωση θα πρεπει να εχουν περαση το λιγοτερο 30 μερες που θα εχει γινει η οποιαδηποτε επισκευη.

Οσο για γυαλαδα θσ σου πω φιλε οτι ΔΕΝ δινει εξτρα γυαλαδα απλα εχει την ιδιοτητα και λειτουργη σαν καθρεφτης της επιφανειας και αυτο εχει σαν αποτελεσμα να νομιζουμε οτι δινει εξτρα γυαλαδα πραγμα ομως που δεν συμβαινη.

Αρα μπαινει και σε καινουργιο αλλα και σε μεταχειρισμενο με την καταλληλη προεργασια της επιφανειας.!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.όπως θα δείτε πιό πάνω έχω αγιράσει εδώ και ένα χρόνο ένα seat leon 1,4 tsi style μαύρου χρώματος και έχω περάσει αυτή την κεραμική επίστρωση.

Το αυτοκίνητο το πλένω μία φορά το μήνα,ενίοτε και 2 φορές το μήνα.Προ ημερών στις διακοπές έπεσαν κουτσουλιές στο καπό και οι οποίες έμειναν μερικές ημέρες και σήμερα που το πήγα στο βενζινάδικο να πλυθεί αποκαλύφθηκαν 2 τεράστιες στάμπες στο χρώμα!!!!

Τη στιγμή που αυτό υπόσχεται ότι προστατεύει το χρώμα από αυτά τα προβλήματα!!!Σήμερα θα το πάω στη ΒΕΛΜΑΡ να το φωτογραφήσουν.Επικοινώνησα με την APA HELLAS αλλά δυστυχώς θα ανοίξουν από Σεπτέμβριο.

Ελπίζω να δοθεί μια ικανοποιητική λύση διότι θα αρχίζω να πιστεύω ότι τα 330 ευρώ που έδωσα πήγαν τσάμπα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Πήρα τηλέφωνο την APA HELLAS αλλά με ενημέρωσαν ότι θα είναι ανοιχτοί από αρχές Σεπτεμβρίου.Έτσι το πήγα στη ΒΕΛΜΑΡ και εκεί οι άνθρωποι ευγενέστατοι μου το έφτιαξαν.Μου είπαν ότι εάν δεν ήτανε η κεραμική επίστρωση θα είχε ποτίσει το χρώμα και δε θα έβγαινε με κράμα γυαλισμάτος όπως και έφυγε!

Μάλιστα το ίδιο θέμα έχει και ένας μηχανικός κάθε φορά που πέφτει κουτσουλία!Οι άνθρωποι με εξυπηρέτησαν μια χαρά!

Το θέμα είναι ότι κάθε φορά που θα πέφτει κουτσουλία θα πρέπει αν είμαι πάνω από το αμάξι?ΕΛΕΟΣ!!

Συνολικά έχω να πω ότι είμαι μέτρια ευχαριστημένος από αυτό το προιόν!

Link to comment
Share on other sites

Η κουτσουλιά είναι κουτσουλιά......με την μόνη διαφορά εάν είναι απο σπουργίτι ή γλαρόσαυρο.........εκεί ναι υπάρχει διαφορά στην διάβρωση, αλλά πάντα πρέπει να τις καθαρίζουμε εγκαίρως.....Αυτό είναι κανόνας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.