Jump to content
MmaannoosS

Βοήθεια με διακόπτη παραθύρων οδηγού σε polo 9n

Recommended Posts

Καλημέρα!

Θέλω την βοήθεια σας σχετικά με ένα πρόβλημα που έχω στο polo 9n μου..

Πήγα προχτές σε έναν ταπετσιέρη και άλλαξα την ταπετσαρία της οροφής και την ταπετσαρία απο τις 2 πόρτες.. αφού το παρέλαβα στην διαδρομή διαπίστωσα οτι δεν λειτουργεί ο διακόπτης απο την μεριά του οδηγού που ανοιγοκλείνει τα ηλεκτρικά παράθυρα του οδηγού και του συνοδηγού.. όπως επίσης δεν λειτουργει και το κεντρικό κλείδωμα.. ενώ οι ηλεκτρικοί καθρέφτες λειτουργούν.. απο τον διακόπτη απο την μεριά του δυνοδηγού το δεξί παράθυρο κατεβαίνει κανονικά.

Το παράθυρο ανοίγει αν γυρίσω παρατεταμένα το κλειδί στην πορτα.. και κλείνει πατώντας τον συναγερμό..

Επίσης οταν έχω ανοιστα τα φώτα και είναι φωτισμένο το καντράν αν παταω το μπουτον του παραθύρου κανεί μια βύθιση τάσης και μου σβήνει τελείως τον φωτισμό του κανταν όσο πατάω το μπουτόν..

Επίσης τα λαμπακια του διακόπτη και του κλειδώματος μένουν ανοιχτά μονιμα και με κλειδωμένο το αυτοκίνητο..

Μέτρησα τις ασφάλειες και είναι οκ..

Το μοτερ των παραθύρων δουλέυει κανονικά..

Διακόπτη δοκίμασα και έναν άλλο και δεν δούλευε ούτε αυτός οπότε δεν φταίει ο διακόπτης..

Κομμένο καλώδιο δεν φαίνεται να υπαρχει (έλυσα την ταπετσαρία)

Τις φύσες τις έβγαλά και τις ξανακούμπωσα..

Εβγαλα και τους πολους τις μπαταρίας μπας και..

Αν ξέρει κάποιος να μου πει τι να δοκιμάσω ή τι μπορεί να φταίει.. Φοβάμαι μην έχει κόψει ο ταπετσιέρης κανένα καλώδιο από συριζα.. επίσης στον διακόπτη πάνε 3 καλώδια ενώ έχει υποδοχή για 4 (4επαφες) μπορεί κάποιος με polo9n να μου επιβεβαιώσει οτι πάνε 3 καλώδια στην φύσα του διακόπτη?

Ευχαριστώ πολύ.. Οσο το συντομότερο μου απαντήσει κάποιος τόσο καλύτερα.. γιατί φεύγω για διακοπές..

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.