Jump to content

Recommended Posts

Χαιρετω ολο το forum και ανοιγω το θεμα αυτο ωστε να σας παρουσιασω το ταπεινο mkvi μου,να δωσω αλλα και να παρω ιδεες απο εσας πανω στη βελτιωση! Ολα τα σχολια σας ευπροσδεκτα θετικα και αρνητικα,θα θελα πολυ να διαβασω τις γνωμες σας. :)

 

j809j5.jpg

 

9jk95z.jpg

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Περιέγραψε λίγο τι έχεις κάνει, εγώ βλέπω ζάντα και χαμήλωμα :Ρ

χαχαχα ναι φιλαρακι μου δικιο εχεις!! Συγνωμη απλα παλευα λιγο να δω πως τις ανεβαζω!! :)

13zspwi.jpg

Λοιπον εχουμε και λεμε..στις παραπανω φοτο εχουν μπει πανω στο mkvi eibach ελατηρια και OZ ultraleggera 17". :)

211713n.jpg

Τσουπ σκασαν μυτη και φρενα απο cupra R με 345mm δισκους και σωληνακια υψηλης! :p

xbkboo.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βιάστηκα λίγο χαχα :Ρ, τα φρένα γαμάνε, φαίνονται τεράαααστια στη 17αρα πρέπει να χώρεσαν οριακά, τo cupra φοράει 18αρα νομίζω

Edited by Tonyantony
Link to comment
Share on other sites

Βιάστηκα λίγο χαχα :Ρ, τα φρένα γαμάνε, φαίνονται τεράαααστια στη 17αρα πρέπει να χώρεσαν οριακά, τo cupra φοράει 18αρα νομίζω

Ναι οριακα μπαινουν σε 17" ,ασφυξια φαση...χαχαχα! Το cupra 18" φοραει νομιζω ναι.. :)

2u6pcfm.jpg

Εξατμιση supercharged και διαχυτης παραγγελια απο εξωτερικο.

33b0003.jpg

Αλλη μια απο..πισω.... :)

Link to comment
Share on other sites

Για την εξάτμιση άλλαξες defuser με του R?

Πο ανέβασε και θα γράψω αύριο αν θέλω κάτι, με πρόλαβες τώρα :Ρ

Edited by Tonyantony
Link to comment
Share on other sites

Για την εξάτμιση άλλαξες defuser με του R?

Πο ανέβασε και θα γράψω αύριο αν θέλω κάτι, με πρόλαβες τώρα :Ρ

Μοιαζει με του R ,εχει την ιδια διπλη αποληξη στο κεντρο αλλα δεν ειναι το ιδιο φιλαρακι. :)

Link to comment
Share on other sites

dzjmt4.jpg

Λοιποοοον..και επειδη στην εθνικη φουσκωναμε τρελες πιεσεις ολη την ωρα...ο μικρος αδερφος δεν αντεξε....το σκασε να χαλαρωσει...!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχα κλαιω..... (αφιερωμενο)

Link to comment
Share on other sites

ωραίο,πολύ ωραίο το golfaki ,προγράμμα;περιφερειακα ; η εξατμιση είναι ολόσωμη,catback; ή τελικό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

DIMIV φιλε μου η εξατμιση ειναι απο turbo και πισω,εβαλα προσφατα τη κλειστου τυπου σκαστρα της forge και μια εισαγωγη απο tripteam. Tωρα για προγραμμα το καθυστερω ρε οσο μπορω γιατι δεν εχει κλεισει καλα καλα χρονο το αμαξι...χαχαχα :)

Playmaker εχεις απολυτο δικιο τη διαφορα που ειδα στο τιμονι με την OZ,που ηταν πολυ αισθητη διοτι ελαφρυνε το τιμονι,την εχασα στα καπακια με τα φρενα πυ το βαρυναν... :p Τα πηρα σχεδον καινουρια πανω απο cupra..με πολυ λιγα χλμ. :)

Link to comment
Share on other sites

Τουμπανο το Golfaki :) Link από το site Που πήρες τον διαχύτη ?

Υ.Γ. Χρειάζεσαι GTI ή R32/R20 φρένα και πίσω τώρα.

Σ ευχαριστω πολυ στελιο! Κοιτα ο διαχυτης ειναι της csr-automotive αλλα εγω δεν το ειχα παραγγειλει απο το σαιτ τους αλλα μεσω tmtuning.com το οποιο απ οτι βλεπω τωρα δυσλειτουργει... :/ Α μιας που ανεφερες τα πισω φρενα..δεν μπορω πανω σ αυτα τα φρενα να αλλαξω μονο δισκους να βαλω ενα σετ 310mm aftermarket???

Link to comment
Share on other sites

Tωρα για προγραμμα το καθυστερω ρε οσο μπορω γιατι δεν εχει κλεισει καλα καλα χρονο το αμαξι...χαχαχα :)

βάλε πρόγραμμα και θα δεις άλλο αμάξι - χρόνο;;; εγώ στους 2 μήνες και με 2500 χλμ έιχα ήδη προγραμμα :crazy:

Link to comment
Share on other sites

βάλε πρόγραμμα και θα δεις άλλο αμάξι - χρόνο;;; εγώ στους 2 μήνες και με 2500 χλμ έιχα ήδη προγραμμα :crazy:

Στα 5000χλμ πηρες το gti και καπακια στα 7500χλμ το R...χαχαχα Σε πειραζω DIMIV μη παρεξηγηθεις! :p Κοιτα και γω θελω πολυ να βαλω..αλλα.....επειδη μετακινουμε πολυ με το αυτοκινητο και ειναι ενα ειδος εργαλειου για τη δουλεια μου ,φοβαμαι ρε μη τεθει θεμα αξιοπιστιας μετα...κανω για πλακα 35000χλμ το χρονο....νομιζω θα καταλαβεις τη ανησυχια μου... :)

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαίνω απόλυτα την ανησυχία σου ,απλά όλα είναι θέμα τρόπου οδήγησης,εάν έχεις πρόγραμμα και δεν το ξεσκίζεις καθημερινά δεν έχεις κάποιο πρόβλημα ,εδώ μέσα υπάρχουν μέλη με 100.000 κμ και πρόγραμμα και όλα είναι οκ-

όπως και να έχει ότι και να αποφασίσεις ευχομαι καλα χλμ flowers.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλοταξιδο!!!

Οι επιλογες σου είναι άψογες, εχεις επιλεξει τη σωστοτερη διασταση (πολλοί θα σου πουν γιατι δεν έβαλες 18αρα ,πιο ομορφη ,γεμιζει το θόλο κτλ αλλα η σωστη διασταση για tsi ειναι 17) και εχεις βαλει την πιο ελαφρια ζάντα της αγορας...οποτε έχεις κερδισει παντου (επιταχυνσεις-τελικη-κατανάλωση...) με τα φρενα μπορει να εχασες λίγο σε επιδώσεις αλλα χαλάλι αξιζει το κοπο!

Για το προγραμμα μην αγχωνεσαι τόσο πολυ ουτε τη καταναλωση θα σου χαλασει (σε νορμαλ οδηγηση) ουτε την αξιοπιστια (εχω 136.000χλμ εγω που στο γραφω!)

Oxi πρέπει να αλλάξεις και δαγκάνες. Πάρε ένα set μεταχειρισμένες από ebay όπως έκανα και εγώ.

Υπάρχει κ η λύση για να μην αλλαξεις δαγκανες

http://eshop.avcweber.gr/Product/123/D2-UR-AU01/Page/75/Brake-kits/Model/506/VW-Golf-V-14-TSI-140170-PS/el/

αν κ η σωστη δουλεια είναι κομπλε φρενα απο S3-S5 κτλ με αεριζομενους δίσκους κ ολα τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κ η λύση για να μην αλλαξεις δαγκανες

http://eshop.avcwebe...I-140170-PS/el/

αν κ η σωστη δουλεια είναι κομπλε φρενα απο S3-S5 κτλ με αεριζομενους δίσκους κ ολα τέλεια!

Πολύ καλή μαγκιά , αλλά σε κάθε αλλαγή δισκόπλακας θα κλαίς.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Τρομερό το γκολφακι σου φιλε κ με τις αλλαγες που εχεις κανει :goodjob::good: Χρειαζεσαι κ φρενα πισω γτ φαινοντα καπως αδειοι οι πισω τροχοι σε σχεση με τους μπροστινους.. Και τωρα που το προσεξα,θελεις κ φημε να "αλητεψει" κ αλλο :thumbsup:

dzjmt4.jpg

Ουπςςςςς...Κ αλλο γκολφακι στη φωτο... :roadrage: Ποτε την τραβηξες αυτη τη φωτο κ που??Να μαθουμε μηπως ηταν κανεις δικος μας :whistling::friends:

Edited by kOrMi-6
Link to comment
Share on other sites

Ωραιες επιλογες γενικα και ομορφο εξωτερικα!

Επισης πισω με προφυλακτηρα r32 θα ηταν ομορφοτερο γιατι εχει βαθος στις αποληξεις της εξατμισης. Δεν μαρεσε ο διαχυτης

Link to comment
Share on other sites

korMi φοραει φιμε το αμαξι ρε..παει με πληγωσες...!! χαχαχα! Ισως να μη φαινεται καλα γιατι δεν εχω βαλει το πολυ σκουρο και ειναι και νταλα μεσημερι ψιλοκαλοκαιρακι οι φωτογραφιες. :p

nikdev φιλε θα συμφωνησω μαζι σου και μενα No1 επιλογη ηταν ο προφυλακτηρας R20 αλλα...ξεφευγε πολυ το μαλλι..βεβαια και αυτο το διαχυτακι εμενα μου αρεσει πολυ..,καλα γουστα ειναι αυτα φυσικο αλλιως ολα τα golfakia μας θα ταν ιδια..! :) Οπως και να χει ειχα τρελαθει με το διμπουκο στη μεση ρε..πολυ ομορφο και οχι μονο στα mkvi και στα mkv το R32 πισω ειναι δυναμη! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιες επιλογες γενικα και ομορφο εξωτερικα!

Επισης πισω με προφυλακτηρα r32 θα ηταν ομορφοτερο γιατι εχει βαθος στις αποληξεις της εξατμισης. Δεν μαρεσε ο διαχυτης

nik εξηγεις λιγο για το βαθος?γιατι ειμαι αναμεσα και εγω σε μαμα r32 και αυτο που χει βαλει ο λευτερης quicksilver!βαθος δηλαδη?
Link to comment
Share on other sites

nik εξηγεις λιγο για το βαθος?γιατι ειμαι αναμεσα και εγω σε μαμα r32 και αυτο που χει βαλει ο λευτερης quicksilver!βαθος δηλαδη?

Κουκλε εσενα στο mkv νομιζω ο διαχυτης απο R32 κουμπωνει πανω χωρις αλλαγη προφυλακτηρα,στο εξαρι θελει αλλαγη ολοκληρο το προφυλακτηρα...το μαμα R32 παντως στο δικο σου γ@μ@.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.