Jump to content
sakasgolf

Golf Mk4 Gti

Recommended Posts

και οι 2 που μου δειχνεις μπορει να ειναι καινουργιες αλλα ειναι κινεζικες!Αν βαλεις προγραμμα μετα απο 5-10 χιλιαδες χιλιομετρα(αν εισαι τυχερος και φτασουν τοσα και δεν σπασουν απο το 1ο ανοιγμα) θα σπασουν!Κοιτα για καμια μεταχειρισμενη original K04-023 μεχρι 40000χλμ χωρις ραγισματα και τζογους!με 350-400 βρισκεις...

ΠΟ ΣΟΒΑΡΑ ΔΕ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΤΟΡΑ....ΚΑΙ ΣΤΟ CAR ΠΟΥ ΨΑΧΝΩ ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ.....ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΨΑΞΩ?

Link to comment
Share on other sites

βαλε αγγελια εδω οτι ζητας αυτη τη τουρμπινα!Κοιτα στο car τακτικα και ολο και κατι θα βρεις...Υπομονη θελει!

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΗΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΓΝΗΣΙΑ ΑΠΟ ΕΒΑΥ ΠΑΛΙ ΚΑΙ Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΣΟΥΧΤΕΡΗ....800ΕΥΡΟΥΛΑΚΙΑ

http://viewitem.eim.ebay.gr/KKK--K04023-Turbolader-Audi-TT-18T-225-PS--NEU-/160608203619/item

Ναι αυτη ειναι original!Θα κοιτας να εχει μπλε ταμπελακι στο πλαι οπως αυτη και να ειναι Borg Warner η μαρκα!Αν ειναι κατι αλλο δεν το κοιτας καν γιατι ειναι κινεζικο!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτη ειναι original!Θα κοιτας να εχει μπλε ταμπελακι στο πλαι οπως αυτη και να ειναι Borg Warner η μαρκα!Αν ειναι κατι αλλο δεν το κοιτας καν γιατι ειναι κινεζικο!

ΜΑΛΙΣΤΑ ΩΡΑΙΑ ΑΡΑ ΣΤΟ 800ΑΡΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΤΙΜΗ ΠΩΣ ΤΗ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ Κ04-023 Η ΜΕ ΠΟΙΑΝΟΥΝ ΚΟΤΣΟ?

Edited by sakasgolf
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι...Παρε μια τιμη απο καποιον που πουλαει εδω καινουργια και δες ποσα κερδιζεις!Αν δεν κανω λαθος εδω πρεπει να παιζει κοντα στα 1000-1100 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι...Παρε μια τιμη απο καποιον που πουλαει εδω καινουργια και δες ποσα κερδιζεις!Αν δεν κανω λαθος εδω πρεπει να παιζει κοντα στα 1000-1100 ευρω!

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ 1200 ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΤΕΤΡΑΜΙΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ....ΑΡΑ ΑΞΙΖΕΙ.....

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει ομως μετα να ψαξεις να βρεις και την πολλαπλη για να κατσει πανω η τουρμπινα....Μεταχειρισμενες εχουν 100-150 ευρω maximum οπως επισης και μπεκ-μαφ απο s3!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει ομως μετα να ψαξεις να βρεις και την πολλαπλη για να κατσει πανω η τουρμπινα....Μεταχειρισμενες εχουν 100-150 ευρω maximum οπως επισης και μπεκ-μαφ απο s3!

AN ΠΑς ΣΕ ΕΞΑΤΜΙΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΝΟΚΣΙΔΩΤΗ Δ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?

Link to comment
Share on other sites

AN ΠΑς ΣΕ ΕΞΑΤΜΙΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΝΟΚΣΙΔΩΤΗ Δ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?

Η μαμα πολλαπλες ειναι μαντεμι!Ειναι μια χαρα...Αν πας σε εξατμισα θα σου φτιαξει χταποδι και θα σου παρει 600-1000 ευρω αναλογα που θα πας!Ο Ποπαυ εμενα μου ειχε πει 800....Μηπως σου αλλαξα γνωμη τωρα? :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Η μαμα πολλαπλες ειναι μαντεμι!Ειναι μια χαρα...Αν πας σε εξατμισα θα σου φτιαξει χταποδι και θα σου παρει 600-1000 ευρω αναλογα που θα πας!Ο Ποπαυ εμενα μου ειχε πει 800....Μηπως σου αλλαξα γνωμη τωρα? :thumbsup:

ΔΕ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΦΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΝΤΕΜΙ ΠΟΥ ΛΕΣ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΑ....ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙ 800-1000ΕΥΡΟ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΙ ΜΑΜΑ ΑΠΟ ΤΟ Σ3

ΑΦΤΗ ΚΑΝΕΙ?????????

http://cgi.ebay.de/AUDI-TT-A3-A4-S3-1-8-20V-T3-TURBO-EXHAUST-MANIFOLD-BN-/130538535289?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1e64b3f979

Edited by sakasgolf
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου δειχνεις δεν κανει!Εχει T3 πατημα για αλλες τουρμπινες πιο μεγαλες!Σαν αυτο ειναι το μαντεμι!Να παρεις το μαμα του s3-να ψαξεις για μεταχειρισμενο!

Σαν αυτο ειναι απλα τα μαντεμια που δινουν ειναι no name και ραγιζουν συνιθως!

http://www.thewellings.co.uk/audi-sport/manifold/9a.jpg

Δεξια ειναι αυτο που σου λεω να παρεις και ειναι το μαμα(πολλαπλη) και αριστερα ενα aftermarket χταποδι

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

Αν θες μπορω να σου δωσω το κινητο μου να μιλησουμε γιατι απο το φορουμ και 100 σελιδες να φτασουμε δεν προκειται να τα πουμε ετσι οπως απο ομιλια σε 10 λεπτα!

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μπορω να σου δωσω το κινητο μου να μιλησουμε γιατι απο το φορουμ και 100 σελιδες να φτασουμε δεν προκειται να τα πουμε ετσι οπως απο ομιλια σε 10 λεπτα!

ΚΑΙ ΑΦΤΟ ΓΙΝΕΤΕ Η ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΜΕΣΟ ΤΣΑΤ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΙ ΠΙΟ ΑΜΕΣΟ.....ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΤΣΙ ΚΙΑΛΛΙΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΤΟΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε παιζουν και πολλα φραγκα σε λιγο ειμαι αναμεσα σε προγραμμα και εκσατμιση και αν κανω κατι θα κανς ενα απο τα δυο πρωτα το θεμα μου ειναι δε ξερω οτι δε κσερω πιο?οι περισσοτεροι μου ειπαν να παω για εκσατμιση γτ μετα αν κανω πρωτα το προγραμμα 1ον επειδη θα ανεβασω τη πιεση δε θα μπορει να βγαλει τα κσαφσαερια καλα η τουρμπινα με τι μαμα εκσατμιση και 2ον αν μετα το προγραμμα παω και κανω εκσατμιση θα πρεπει μετα να κσαναριθμισω το προγραμμα....ισχιουν αφτα?αν παλι κανω εκσατμιση θα παω σε καταλητη σοληνα και τελικο και εχω και εδς μερικεσ ερωτησεις να βαλω καταλητη?τι διαμετρο να παικσω ωστε να ειμαι καλλημενος και τορα και μετα που θα αλλαξω τουρμπηνα γιαυτο κιολασ δε θα κανω downpipe τορα?θελω τα φωτα σας παιδια περιμενω ιδεες-λυσεις.....

Link to comment
Share on other sites

Απλα τα πραγματα!Δεν θα κανεις downpipe τωρα...θα φτιαξεις 70αρα εξατμιση με καταλυτη 100 τρυπες αντε το πολυ 200 ή χωρις(αυτο εσυ αποφασιζεις) και καλυτερα να βαλεις πρωτα εξατμιση και μετα προγραμμα(γτ αν βαλεις προγραμμα και μετα εξατμιση μετα θα θες παλι ρυθμισμα)! :p

Link to comment
Share on other sites

Απλα τα πραγματα!Δεν θα κανεις downpipe τωρα...θα φτιαξεις 70αρα εξατμιση με καταλυτη 100 τρυπες αντε το πολυ 200 ή χωρις(αυτο εσυ αποφασιζεις) και καλυτερα να βαλεις πρωτα εξατμιση και μετα προγραμμα(γτ αν βαλεις προγραμμα και μετα εξατμιση μετα θα θες παλι ρυθμισμα)! :p

Μαλιστα οποτε κσεκιναω με εξατμιση....αν την κανω 70 τορα που ειμαι μαμα μονο ενα φιλτρο εχω δλδ δε θα κραμασει το αμακσι η μιπως θα παει καλλητερα???Και τι ρολο παιζουν οι τριπες ποια η διαφορα 100 με 200 τριπες ποιος απο τους 2 ειναι καλλητερος???οσο περισσοτερες ειναι οι τριπες τοσο πιο ελεφθερος ειναι ο καταλητης???χωρις καταλητη δεν θα πηγαινει καλλητερα???

Edited by sakasgolf
Link to comment
Share on other sites

Οσο λιγοτερες τρυπες τοσο πιο ελευθερος!Εγω που ειχα βαλει οταν ειμουν μαμα 70αρα και downpipe δεν ειχα καταλαβει διαφορα περα απο ωραιο θορυβο!Πτωση στην αποδοση δεν ειδα αλλα μπορει απλα να ηταν αμελητεα και να μην την ειδα!

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

Οσο πιο πολλες τρυπες τοσο πιο ελευθερος!Εγω που ειχα βαλει οταν ειμουν μαμα 70αρα και downpipe δεν ειχα καταλαβει διαφορα περα απο ωραιο θορυβο!Πτωση στην αποδοση δεν ειδα αλλα μπορει απλα να ηταν αμελητεα και να μην την ειδα!

Εγω ηξερα οτι οσο λιγοτερες ειναι οι τριπες τοσο πιο ελεφθερος ειναι γιαφτο και οι περισσοτεροι αγωνιστικοι καταλητες ειναι 100-200 τριπες...Αρα να βαλω με τις περισσοτερες τριπες οσο πιο ελεφθερος τοσο καλητερα δε παει το αμαξι?φιλαρακι μου που εχει ιμπιζα φρ εκανε τν εξατμηση 63,5 χωρις downpipe και δε θυμαμε αν εβαλε καταλητη ι οχι παντως το αμακσι του παει πολυ καλλητερα απο πριν και τν ειδα και εγω τη διαφορα...(δε με ενδιαφερει το κτεο και η κατρτα καφσαεριων αν βγαζει ι οχι δλδ)

Edited by sakasgolf
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα εξατμησα για το θεμα του καταλυτη και μου ειπε οτι οσο λιγοτερες ειναι οι τριπες τοσο πιο ελεφθερος ειναι ο καταλυτης....επισης μου ειπε οτι δε μου εγγυαται για τη καρτα καυσαεριων....του ειπα οτι δε με νοιαζει καν για τη καρτα ε και μου ειπε οτι οσο πιο ελευθερος τοσο καλλητερα θα παει το αμακσι....μετα πηγα και σε μηχανικο και μου ειπε ακριβως τα ιδια και οταν του ειπα οτι με ενδιαφερει η αποδωση μου ειπε η τερμα ελευθερο η χωρις καταλυτη εννοειτε οτι και στις 2 περιπτωσεις τον προκαταλυτη τον βγαζω τελειος....Εγω ομως παλι μπερδευτηκα και δε κσερω τι να κανω....τονιζω οτι με ενδιαφερει η αποδοση οχι να μπορω να βγαζω καρτα η να ειμαι στο οριο για να βγαλω....πειτε μου προτασεις και οποιος εχει κανει κατι δοκιμασμενο να μου πει εμπειριες και τι μου προτηνει....Ευχαριστω προκαταβοληκα....

Link to comment
Share on other sites

Εχουν δικιο και ο μηχανικος σου και ο εξατμισας οσο λιγοτερες τρυπες τοσο πιο ελευθερος!Εκανα εγω λαθος οταν το εγραφα λογω βιασυνης ενω ειχα στο μυαλο μου αλλο!Να βαλεις με 100 τρυπες η χωρις καταλυτη..Εγω εχω 70αρα ολοκληρη την εξατμιση χωρις καταλυτη!Το αμαξι στην αδεια ομως ειναι μη καταλυτικο οποτε δεν με ενδιαφερει!Εγω στη θεση σου θα εβαζα καταλυτη γιατι σε πιθανο ελενχο απο αστυνομια θα εχεις προβλημα!Περα απο αυτο πρεπει να σκεφτεις και το θεμα του θορυβου...Οσο λιγοτερα καζανια τοσο περρισοτερος θορυβος!Χωρις καταλυτη θα κανει περρισοτερο θορυβο το αμαξι!

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

Εχουν δικιο και ο μηχανικος σου και ο εξατμισας οσο λιγοτερες τρυπες τοσο πιο ελευθερος!Εκανα εγω λαθος οταν το εγραφα λογω βιασυνης ενω ειχα στο μυαλο μου αλλο!Να βαλεις με 100 τρυπες η χωρις καταλυτη..Εγω εχω 70αρα ολοκληρη την εξατμιση χωρις καταλυτη!Το αμαξι στην αδεια ομως ειναι μη καταλυτικο οποτε δεν με ενδιαφερει!Εγω στη θεση σου θα εβαζα καταλυτη γιατι σε πιθανο ελενχο απο αστυνομια θα εχεις προβλημα!Περα απο αυτο πρεπει να σκεφτεις και το θεμα του θορυβου...Οσο λιγοτερα καζανια τοσο περρισοτερος θορυβος!Χωρις καταλυτη θα κανει περρισοτερο θορυβο το αμαξι!

Αν πηγαινει το αμαξι δε με νοιαζει ουτε ο θορυβος ουτε τπτ....ωραια αρα απο αφτο το θεμα το λυσαμε αν βαλω καταλυτη θα βαλω 100αρι η καθολου....τορα ειμαι στη διασταση.....γτ θα την κανω ολοκληρη εκτος απο downpipe 63.5 η 70?επισις θελω και να σκαει γτ εχω ακουσει και μου αρεσε παρα πολι....

Link to comment
Share on other sites

Τα 20vt γενικα δεν σκανε...Αν βαλεις προγραμμα ισως κανει κανενα τοτε..

Α μαληστα γτ εχω ακουσει και γκολφ σαν το δικο μου και ιμπιζα 20vt να σκανε....λογικα ομως θα ειχαν προγραμμα οπως ειπες....

Edited by sakasgolf
Link to comment
Share on other sites

Σημερα που περασα απο εναν εξατμησα και εκανα μια κουβεντα γαι εξατμηση του ειπα οτι θελω να βαλω 70/63.5 και μου ειπε οτι το αμαξι θα κρεμασει εχει κανει και αλλα τετοια 20vt....μου προτεινε φουλ 63.5.....ενω αλλοι μου λενε για 70/63.5.....μιλαω μονο για downpipe 70αρι και απο εκει και περα σοληνας 63.5 χωρις καταλυτη εως και το τελικο...επισης με 70/63.5 μου εχουν πει οτι ειμαι καλλημενος εωσ και 300 αλογα....τι ισχυει τορα απο ολα αυτα????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.