Jump to content
sodimitris

Βοηθεια Γιατι Θα Το Καψω Το Γκολφακι Μου

Recommended Posts

1.4 tsi 07' 140ps

παιδια εδω και 4 μερες το αμαξι μου ειναι μεσα στο μηχανικο και δεν μπορει να βρει ακρη με τπτ.

τα προβληματα μου λοιπον..........

1)το αυτοκινητο παει κανονικα ενω εχει ανταπτορα επανω τις forge δεν σκαει καν.

2) ενω εχει θερμοκρασια κανονικα (στο διαγνωστικο του μηχανικου) ο δεικτης της θερμοκρασιας ειναι κατω το 0oC

3)και να πω πως τα βεντιλατερ δουλευουν συνεχομενα απο την στιγμη που θα παρει εμπρος μεχρι να το σβησουμε

να πω επεισης οτι ενω ειχε ολα τα παραπανω για καπια στιμη μου εβγαλε στην οθονη τον ενδειξη "engine fault garage"

και δεν επερνε εμπρος το παλεψα μετα απο 1 ωρα και πηρε και δεν ανεβαζε πανω απο 1800 στροφες με τιποτα.μετα το πηγα στο μηχανικο και το εβαλε στο διαγνωστικο και παει κανονικα αλα εχει τα 3 παραπαω που αναφερω.

του βγαζει μια βλαβη χαμηλη τιμη αερα νομιζω και μολις τη σβηνει ανεβαινει αμεσως ο δεικτης της θρμοκρασιας και αμεσως παλι σε 2 δευτερολεπτα ξανα βγαζει τη βλαβη και πευτει ο δεικτης της θερμοκρασιας.

αυτα αντιπμετοπιζω εδω και 4 μερες και ειμαι πραγματικα υπερβολικα στεναχωριμενος σας παρακαλω πολυ ολους πειτε μια γνωμη η κατι παρομιο κατι αν εχει καπιος αντιπετωπισει.

ο μηχανικος μου σηκωσε τα χερια

το αμαξι ειναι μαμα τελειως απειρακτο και μιλαω για τη θερμοκρασια του νερου της μηχανης

Edited by dimitris s.
Link to comment
Share on other sites

Σε εξουσιοδοτημένο το εχεις παει? και να θυμάμαι καλα κατι ειχες πειράξεις στους ιμάντες?

Link to comment
Share on other sites

στην αντιπροσοπια και αλαγη ιμαντες προεραιτικα

Πριν την προαιρετικη αλλαγή ειχες το προβλημα που λες

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον βγαλε την σκαστρα της Forge γιατι δεν κανει για το αυτοκινητο σου και βαλε ξανα την μαμα σκαστρα

και δευτερον να πας να αλλαξεις την βαλβιδα του ψυκτικου υγρου γιατι το αμαξι σου δουλευει συνεχεια κρυο.

Δεν ξερω αν το καταλαβεσ αλλα καιες και πολυ περισσοτερη βενζινη.Εχει κολησει η βαλβιδα του ψυκτικου υγρου και ο εγκεφαλος διαβαζει οτι ο κινητηρας ειναι πολυ ζεστος και κοιταει να στο κρυωνει συνεχεια

γι'αυτο δουλευουνε συνεχεια τα βεντιλατερ

ΑΑΑ και πεσ στον κατσαπλια τον μηχανικο σου να ξανα παει σχολειο να τα ξανα διαβασει γιατι μαλλον δεν το ειχε περασει το συγκεκριμενο μαθημα

Αχρηστοι μηχανικοι....Απατεωνες...

Πρωτον βγαλε την σκαστρα της Forge γιατι δεν κανει για το αυτοκινητο σου και βαλε ξανα την μαμα σκαστρα

και δευτερον να πας να αλλαξεις την βαλβιδα του ψυκτικου υγρου γιατι το αμαξι σου δουλευει συνεχεια κρυο.

Δεν ξερω αν το καταλαβεσ αλλα καιες και πολυ περισσοτερη βενζινη.Εχει κολησει η βαλβιδα του ψυκτικου υγρου και ο εγκεφαλος διαβαζει οτι ο κινητηρας ειναι πολυ ζεστος και κοιταει να στο κρυωνει συνεχεια

γι'αυτο δουλευουνε συνεχεια τα βεντιλατερ

ΑΑΑ και πεσ στον κατσαπλια τον μηχανικο σου να ξανα παει σχολειο να τα ξανα διαβασει γιατι μαλλον δεν το ειχε περασει το συγκεκριμενο μαθημα

Αχρηστοι μηχανικοι....Απατεωνες...

Edited by jimbak33
Link to comment
Share on other sites

λες ρε αδερφε να ειναι αυτη?να πω οτι το διατυπωσα λαθος και οχι σκαστρα αλα ανταπτορας της forge μπορει να το βλεπει ζεστο αλα στο διαγνωστικο διχνει κανονικη θερμοκρασια 85 βαθμους.σε πιο σημειο ειναι η βαλβιδα αυτη?αν ενοεις την βαλβιδα της θερμοκρασιας αυτη αλαχτηκε και παλι το ιδιο

Edited by dimitris s.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Δημητρη απο οτι καταλαβα πρεπει να εχεις περαν της μιας βλαβης, αν δεν μπορει ο μηχανικος σου πρόταση μου ειναι να το πας και σε κάποιον αλλο.

Χρονια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο εγκέφαλος είναι στα τελευταία του ? Κάντε ενα reset κ ξαναπέράστε ενα μαμα πρόγραμμα στον εγκεφαλο. Κατα την διαδικασία μπορει να δουλευει κ το βεντιλατερ γιαυτο βγαλτε τις ασφάλειες

Link to comment
Share on other sites

λες ρε αδερφε να ειναι αυτη?να πω οτι το διατυπωσα λαθος και οχι σκαστρα αλα ανταπτορας της forge μπορει να το βλεπει ζεστο αλα στο διαγνωστικο διχνει κανονικη θερμοκρασια 85 βαθμους.σε πιο σημειο ειναι η βαλβιδα αυτη?αν ενοεις την βαλβιδα της θερμοκρασιας αυτη αλαχτηκε και παλι το ιδιο

εγω την ξερω βαλβιδα ψυκτικου υγρου.αφου την αλλαξες και κανει τα ιδια να πας στην αντιπροσωπια να παρεις μια γνησια γιατι μαλλον ο μαστορας σου σε κοροιδευει

οσο για την forge και εγω τον ανταπτορα εννοουσα.δεν κανει για το αυτοκινητο σου.χανεις τι δυναμη του αυτοκινητου σου

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ρε παιδια να πο πως ο μηχανικος μου ειναι εξηδικευμενος και δουλευε 15 χρονια μεσα στιν αντιπροσοπια και τον εχω 5 χρονια τωρα χωρις κανενα παραπονο,αλλα τωρα μας τα χαλασε....αυριο θα ξερω και θα σας πω ρε παιδια,και παλι ευχαριστω για την βοηθεια χρονια πολλα σε ολους σας να ειστε γεματοι υγειακαι χαμογελο!!

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα μαου παιδια λυθηκε σημερα μεσα στηνα ντιπροσοπια.ειχαν κοπει 2 καλοδια στη φυσα τισ μπεκιερας και εκαναν σωμακαι μπερδεβαν τον εγκεφαλο!!!!!!!τελς καλο ολα καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα μαου παιδια λυθηκε σημερα μεσα στηνα ντιπροσοπια.ειχαν κοπει 2 καλοδια στη φυσα τισ μπεκιερας και εκαναν σωμακαι μπερδεβαν τον εγκεφαλο!!!!!!!τελς καλο ολα καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ωραίος μηχανικός ο προηγούμενος το ειχε ψαξει τοσο που ειχε σηκώσει το χερια ψηλά, χαχαααααα

Link to comment
Share on other sites

οι εξειδικευμενοι ειναι για τις αγγαριες φιλε μου,.γι ολα τα υπολοιπα υπαρχουν οι εξουσιοδοτημενοι.

ασε που το ματι κ το αυτι τους κοβει απο χιλιομετρα......

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω αυτη τη γνωμη σχηματισα που λεει ο τολης,απο εδω και περα στουσ εξιδικευμενους λιγα πραγματα κανα αμορτισερ κανα τακακι κ τετια,και εδω που τα λεμε δεν εχουν κ μεγαλη διαφορα τιμης εδω με την αντιπροοπεια της περιοχης μου και δεν ειναι λαμογια τα παιδια και στοο κατω κατω εχω και 2 χρονια εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.