Jump to content
nikolas V

ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΡΙΨΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ!ΚΑΗΚΕ Ο ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ!

Recommended Posts

Αυτο ειπα και εγω.δεν μπορω να καταλαβω τι εννοει καηκε ο κυλινδρος.Οταν λεω αρπαξε εννοω στην σπανια περιπτωση καποιο κομματακι να εκανε ζημια στην επιφανεια του κυλινδρου

Μην το ψάχνετε αν εχει πέσει μεσα βαλβίδα και το μοτερ ειχε στροφές η ζημια ειναι ανεπανόρθωτη ή τουλάχιστον στοιχίζει τοσο που δεν συμφέρει, ενα καλό τσεκ σε αυτη την περίπτωση ειναι αν μπορείς να γυρίσεις λιγο και με προσοχή τον κινητήρα με το χέρι για να δεις αν στρέφει ή ειναι τελείως ακινητοποιημένος.

Βέβαιε ο Νικόλας εχει χαθεί και δεν ξέρουμε τελικά τι εχει γίνει με το αυτοκίνητο του

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Συγνωμη που χαθηκα,αλλα ημουν και λιγο ζορισμενος με τη σχολη και απασχοληθηκα με αλλα πραγματα!!!Λοιπον,το μοτερ δε γυρνουσε ουτε με εξωτερικη παρεμβαση!Ακρη δεν εβγαλα παλι για το τι ακριβως εγινε,παντως η μηχανη ανοιχθηκε και το μπουζι βγηκε λιωμενο με τα χιλια ζορια!Ακουσα πριν απο ενα φιλο σε ενα ποστ(συγνωμη που δε θυμαμαι το ονομα του!)οτι αρπαξε η καδενα απο την παλαιοτερη επισκευη,και δουλευοντας το μοτερ σε υψηλες στροφες,εκανε μεγαλυτερη ζημια απ οσο θα επρεπε!Στην αντιπροσωπεια δεν μου ανεφερε κατι για την καδενα βεβαια!Οποτε βαλαμε πανω μια μεταχειρισμενη FSI μηχανη 2007 με 35000Km και το αμαξι παει για πουλημα!Το κοστος ηταν 2000 euro κομπλε!Το αυτοκινητο πηγαινει καλυτερα απο πριν,δεν κανει τα γνωστα κροταλισματα,και γενικα κανενα απολυτως προβλημα.Ισως ειναι επειδη η μηχανη ειναι 2007 μοντελο,οχι σαν του 2004 που καθε τριμηνο ηθελες συνεργειο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.