Jump to content
NVB

Ντουλαπακια

Recommended Posts

Γεια και χαρα σε ολους

Ενδιαφερομαι να βαλω ντουλαπακια οδηγου συνοδηγου κατω απο το καθισμα. Πηρα τηλ. την αντιπροσωπεια και η τιμή που μου εδωσαν ήταν: 120 ευρω για τα υλικα και 135 ευρω για την τοποθετηση....

1) Η τιμη πως σας φαινεται;;;;

2) Αξιζει να τα βάλω;;;;Εχουν χωρητικότητα;;;;

Φιλικα-GOLFικα

Link to comment
Share on other sites

1) τραγική

2) με τόσα χρήματα οχι.

Αυτα τα συρταρακια πωλουνται και εκτος αντιπροσωπειας;;;

Ειναι ευκολο να τα τοποθετησω μονος μου;;;;; ή μετα θα τρεχω και για καθισμα;;;;

Φιλικα-GOLFικα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου είπαν 35 και δεν κατάλαβες? ΑΝ όχι νομίζω πρέπει να τους καταγγείλεις στην Kosmocar.

120 και λίγο λιγότερο κάνουν τα ντουλαπάκια μαζί με τις βίδες και αξίζουν σίγουρα τα λεφτά τους γιατί είναι πολύ πρακτικά και όμορφα.

Η διαδικασία τοποθέτησης απαιτεί ξεβίδωμα των καθισμάτων και τίποτα άλλο. 30 λεπτά το πολύ.

Αν μπορείς να το κάνεις μόνος όπως εγώ το μόνο "δύσκολο" είναι ότι πρέπει να έχεις ένα "αστεράκι" για να ξεβιδώσεις το κάθισμα και έναν πριτσιναδόρο. 10 ευρώ και τα δύο αν δεν τα χεις και σου μένουν. Αν το αποφασίσεις υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες.

¶κου 135. Σε ποιά αντιπροσωπεία? Δε ρωτάς πάλι μήπως σου είπαν 35?

Επικοινωνησα με διαφορες αντιπροσωπειες :blink: :

Καποιοι μου ειπαν να τους στειλω με φαξ την αδεια κυκλοφοριας και μετα θα μου απαντουσαν... :baby:

Καποιοι οτι δεν το εχουν κανει ποτε και δεν ξερουν.... :lol:

Καποιοι οτι επειδη ειναι trendline δεν υπαρχει δυνατοτητα να το τοποθετησουν....

Ενας μου εδωσε τιμη γύρω στα 70 ευρω -10% η τοποθετηση....

Ξαναπηρα τηλ την δικια μου αντιπροσωπεια και οταν τους ειπα για τα 70 ευρω - 10%, μου απαντησαν οτι η τιμη ειναι 135ευρω -10%.

Γλυτωσα 10%.... worthy.gif

Εννοειται οτι δεν προχωρησα στην τοποθετηση....

Τα συμπερασματα και τα σχολια δικα σας.....

Φιλικα-GOLFικα

Link to comment
Share on other sites

Δε μας λες ποιά αντιπροσωπεία είναι για να μπεί στη μαύρη λίστα.

Αν μπορέις να διαθέσεις το χρήμα (120 ευρώ) και το χρόνο (1 ώρα βαριά) πήγαινε πάρτα και βάλτα μόνος σου. Οδηγίες και φωτογραφίες υπάρχουν. Την άδεια τη θέλουν για να ταιριάξουν το χρώμα. Μπορείς να το βρείς μόνος σου ή να σε βοηθήσω εγώ με το ΕΤΚΑ οπότε να παραγγείλεις κατευθείαν με κωδικούς. Εγώ Sportline έχω αλλά είμαι σίγουρος ότι κάνει σε όλα. To comfortline νομίζω τα έχει στάνταρ. Μπορεί να διαφέρουν τα καθίσματα, έχουν όμως την ίδια βάση. Και τα 70 πάντως πολλά είναι.

Αυτο σκεφτομαι να κανω και αν μπορεις να με βοηθησεις και εσυ με τις γνωσεις σου (διοτι τα χερια μου δεν πιανουν και πολυ) θα σου ημουν ευγνωμων....

Το να πω το ονομα της αντιπορσωπειας δεν ξερω κατα ποσο θα εχει σημασια (κατα την γνωμη μου)....

Εξαλλου σαν απαντηση η συγκεκριμενη αντιπροσωπεια μπορει να ισχυριστει οτι τοσο (135 ευρω) αξιολογω την συγκεκριμενη εργασια και αν σου αρεσει...αν οχι πηγαινε αλλου...εξαλλου δεν ειμαστε το μονο εξουσιοδοτημενο στην Αττικη....

Το ενδιαφερον σε αυτη την περιπτωση θα είναι οταν συνεχισω και αυριο την ερευνα μου με τις υπολοιπες αντιπροσωπιες (εντος Νομου Αττικης) και τελος να παρω την COSMOCAR να ακουσω και την δικη της αποψη (π.χ. αν την συγκεκριμενη τιμη την θεωρει υψηλη και αν αυτη επεμβαινει και καθοριζει τον τροπο τιμολογησης της εργασιας στις αντιπροσωπιες)....

Αναμενεται συνεχεια.....

Φιλικα-GOLFικα

Link to comment
Share on other sites

Να βιδώνεις και να ξεβιδώνεις ξέρεις? Ξεβιδώνεις 4 βίδες για να βγάλεις το κάθισμα, βιδώνεις με 5 βίδες και ένα πριτσίνι τη βάση του συρταριού και ξαναβιδώνεις το κάθισμα. Αυτά. Για δες εδώ. (διάβασε το Post #10) http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...amp;hl=συρτάρια.

Ψάξε και λίγο. Το κουμπί "Αναζήτηση" είναι θαυματουργό.

Για οποιαδήποτε πληροφορία εδώ.! :D

A, κι εδώ http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=3255&hl=συρτάρια

Δικιο ειχες....Μαλιστα στο αγγλικο φορουμ αν βαλεις στο search την λεξη "Seat Drawer" υπαρχει ενα topic που εχει περιγραφη και με εικονες και ειναι κατατοπιστηκη. Οποτε μαλλον παω να αγορασω και να κανω την τοποθετηση.....

Σε ευχαριστω για τις πολυτιμες συμβουλες σου....

Φιλικα-GOLFικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.