Jump to content
Stavros7

Κινητήρας 1.8Τ

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω το golf4 μετατροπή απο 1.4 σε 1.8Τ (μανίσιος κινητήρας) .Ηθελα να ρωτήσω εαν γνωρίζει κάποιος ποσα BAR πρέπει να ανεβάζει η τουρμπίνα?Kαι πια η τελική ταχύτητα του αυτοκινήτου?

Edited by Stavros7
Link to comment
Share on other sites

Guest Karaman

Καλησπέρα έχω το golf4 μετατροπή απο 1.4 σε 1.8Τ (μανίσιος κινητήρας) .Ηθελα να ρωτήσω εαν γνωρίζει κάποιος ποσα BAR πρέπει να ανεβάζει η τουρμπίνα?Kαι πια η τελική ταχύτητα του αυτοκινήτου?

0,5 με 0,7 overboost. Με 5αρι σασμαν...τελικη αναλογα την ζαντα που εχεις πανω...με 16αρα θα δεις ανετα 220 και σπανια εως ποτε και 230 (εγω τα ειδα μια φορα) αν φορας καμια 18 τα 210 τα βγαζεις ανετα αλλα για να πας 220 ιδρωνεις.!!! :rofl:

Link to comment
Share on other sites

0,5 με 0,7 overboost. Με 5αρι σασμαν...τελικη αναλογα την ζαντα που εχεις πανω...με 16αρα θα δεις ανετα 220 και σπανια εως ποτε και 230 (εγω τα ειδα μια φορα) αν φορας καμια 18 τα 210 τα βγαζεις ανετα αλλα για να πας 220 ιδρωνεις.!!! :rofl:

Σε ευχαριστώ πολυ...Είναι 6αρη σασμάν φιλε.και 17αρα ζαντα

Link to comment
Share on other sites

Guest Karaman

Αν ειναι 6αρι τοτε αλαζουν τα πραγματα, καλυτερα να σου απαντησει καποιος με 6αρι, μηπως ειναι και το μοτερ με τα 180?? Τα 180 αν δεν κανω λαθος δουλευουν 0,3bar παραπανω. Αλλα απο τελικες δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα που θα ξερεις...Ειναι χειμώνας και εχει κρυο πρωι πρωι το αναβουμε για να παμε στην δουλειά..Ποσα λεπτά περιμένεις???

Link to comment
Share on other sites

Guest Karaman

Καθολου!!! Μονο σχεδον 10 δευτερα που πεφτουν οι στροφες στο κανονικο και απλα ξεκιναω χωρις να το ζοριζω και να ανεβαζω στροφες, χαλαρα εως οτου ποιασει 90 βαθμους. Μην το αφηνεις να δουλευει πολυ ρελαντι γιατι γεμιζει υγρασια ο καταλυτης και θα δεις οτι οταν ξεκινας τρεχει το νερο απο την εξατμιση και ο καταλητης σου καποια στιγμη θα χαλασει πριν την ωρα του. Τη περησοτερη προσοχη την θελει στο σβησιμο αν το εχεις πλακωσει απο πριν η ερχεσε απο ταξιδι αστο να δουλεψει κανα 2λεπτο εως οτου να πεσει η θεμοκρασια απο την τουρμπινα, ΠΟΤΕ μην το σβησεις αποτομα.!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.