Jump to content
Filippos S.

Rns 510

Recommended Posts

γεια σας! ειμαι καινουριο μέλος και ειμαι κάτοχος tiguan. θα ηθελα να ρωτήσω έχω το RNS 510 και θέλω να βάλω tv tuner και ότι σχετικό για να παιξει τηλεώραση.Γνωρίζει κανένας κάτι σχετικό αν και ξέρω απο ότι εχω ρωτίσει το κόστος ειναι καπου στα 1200ε.Ξέρει κανεις να με ενημερωση πάνω σε αφτό και

αν μπορώ να παραγγέιλω απο έξω απο internet to tv tunner και να το τοποθετίσω εδώ.

thanks!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! ειμαι καινουριο μέλος και ειμαι κάτοχος tiguan. θα ηθελα να ρωτήσω έχω το RNS 510 και θέλω να βάλω tv tuner και ότι σχετικό για να παιξει τηλεώραση.Γνωρίζει κανένας κάτι σχετικό αν και ξέρω απο ότι εχω ρωτίσει το κόστος ειναι καπου στα 1200ε.Ξέρει κανεις να με ενημερωση πάνω σε αφτό και

αν μπορώ να παραγγέιλω απο έξω απο internet to tv tunner και να το τοποθετίσω εδώ.

thanks!

Από όσο ξέρω καλήτερα να αλλάξεις την πηγή σου με κάτι aftermarket το οποίο θα έχει και περισσότερες δυνατότητες σε αυτά τα λεφτά (ή με λιγότερα) και με λίγο περισσότερα θα έχεις και GPS και μεγαλύτερη οθονη. 1200 Ε είναι πάρα πολλά για να το RCD 510 μόνο και μόνο για να βλέπεις τηλεόραση. Με μια πρόχειρη ματιά παίρνεις KENWOOD 1100 περίπου για 6 ίντσες οθόνη και 1300 για 7...Και εάν πουλήσεις και το RCD θα σου βγει ακόμα λιγότερα. Δεν θα σου είναι και δύσκολο να το πουλήσεις πιστεύω και μάλιστα σε καλή τιμή (ενδιαφέρομαι και εγώ :baby::) )....Γνώμη μου πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο ebay υπάρχουν αντάπτορες με 200 300 ευρώ που τους βάζεις πριν την φύσα του ηχοσυστήματος και παίζουν και τηλεόραση....απλά πρέπει να αγοράσεις έναν που να ξεγελάει τους αισθητήρες του ΑΒS και να μην δίνουν εντολή στο RNS ότι το όχημα κινείται γιατί έτσι κλειδώνει την οθόνη και δεν σου επιτρέπει να δεις τηλεόραση εν κινήσει....υπάρχουν για touareg οπότε σίγουρα θα δουλεύουν και στο tiguan.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω καλήτερα να αλλάξεις την πηγή σου με κάτι aftermarket το οποίο θα έχει και περισσότερες δυνατότητες σε αυτά τα λεφτά (ή με λιγότερα) και με λίγο περισσότερα θα έχεις και GPS και μεγαλύτερη οθονη. 1200 Ε είναι πάρα πολλά για να το RCD 510 μόνο και μόνο για να βλέπεις τηλεόραση. Με μια πρόχειρη ματιά παίρνεις KENWOOD 1100 περίπου για 6 ίντσες οθόνη και 1300 για 7...Και εάν πουλήσεις και το RCD θα σου βγει ακόμα λιγότερα. Δεν θα σου είναι και δύσκολο να το πουλήσεις πιστεύω και μάλιστα σε καλή τιμή (ενδιαφέρομαι και εγώ :D:) )....Γνώμη μου πάντως...

Δεν μιλάει για το RCD 510 αλλά για το RNS 510. Εγω προσωπικά έβαλα σε golf V alpine πηγη IVA 505R μαζί με tv tuner και τώρα ήρθε και το blackbird II που το παίρνει χωνευτό μέσα και πλήρη τηλεχειρισμό απο την touch οθόνη. Απλά φανταστικό φοβερες δυνατότητες. Ρίξτε μια ματιά στο site της alpine και θα καταλαβετε

Link to comment
Share on other sites

Τι να δει ρε παιδια? Ο άνθρωπος εκανε ενα ποστ τον Σεπτέμβρη και αυτο ήταν ;) ;) :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.