Jump to content
Guest nikolasR200

Πλαφονιέρα

Recommended Posts

Guest nikolasR200

παίδες..αντιμετωπίσω ένα προβληματάκι με το κουμπί της πλαφονιέρας από τη μεριά του οδηγού..(όχι το κεντρικό κουμπί) αρνείται να μείνει στη θέση του, αλλά βγαίνει με αποτέλεσμα να θέλει υπομονή να πετύχεις να κλείσει η λάμπα..

το έβγαλα μία φορά να δω τι φταίει, και μου φάνηκε ότι είχε ξεκουμπώσει από μια πλαστική βασούλα που έχει μέσα εκεί που είναι το ελατηριάκι.. αλλά επειδή μάλλον επειμένει να αρνείται ακόμα να συμπεριφερθεί σωστά και να κάτσει στη θέση του όταν το πατάω, ξέρει κανένας αν διορθώνεται κάπως και αν το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος..

Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου εχω προβλημα με του συνοδηγου.και απλα εβγαλα την λαμπα απο την μερια του συνοδηγου και ησυχασα.ναι μεν ημιμετρο αλλα ειναι και αυτη μια προσωρινη (εως και μονιμη στη περιπτωση μου γαιατι δεν εχω αξιωθει ακομα να το φτιαξω)λυση!

Link to comment
Share on other sites

παίδες..αντιμετωπίσω ένα προβληματάκι με το κουμπί της πλαφονιέρας από τη μεριά του οδηγού..(όχι το κεντρικό κουμπί) αρνείται να μείνει στη θέση του, αλλά βγαίνει με αποτέλεσμα να θέλει υπομονή να πετύχεις να κλείσει η λάμπα..

το έβγαλα μία φορά να δω τι φταίει, και μου φάνηκε ότι είχε ξεκουμπώσει από μια πλαστική βασούλα που έχει μέσα εκεί που είναι το ελατηριάκι.. αλλά επειδή μάλλον επειμένει να αρνείται ακόμα να συμπεριφερθεί σωστά και να κάτσει στη θέση του όταν το πατάω, ξέρει κανένας αν διορθώνεται κάπως και αν το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος..

Και εμένα μου είχε χαλάσει του συνοδηγού αλλά ήμουν ακόμη μέσα στην εγγύηση και μου είχαν αλλάξει ολόκληρη την πλαφονιέρα.

Link to comment
Share on other sites

Guest nikolasR200

μάλλον θα έπρεπε να το χρησιμοποιώ περισσότερο τα 2 πρώτα χρόνια tongue.gif για να το άλλαζα και εγώ τότε..

πάντως στο ψάξιμο που του έκανα..δεν διαπίστωσα κάποια διαφορά με του συνοδηγού που να εξηγεί το να μην επιστρέφει στη θέση του εκτός από το κουμπωματάκι που είχε βγει από τη θέση του και το ξαναέβαλα..

και η ειρωνεία είναι ότι όσο το είχα στα χέρια μου έδειχνε ότι το είχα φτιάξει μόλις το ξανατοποθέτησα τότε διαμαρτυρήθηκε tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα.μετα απο ενα ατυχες συμβαν που ειχα με τις αναστατωμενες ορμωνες της φυσης καθως μου πλημυρησε το POLO μου εμεινε ενα κουσουρι στο αμαξι.ασυμαντο μεν αλλα εγω θελω να δουλευουν τα παντα μες το αυτοκινητο.δεν αναβει η πλαφονιερα ανοιγοντας τις πορτες.αναβει αν την αναψω εγω πατοντας την μονο.απο την αλλη αν αφησω τα φωτα ανοιχτα και ανοιξω τη πορτα αρχιζει και χτυπαει το καμπανακι "οτι εχω ξεχασει τα φωτα ανοιχτα" πραμα που μαυ δειχνει οτι οιυτε ο διακοπτης της πορτας εχει παθει τιποτα και δουλευει.καποιος μου ειπε οτι για τη πλαφονιερα υπαρχει 'ρελε' που την δουλευει.ξερει κανεις ποιο ειναι αυτο το "ρελε"???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.