Jump to content
Guest JohnnyBoy

Τι μπορει να κανω σε Golf 4 στα 1.4?

Recommended Posts

Guest JohnnyBoy

Καταρχην ειμαι καινουργιος στο Club, και τωρα αρχιζω τα πρωτα βηματα στον κοσμο των τετρατροχων. Μια πρωτη ματια που εριξα εχει γινει πολυ καλη δουλεια!

Λοιπον εχω ενα Golf 4 1.4cc τι θα μπορουσα να κανω για να του δόσω μια ανασα στον κινητηρα, φιλτρα, μπουζι(ισως ιριδίου), δεν ξερω ακου γνωμες.Ο κινητηρας βεβαια δεν ειναι επιδόσεων αλλα μια ανασα νομιζω την παιρνει.

Link to comment
Share on other sites

Το πουλας κ περνεις αλλο!!! tongue.gif

1.8Τ τιποτα αλλο!! Μη πετας λεφτα για μ@λ@κιες κ να παει 90-100ps παλι βημα δε θα παει

ισα ισα που θα καιει το διαολο μεσα του..

Το ιδιο εχω κ εγω γιαυτο σου λεω :D

Link to comment
Share on other sites

Μην πεταξεις ουτε cent...Ειτε κρατα το ετσι, ειτε βαλε 1.8Τ, ειτε αλλαξε αμαξι.

Ο,τι αλλο απο αυτα τα 3, ειναι πεταμενα λεφτα. Τα εχω κανει, για αυτο στα λεω κ εγω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα αυτα καλα που του λετε του ανθρωπου αλλα υπαρχει και η περιπτωση να μην μπορει-θελει να το πεταξει και να παρει 1.8Τ.

Link to comment
Share on other sites

αν θελει να του βγει κανα 100ρι ευρω το αλογο μπορει να κανει το κλασσικο.

βαρελακι,τελικο και ενα προγραμμα και αντε να σαι κοντα στα 90..

για φπε κανα χιλιαρι υπολογιζε πανω κατω..αν δε θες παραπανω κ μπλεξεις με χταποδια κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Guest JohnnyBoy

Οκ ρε παιδια ευχαριστω για την βοηθεια,πλάκα κανω. Μου εχει περασει απο το μυαλο ο 1.8Τ, αυτο τι σημαινει? τι πρεπει να αλλαχτει, και μια ταξη μεγεθους για ολη αυτη την ιστορια μπορει να μου πει καποιος?

Ειχα ρωτησει καποια στιγμη σε ενα συνεργειο για αυτη την αλλαγη, και με ρωτησαν αν το αυτοκινητο εχει air condition και υδραβλικό τιμόνι, οταν τους ειπα οτι τα εχει μου ειπε ενταξει μπορει να γινει ευκολα. Προς τι αυτη η ερωτηση?

Link to comment
Share on other sites

Σημαινει οτι παιρνεις ενα ολοκληρο τροπετο απο 1.8Τ δλδ μοτερ,φρενα,κιβωτιο,πλεξουδες και ο,τι αλλο βρεις και τα βαζεις πανω στο δικο σου.

Πλεον οι μετατροπες ειναι αρκετα ασφαλης αρκει να γινουν απο ανθρωπο που ξερει.

Το κοστος παιζει περιπου στα 4-6000¤

Link to comment
Share on other sites

Guest JohnnyBoy

οκ ευχαριστω, ελπιζω καποια στιγμη να παρω την αποφαση να του κανω κατι ριζικο!

Edited by JohnnyBoy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.