Jump to content
alekos

Ενδειξη Epc

Recommended Posts

Γεια σας παιδια. Εχω ενα polo 9n 75hp. Λοιπον εκει που πηγαινα χθες καπου με το αμαξι στα καλα του καθουμενου οπως οδηγουσα μου αναψε στο καντραν η ενδειξη epc.Πηγα λοιπον την αλλη μερα στο συνεργειο να μου βαλουν το αμαξι στον εγκεφαλο, το βαζουν κοιτανε και μου λενε ειχε βγαλει σφαλμα στο ηλεκτρικο τιμονι. Τους λεω απο τι προκληθηκε αυτο και μου λενε απο πτωση τασεως στην μπαταρια. Λεω δηλαδη τα εχει φτυσει η μπαταρια μου και θελει αλλαγη ? Οχι μου λενε απλως ηταν περιστασιακο. Πειτε μου παιδια αν του εχει τυχει σε κανεναν απο εσας αυτο, και αν ευσταθει αυτο που μου ειπαν σε εμενα.

Περιμενω απαντηση. Ευχαριστω

Εγινε μετατροπη απο Greeklish - Παρακαλω να γινεται χρηση Ελληνικων χαρακτηρων!

Edited by Pery
Link to comment
Share on other sites

Εγω Αλεκο που εχω το 6Ν2 δεν μου εχει τυχη τετοιο πραγμα.

Μπορει ομως να γινει.

Εαν εκει που πηγες να ξεκινησεις το αμαξι ειχε πεσει εστω και λιγο η ταση της μπαταριας,

υπαρχει περιπτωση να στο βγαλει αυτο το σφαλμα.

Περιστασιακο ηταν, μην φοβασαι.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειχε παρουσιασει ενα προβλημα στο τιμονι αλλα μου αναβε η ενδειξη που εδειχνε ενα τιμονι και οταν αναβε απο υδραυλικο γινοταν μηχανικο....Το epc μου εχει αναψει αρκετες φορες και απλα αποσυνδεω τους πολους της μπαταριας απο το βραδυ και το πρωι εχει σβησει η βλαβη......Φτιαχνει απο μονο του :) .. Μην σε παρω και στον λαιμο μου αλλα εγω ετσι κανω!good luck

Εγινε μετατροπη απο Greeklish - Παρακαλω να γινεται χρηση Ελληνικων χαρακτηρων!

Edited by Pery
Link to comment
Share on other sites

τα ηλεκτονικά κυκλώματα δουλεύουν με διόδους , οι οποίες λειτουργούν με συγκεκριμένη τάση, mV λιγότερα ή περισσότερα βγάζουνε σφάλμα,δε δουλεύουν μέχρι να αποκατασταθεί η τάση ενεργοποίησης τους.Ενας ηλεκτρολόγος μπορεί να το αναλύσει καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειχε παρουσιασει ενα προβλημα στο τιμονι αλλα μου αναβε η ενδειξη που εδειχνε ενα τιμονι και οταν αναβε απο υδραυλικο γινοταν μηχανικο....Το epc μου εχει αναψει αρκετες φορες και απλα αποσυνδεω τους πολους της μπαταριας απο το βραδυ και το πρωι εχει σβησει η βλαβη......Φτιαχνει απο μονο του :) .. Μην σε παρω και στον λαιμο μου αλλα εγω ετσι κανω!good luck

Εγινε μετατροπη απο Greeklish - Παρακαλω να γινεται χρηση Ελληνικων χαρακτηρων!

Αλλαξε μια βαλβιδα STOP και θα εισαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.