Jump to content
danichro

Golf Mk4 R32 Interior Trim

Recommended Posts

Λοιπον σημερα ολοκληρωσα το Look toy του R32..Yπευθυνος γι αυτο ειναι ο κ.Scoprio Και με την σειρα του ο κ.Μαρινος (Golf r32) που μου κόλλησαν το μικρόβιο του R..Αν και ο Γρηγόρης τα τοποθετησε στην αντιπροσωπεια εγω σκεφτηκα να το κανω μόνος μου μιας και απο πηγες στο νετ δεν μου φανηκε δυσκολο..Και οντως δεν ηταν δυσκολο αφου με λιγη προσοχη ειναι 1 ωρα δουλεια...

Φωτογραφίες δεν τραβηξα αλλα θα χρησιμοποιησω τις αντιστοιχες απο το vwvortex στο οποιο το παιδι εχει κανει καταπληκτικη δουλεια αλλα τα δικα μας γκολφακια του 2003 ειχαν καποιες διαφορες..

Ας αρχίσω λοιπον..

Χρειαζομαστε μονο ενα κατσαβιδι αστερι 20αρι και ενα ισιο κατσαβιδι..

Ανοιγουμε το τασακι των επιβατων και αφαιρουμς το κοκκινο πλαστικο (μαυρο σε εμας) που φαινεται στην φωτο

Interior1.jpg

Υστερα αφαιρουμε τα δυο πλαστικα στρογγυλα στις ακρες τραβοντας τα προς τα εξω..

Interior4.jpg

Στην συνεχεια με το κατσαβιδι αφαιρουμε και το υπολοιπο στελεχος οπως φαινεται στην φωτο..

Interior5.jpg

στην συνεχεια πιεζουμε τα δυο ελασματα οπως φαινεται στα βελη της φωτο και τραβαμε εξω την ποτηροθηκη..

Απο κατω εχει δυο αστερακια τα οποια αφαιρουμε..

Interior10.jpg

Κατοπιν λυνουμε και τις δυο μπροστινες βιδες που συγκρατουν την κονσολα , ανεβαζουμε το χειροφρενο όσο παει και ακολουθώντας την φορα της 2ης φωτο αφαιρουμε προσεκτικα την κονσόλα..Προσοχη στην φυσα του κουμπιιου που ανοιγει το καπακι του ρεζερβουαρ..

Interior11.jpg

Interior14.jpg

Ανοιγουμε το τασακι , αφαιρουμε το την θηκε για τις γόπες και απο κατω αφαιρουμε ενα ακομη αστερακι..Στην συνεχεια με λιγη προσοχη κουνοντας στην αρχη λιγο προς τα μεσα οπως εδω

Interior21.jpg

αφαιρουμε το τασακι και βγαζουμε την φυσα του αναπτηρα..

Η κεντρικη κονσόλα εχει δυο βιδες αστερια οπως αυτη εδω

Interior24.jpg

Τις βγαζουμε και στην συνεχεια με πολυ προσοχη τραβαμε την κονσόλα πανω..

ΤιP για ευκολια..Ο μοχλος των ταχυτητων στην 2α και αφαιρουμε το λαμακι που εχει στην κονσολα ενδιαμεσα και εμποδιζει την εξαγωγη(δεν εχω photo για αυτο)

Η συνεχεια εδώ...

Edited by danichro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.