Jump to content
dimos_gt

Ρεταρισμα Στο Ρελαντί Και Μέχρι Τις 3000 Στροφες

Recommended Posts

Μετά από αλλαγή καδενας χρονισμου και όλα τα παρελκόμενα και ύστερα από τις επιτυχημένες δοκιμές του αυτοκινήτου ξαφνικά,την επόμενη μέρα, το αμάξι ξεκίνησε έντονο ρεταρισμα στο ρελαντί το οποίο συνεχίζεται αισθητά μέχρι τις 3000στροφες σε σταθερό Γκάζι είτε έν κινήσει είτε εν στάση. Το διαγνωστικό τις αντιπροσωπειας δεν δείχνει σφάλματα και το αμάξι επιταχύνει τέλεια... μιλάμε για golf gt 2007 μοντέλο με 120000 km..Αύριο εχψ πάλι ραντεβού στην καρεντα για έλεγχο πιθανου update..Οποιαδήποτε ιδέα και πληροφορία ευπρόσδεκτη..

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και πως επιταχυνει τελεια αν ρεταρει μεχρι τις 3000 στροφες ? Σου το χρονισαν σωστα ? Μηπως ξαναπηδηξε κανα δοντι ? Φιλε απαιτησε να στο φτιαξουν διοτι απο οτι καταλαβαινω πληρωσες πολλα λεφτα και δεν ειναι εποχες για παιχνιδια εν τελει πιαστους και απο το λαιμο παντως μη το αφησεις.

Link to comment
Share on other sites

Και πως επιταχυνει τελεια αν ρεταρει μεχρι τις 3000 στροφες ? Σου το χρονισαν σωστα ? Μηπως ξαναπηδηξε κανα δοντι ? Φιλε απαιτησε να στο φτιαξουν διοτι απο οτι καταλαβαινω πληρωσες πολλα λεφτα και δεν ειναι εποχες για παιχνιδια εν τελει πιαστους και απο το λαιμο παντως μη το αφησεις.

Ελεγξαν το χρονισμο και στο διαγνωστικό δεν δείχνει κάτι τέτοιο μου έκαναν στην καρεντα update εγκεφάλου πάλι τίποτα πάλι μου είπαν την κλασσική πιπιλα καπνα στις βαλβιδες καπάκι λυσιμο και άλλα τέτοια... Ως τότε μου έδωσαν ένα καθαριστικό να το βάλω στη βενζινα... Ως τώρα είμαι στα 720 €.. Και άκρη δεν έχω βγάλει...

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To χρονισμο πως τον κοιταξαν εισουν μπροστα? τα σημαδια τα εφεραν σωστα ?  1 εχει στο στροφαλο και απο 1 πανω στα εκκεντρα συνολο 3 σημαδια εστω και μισο χιλιοστο να ξεφευγουν τα σημαδια στα εκκεντρα το αμαξι ειναι αχρονιστο να εισαι πανω απο το κεφαλι τους συνεχεια γτ τωρα θελουν να λυσουν το καπακι και να παρουν καμια 300αρια ευρω ακομα.

Link to comment
Share on other sites

900 € για την ακρίβεια...Ήμουν μπροστά είμαι γνωστής του αντικειμένου... Όλα τα κλειδωματα σωστά και κλειδώθηκε στο σημείο μηδέν... Από βδομάδα θα πάω κοσμοκαρ να δω και από κει τι θα πούνε..

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος αφου κατεχεις το αθλημα πηγαινε και αλλου να δεις τι θα σου πουν μπορει να θελουν καθαρισμα οι βαλβιδες τελικα απλα σιγουρεψε το μη δινεις τσαμπα λεφτα επισης μπορεις να ελεγξεις και την πλεξουδα σε καποιον ηλεκτρολογο μηπως ελιωσε καποιο καλωδιο και ειναι ηλεκτρολογικο το θεμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ύστερα από άλλους δύο εξιδεικευμενους group vag κατέληξα από ελευσινα που μένω στην Παιανία Σε ένα μάστορα γάτα και βρήκε ότι ούτε οι βαλβιδες είχαν πρόβλημα ούτε τίποτα από το καπάκι.. Air flap sensor μου είπε γιατί τα κλαπε ήταν ξερυθμιστα για άλλη μια φορά μετά το update που είχε φτιάξει το πρόβλημα μου για μισή μέρα... Τώρα θα πάω το ανταλλακτικό θα σας πω αποτελέσματα..

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος μου ειχαν ερθει και μενα τα κλαπετα στο μυαλο αλλα δεν θυμομουν αν εχει αυτο το μοτερ αφου το βρηκες και ειναι μονο αυτο μη το πεις σε κανενα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κυριοι εχω ενα golf mk3 μονου ψεκασμου μοντελο 1992...θελω να με βοηθησετε αν γνωριζει καποιος...εχω προβλημα στο ριλαντι...δλδ μαρσαρει απο μονο του και μερικες φορες σβηνει...μολις το ξεκιναω αρχιζει κ ρεταρει πολυ εντονα το εχει κοιταξει μαστορας εμπειρος κ μ ειπε να το παω σε ηλεκτρολογο γτ παιζει να ειναι ηλεκτρολογικο το προβλημα...μπορει να με βοηθησει καποιος? ..Ευχαριστω 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.