Jump to content
panos7424

Black Headlights

Recommended Posts

Guest Scorpio

Στο που έβαλε τους Ballasts. Στην ΟΕΜ θέση που μπαίνουν και οι original! Σε κάτι ειδικές θέσεις μέσα στην μετώπη...! :D:D

Link to comment
Share on other sites

Guest luke_execute

H OEM θέση των original απ'όσο ξέρω από το R32 είναι πάνω στα καπάκια των φαναριών....

Όταν έβαλα τα XENON τα δικά μου την είδα αυτή τη θέση στην μετώπη που λές αλλά δεν χωρούσαν τα ballasts. Μπορεί το δικό σου κιτ ΧΕΝΟΝ να είχε μικρότερα σε μέγεθος ballasts και να σε βόλεψε. Όντως πολύ καλή θέση.

Όσο για τα συγκεκριμένα φανάρια σε συνδυασμό με τα ΧΕΝΟΝ φίλος μου μου είπε ότι στο πάνω μέρος του φωτισμού (εκεί που φέγγει στον δρόμο) έχει ένα πιο μπλέ χαρακτηριστικό χρώμα...το οποίο είναι ενοχλητικό. Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Ενοχλητικό όχι, Έτσι είναι όλα τα φανάρια με projector. Τώρα το γιατί είναι ιστορία.

Γρηγόρη έκανες αυτό που σου είπα με τα angel? Εγώ το έκανα, έβαλα ρελαδάκι έτσι ώστε όταν ανάβουν τα ζινον να σβήνουν τα angel eyes!

13720061020310026resize2ty.th.jpg 13720061020150025resize8dw.th.jpg

Edited by Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
H OEM θέση των original απ'όσο ξέρω από το R32 είναι πάνω στα καπάκια των φαναριών....

Όταν έβαλα τα XENON τα δικά μου την είδα αυτή τη θέση στην μετώπη που λές αλλά δεν χωρούσαν τα ballasts. Μπορεί το δικό σου κιτ ΧΕΝΟΝ να είχε μικρότερα σε μέγεθος ballasts και να σε βόλεψε. Όντως πολύ καλή θέση.

Όσο για τα συγκεκριμένα φανάρια σε συνδυασμό με τα ΧΕΝΟΝ φίλος μου μου είπε ότι στο πάνω μέρος του φωτισμού (εκεί που φέγγει στον δρόμο) έχει ένα πιο μπλέ χαρακτηριστικό χρώμα...το οποίο είναι ενοχλητικό. Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό?

Ωπ ναι όντως στο R είναι πάνω στο φανάρι... Τέσπα, είναι όντως τέλεια η θέση!

Στο πάνω μέρος απλά βγάζει μια λωριδίτσα όχι μπλέ, αλλά όλες τις αποχρώσεις του φωτός. Νομίζω πρέπει να κάνει διάθλαση ο φακός του projector σε εκείνο το σημείο.

Ενοχλητικό όχι, Έτσι είναι όλα τα φανάρια με projector. Τώρα το γιατί είναι ιστορία.

Γρηγόρη έκανες αυτό που σου είπα με τα angel? Εγώ το έκανα, έβαλα ρελαδάκι έτσι ώστε όταν ανάβουν τα ζινον να σβήνουν τα angel eyes!

13720061020310026resize2ty.th.jpg 13720061020150025resize8dw.th.jpg

Καλά Κώστα! Super!!!

Όχι δεν το έκανα γιατί δεν έχω προλάβει!

Leds ή ψείρες όπως τις άλλες που μου είχες δώσει μπορούμε να βρούμε για τα δαχτυλίδια?

Edited by Scorpio
Link to comment
Share on other sites

εγω μόλις έβαλα τα απλά μάυρα χωρίς angel...Ειχα κολλήσει με αυτα...1 ώρα δουλειά είναι...όλες κι όλες 15 βίδες ο προφυλακτήρας και 8 των φαναριών...θα βάλω σύντομα how to για οποιον ενδιαφέρεται

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
εγω μόλις έβαλα τα απλά μάυρα χωρίς angel...Ειχα κολλήσει με αυτα...1 ώρα δουλειά είναι...όλες κι όλες 15 βίδες ο προφυλακτήρας και 8 των φαναριών...θα βάλω σύντομα how to για οποιον ενδιαφέρεται

Μεγείες!!!!!

gallery_30_9_8328.jpg

worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest luke_execute

Δεν άντεξα και τα παρήγγειλα κι εγώ από Γερμανία. Ψείρες που θα βρούμε όμως να ταιριάξουν με το φως των Xenon? Αν και δεν ξέρω κατα πόσο αξίζει να είναι αναμμένα ταυτόχρονα XENON και angel eyes.

Scorpio βάλε κι άλλες φωτογραφίες αν μπορείς...

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Πω πω πω...Τι Μαυροι δάιμονες έιναι αυτοι......!!!!!

Μεγειες μας αγορίνα μου..

tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif Μεγειές μεγειές!!!

Link to comment
Share on other sites

θεσσαλονικη.δεν εχω παει ακομα στο καταστημα αλλα θα παω απο βδομαδα... να ρωτησω για group buy?

ΓΙΑ ΡΩΤΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ???

ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΜΑΙ

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
εγω μόλις έβαλα τα απλά μάυρα χωρίς angel...Ειχα κολλήσει με αυτα...1 ώρα δουλειά είναι...όλες κι όλες 15 βίδες ο προφυλακτήρας και 8 των φαναριών...θα βάλω σύντομα how to για οποιον ενδιαφέρεται

Mε γειές Dani..... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.