Jump to content
georgeR4

Οθόνη Για Προσκέφαλα

Recommended Posts

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους,

     θέλω τη βοήθειά σας για το εξής θέμα... Είμαι κάτοχος ενός Passat 1.4 R-Line ( 2009 ). Έχω αντικαταστήσει το εργοστασιακό RCD 510 με ένα multimedia της Pioneer το οποίο έχει δυνατότητα dual zone. Σκέφτομαι λοιπόν να βάλω μια ή δυο επιπλέον οθόνες στα προσκέφαλα για την "ψυχαγωγία" των πισω επιβατών.

Γνωρίζετε κάποιο ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ μαγαζί που να προμηθεύει και να τοποθετεί οθόνες? Την Pioneer την είχα βάλει στη Θεσσαλονίκη ( μου είχατε προτείνει κάποιο πολύ καλό μαγαζί τότε ). Μένω όμως Αθήνα και τότε το είχα συνδιάσει με επαγγελματικό ταξίδι και βρήκα την ευκαιρία να το κάνω εκεί.

Τώρα ψάχνω για κάποιον στην Αθήνα.

Αν πρωτίστως έχετε να μου προτείνετε και τύπο οθόνης, θα με βοηθούσατε πολύ. Το σαλόνι του αυτοκινήτου είναι δέρμα εργοστασιακό και προφανώς χρειάζεται χειρουργικές ενέργειες κατά την τοποθέτηση. Γιαυτό εξ'αρχής τόνισα το ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να μην κόψεις ράψει τίποτα

Και γω στην αρχή σκεφτόμουν για κάτι τέτοιο αλλά δεν το έκανα

Η καλύτερη λύση είναι ένα ταμπλέτ, σχετικά μεγάλο, το δικό μου είναι 10.1

Και μια βάση. Και είσαι κομπλέ

Όταν έχεις κόσμο πίσω θα το βάζεις.

Και θα χρησιμοποιείς και το ταμπλετ

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής και μένα δε μου αρέσουν το "κόψε-ράψε"..Παρ'ολα αυτά θα ήθελα να δω τη δουλειά κάποιου που να κάνει τέτοιες εγκαταστάσεις. Επιπλέον έχω βάλει ψηφιακό δέκτη για τηλεόραση και είναι μια καλή επιλογή για τους "πίσω". Είναι μια σταθερή επιλογή, ενώ στο  tablet πρέπει να κατεβάζεις ταινίες από πρίν. Ασε που αν το ξεχάσεις θα έχεις..γκρίνια. Από την άλλη θα μου πείς, αντι να ξηλώσω όλο το αυτοκίνητο, να φροντίσω να μην το ξεχάσω.. Σωστό και αυτό.

Anyway θα σκεφτώ όλους τους παράγοντες.  Ας δω όμως και κάποια εγκατάσταση..Οπότε αν έχετε κάποιον να μου προτείνετε...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αφού το έχεις στο μυαλό σου έτσι, τότε δύσκολα θα αλλάξεις γνώμη.

Ότι και να κάνεις, εύχομαι να το χαρείς και να μην το μετανιώσεις

Εκτός από το να κόψεις τα μανισια προσκεφαλα, υπάρχουν και έτοιμα με οθόνη πάνω. Έχουν και κάλυμμα για να μην φαίνονται όταν δεν χρησιμοποιουνται. Βγαίνουν σε 2 χρώματα νομίζω. Δεν θυμάμαι αν είναι δερμάτινα η ύφασμα

Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα ταιριάζουν με το υπόλοιπο σαλόνι

Πάντως για μένα θα παίζαν και άλλοι παράγοντες ρόλο πριν προχωρήσω σε ένα τέτοιο βημα οπως:

Πόσο συχνά βάζεις κόσμο πίσω

Πόσο μεγάλα ταξίδια κάνεις

Και φυσικά, πόσο καλά πιάνει η τηλεόραση σου εν κινήσει

Αυτά από μενα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.