Jump to content
stolis

Αλλαγη Διακοπτες Για Οσους Εχουν Climatic

Recommended Posts

βρηκα αυτα στο ebay http://www.ebay.com/itm/3-PCS-Aluminum-Alloy-Air-Conditioning-Knobs-Switch-VW-Volkswagen-Polo-2010-2012- /110944803978?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item19d4d35c8a&vxp=mtr

κ λεω ας τα παρω μιας κ το κοστος ειναι λιγο....

απο ποιοτητα ειναι καλυτερα σιγουρα αφου ειναι απο αλουμινιο...

η εγκατασταση του ηταν λιγο χρονοβορα μιας κ ειναι κινεζια δεν εφαρμοζουν τελεια αλλα οποιος τα χερια του πιανει τα βαζει

χρειαστηκα το dremel λιγο να φαγωσω καποια κομματια..αλλα πολυ λιγο...

το αποτελεσμα πολυ ικανοποιητικο προσωπικα τα προτιμω απο τα εργοστασιακα...

IMAG0516.jpg

IMAG0514.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου το μαυρο χρωμα στο ταμπλο γυρω απο το ραδιο κ το κλιματικ εσυ το εβαψες η το αγορασε΅?

φιλε μου βαφτηκε ολο το καντραν μαυρο..το γκριζο του εργοστασιου ηταν καπως τραγικο ...

Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτα στο ebay http://www.ebay.com/...4d35c8a&vxp=mtr

κ λεω ας τα παρω μιας κ το κοστος ειναι λιγο....

απο ποιοτητα ειναι καλυτερα σιγουρα αφου ειναι απο αλουμινιο...

η εγκατασταση του ηταν λιγο χρονοβορα μιας κ ειναι κινεζια δεν εφαρμοζουν τελεια αλλα οποιος τα χερια του πιανει τα βαζει

χρειαστηκα το dremel λιγο να φαγωσω καποια κομματια..αλλα πολυ λιγο...

το αποτελεσμα πολυ ικανοποιητικο προσωπικα τα προτιμω απο τα εργοστασιακα...

IMAG0516.jpg

IMAG0514.jpg

file apostoli 3ereis an teriazoun sto polo 2003 climatic?
Link to comment
Share on other sites

Aλλαγη σε ψηφιακο γινετε?

http://www.ebay.de/i...ec#ht_500wt_923

το εχει κανει κανεις?

γινεται αλλα θελει πολυ δουλεια κ λεφτα....πρεπει να αλλαχτει το μοτερ του A/C κ να μπουν αισθητητες...

Link to comment
Share on other sites

einai απλο φιλε περνεις μια πετσετα τα βαζεις πανω στα καπακια και μετα με μια πενσα τα τραβας για να κανεις τις κινεζιες να κουμποσουνε καλα επανω θελεις dreamel για να τα τροχισεις φιλε..δες και την παρουσιαση μου στα βελτιωμενα :-)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Αποστόλη,μήπως θα μπορούσες να μου πεις πώς βγαίνουν τα πλαστικά trim γύρω από τους διακόπτες του κλιματισμού και γύρω από τους αεραγωγούς καθώς και πού μπορώ να βρω μαύρο βινύλιο σαν αυτό που έχεις βάλει?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Αποστόλη,μήπως θα μπορούσες να μου πεις πώς βγαίνουν τα πλαστικά trim γύρω από τους διακόπτες του κλιματισμού και γύρω από τους αεραγωγούς καθώς και πού μπορώ να βρω μαύρο βινύλιο σαν αυτό που έχεις βάλει?

 

 

απο κατω το πλαστικο θα βρεις 2 τρυπουλες μια δεξια κ μια αριστερα..βαλε ενα πολυγωνο η ενα εργαλειο σαν γαντζο μεσα κ τραβα το προς τα εξω..ειναι ολα κουμπωτα...μπορεις κ με τα χερια σου να το τραβηξεις....αυτο μονο για το πλαστικο του κλιματιστικου κ το μεσεο της πηγης...για το τον αερογωγο πανω πρεπει να βγαλεις την πηγη κ να ξεβιδωσεις κατι βιδες που εχει μεσα για να βγει..τα εχω βαπσει εγω μαυρο piano black... δεν ειναι αυτοκολλητο...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία,ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.Εγώ λέω να τα περάσω βινύλιο αλλά αν και έχω αλλάξει πηγή,δε θυμόμουν ειδικά αυτό που λες για τις βίδες στους επάνω αεραγωγούς.Και πάλι ευχαριστώ ;) .

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να ρωτήσω,υπάρχει κάποιο προϊόν σε στυλ plasti dip που να μην είναι ματ όμως αλλά γυαλιστερό,για να βάψω και γω τα πλαστικά που θέλω? Ίσως κάνω και τους καθρέφτες.....

Link to comment
Share on other sites

Μάριε με βινύλιο τα έχω περάσει εγώ..και έχει άριστο αποτέλεσμα απλά πρέπει να είναι καλή ποιότητα,συγκεκριμένα με 3M black metallic gloss...Ρώτησα σε αντιπροσωπεία για βάψιμο και μου είπανε μεγάλη τιμή που για μένα δεν αξίζει μόνο για αυτή την αισθητική βελτίωση.Αν έχεις τον τρόπο να τα βάψεις φθηνά ή και μόνος σου κάντο, απλά-γνώμη μου- κοίτα να είναι μεταλλικό για να βγάζει τη γυαλάδα του μαμά.Το καλό βινύλιο πάντως να είσαι σίγουρος πώς κάνει ''επαγγελματική'' δουλειά αν και θα δυσκολευτείς με το κομμάτι του climatic.Έχει κάτι τρυπούλες απ'ότι βλέπω που θα ζοριστείς να στρώσεις τη μεμβράνη εκεί.Εγώ έχω το Climatronic που είναι πολύ εύκολο να το ντύσεις :pardon: .Το μαγαζί που βρήκα φθηνά κάποια πραγματάκια από Αμέρικα http://www.metrorestyling.com/.Το μαγαζί έχει και plasti dip και glossifier για να το κάνεις γυαλιστερό.

Edited by -= kavinsky =-
Link to comment
Share on other sites

H 3m έχει αρκετά ποιοτικά πράγματα πάντως. Από έναν συνεργάτη τους στην Ελλάδα (Αγ.Δημήτριο - Αθήνα) είχα πάρει διάφορα.

 

Λίστα με τους συνεργάτες στην Ελλάδα μπορείς να βρεις εδώ:

 

http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/el_GR/OccupationalSafety/Home/Where_to_Buy/Find_a_Distributor/

Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτα στο ebay http://www.ebay.com/itm/3-PCS-Aluminum-Alloy-Air-Conditioning-Knobs-Switch-VW-Volkswagen-Polo-2010-2012- /110944803978?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item19d4d35c8a&vxp=mtr

κ λεω ας τα παρω μιας κ το κοστος ειναι λιγο....

απο ποιοτητα ειναι καλυτερα σιγουρα αφου ειναι απο αλουμινιο...

η εγκατασταση του ηταν λιγο χρονοβορα μιας κ ειναι κινεζια δεν εφαρμοζουν τελεια αλλα οποιος τα χερια του πιανει τα βαζει

χρειαστηκα το dremel λιγο να φαγωσω καποια κομματια..αλλα πολυ λιγο...

το αποτελεσμα πολυ ικανοποιητικο προσωπικα τα προτιμω απο τα εργοστασιακα...

IMAG0516.jpg

IMAG0514.jpg

φιλε μου καλησπερα, μηπως μπορεις να μου πεις που ακριβως τα εφαγες διοτι τα εχω παρει και δεν μπορω να τα βαλω.....αν ειχες κ καποιες επιπλεον φοτο θα με βοηθουσες πολυ...ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.