Jump to content
matrian

Passat 2.0fsi-αυτόματο: ¶ναψε το λαμπάκι του εγκεφάλου

Recommended Posts

Η ιστορία έχει ως εξής:

Καθώς πήγαινα στην εθνική με 110km/h (και έχοντας κάνει 2,500km) παρουσίασε ένα απότομο μπούκωμα και κόψιμο, δεν έσβησε ο κινητήρας, αλλά μόνο άναψε το λαμπάκι του εγκεφάλου. Προχώρησα αργά στην άκρη του δρόμου, έσβησα τη μηχανή, επικοινώνησα με το συνεργείο μου. Μου έδωσαν οδηγίες να ξαναβάλω μπροστά το αυτοκίνητο, το οποίο πήρε αμέσως μπροστά και συνέχισα την πορεία μου και το αυτοκίνητο προχώραγε σαν να μην είχε τίποτα, αλλά με αναμένο το λαμπάκι. Στη συνέχεια πήγα σε εξουδιοδοτημένο συνεργείο μετά από 80km, είδαν τον εγκάφαλο, μου είπαν ότι ίσως να παρουσίασε κάτι στιγμιαίο, αλλά ότι τώρα δεν δείχνει τίποτα ο εγκέφαλος. το ξαναπρογραμμάτισαν (έσβησε το λαμπάκι) και έφυγα. Τώρα έχω κάνει γύρω στα 3.300km και όλα μια χαρά.

Καμμιά ιδέα για το τί μπορεί να έφταιξε???

Η βενζίνη που βάζω είναι 100αρα.

Edited by matrian
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Το βενζιναδικο που βάζεις βενζίνη είναι στάνταρ ή βάζεις απο διάφορα?.Μεγάλη πιθανότητα σου δίνω στο οτι η βενζίνη σου ίσως είχε μια δόση νερού μέσα και ως γνωστον το νερακι δεν καίγεται σε κινητήρες εσωτερικής κάυσεως.Τώρα για το λαμπάκι.Το αυτοκίνητο έκανε τις απαραίτητες μετρήσεις του και εκείνη τη στιγμή ίσως να έγινε κάτι τέτοιο και γιαυτό σου άναψε.(Τα έχω πάθει κι έγω με άλλης μάρκας αυτοκίνητο κι επειδή ζουσα σε νησί, μου λέγανε συνέχεια για νερό στις βενζίνες τους).Τώρα αν είναι κάτι άλλο είδωμεν....

Edited by panostok
Link to comment
Share on other sites

Ενα θα σου πω...Σκεψου να προσπερναγες εκεινη την ωρα...Καλο ε...?

Το εχω παθει κι εγω για αυτο στο λεω...

Το λαμπακι που σου αναψε ηταν το EPC δηλαδη...?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.