Jump to content
RASTAVIPER

Εγκατάσταση καθρεπτών Dtm. M3 κλπ

Recommended Posts

Παιδιά ελπίζω να μην υπάρχει κάποιο άλλο σχετικό topic και πιστεύω ότι άσχετα με το αμάξι είναι το ίδιο.

Χτες μου ήρθαν από EBAY 2 καθρέπτες DTM.Το πακέτο είχε τους 2 καθρέπτες και 2 βάσεις με βίδες.

Οδηγίες δεν υπήρχαν.

Επειδή θα κάτσω να τους βάλω αύριο, μήπως υπάρχουν κάποιες οδηγίες (κατά προτίμηση σε pdf ή από κάποιο site για να εκτυπώσω) που να δείχνουν πώς τα περνάμε?Πού βιδώνει το κάθετί?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ελπίζω να μην υπάρχει κάποιο άλλο σχετικό topic και πιστεύω ότι άσχετα με το αμάξι είναι το ίδιο.

Χτες μου ήρθαν από EBAY 2 καθρέπτες DTM.Το πακέτο είχε τους 2 καθρέπτες και 2 βάσεις με βίδες.

Οδηγίες δεν υπήρχαν.

Επειδή θα κάτσω να τους βάλω αύριο, μήπως υπάρχουν κάποιες οδηγίες (κατά προτίμηση σε pdf ή από κάποιο site για να εκτυπώσω) που να δείχνουν πώς τα περνάμε?Πού βιδώνει το κάθετί?

φιλε μου δεν ξερω αν υπαρχουν οδηγιες στο internet παντως εγω που πηρα καθρεπτες M3 για το πολακι μου από EBAY ειχαν ναι μεν βασεις αλλα ηθελε πατετντα για να καθησουν.παροτι ελεγε η σελιδα με μεγαλα γραμματα για '"VW POLO 6N"!!!ηθελα τοση πατεντα που στο τελος τους πουλησα σε εναν που εχει ΤΟΥΟΤΑ carina

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα για δοκιμή πρώτα τον καθρέπτη του συνοδηγού.

Πολλά θέματα...

Καταρχήν ενώ από εξώ φαίνονται οκ, από τη μέσα πλευρά βλέπεις ένα κομμάτι του πλαστικού να βγαίνει προς τα έξω δίπλα στο παράθυρο.

Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να φαίνονται και 2 βίδες, που είναι λίγο άσχημο.

Επίσης οι 2 κάτω βίδες που μου έδωσαν, δε φτάνουν να βιδώσουν και αναγκάστικα να βάλω δικές μου πιο μακριές.

Τελικά αφού βίδωσε καλά, διαπίστωσα ότι δε βλέπω καλά με το τζαμάκι, γιατί δεν έπιανε τη γωνία που ήθελα.Αναγκάστικα να το πιάσω τον καθρέπτη και να το στρίψω με πολύ δύναμη για να το φέρω στη γωνία που ήθελα, ώστε να βλέπω σωστά.Παραλίγο να το ξεκολλήσω το ρημάδι.

Τώρα σκέφτομαι να βάλω και του οδηγού..

Έχε χάρη που είχαν ψιλοδιαλυθεί οι μαμά καθρέπτες μου.Αλλιώς δεν αξίζει τη φασαρία.Και το άλλο καλό είναι ότι δε θέλουν δίπλωμα στο παρκάρισμα, καθώς προεξέχουν σχεδόν το μισό από τους μαμά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα για δοκιμή πρώτα τον καθρέπτη του συνοδηγού.

Πολλά θέματα...

Καταρχήν ενώ από εξώ φαίνονται οκ, από τη μέσα πλευρά βλέπεις ένα κομμάτι του πλαστικού να βγαίνει προς τα έξω δίπλα στο παράθυρο.

Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να φαίνονται και 2 βίδες, που είναι λίγο άσχημο.

Επίσης οι 2 κάτω βίδες που μου έδωσαν, δε φτάνουν να βιδώσουν και αναγκάστικα να βάλω δικές μου πιο μακριές.

Τελικά αφού βίδωσε καλά, διαπίστωσα ότι δε βλέπω καλά με το τζαμάκι, γιατί δεν έπιανε τη γωνία που ήθελα.Αναγκάστικα να το πιάσω τον καθρέπτη και να το στρίψω με πολύ δύναμη για να το φέρω στη γωνία που ήθελα, ώστε να βλέπω σωστά.Παραλίγο να το ξεκολλήσω το ρημάδι.

Τώρα σκέφτομαι να βάλω και του οδηγού..

Έχε χάρη που είχαν ψιλοδιαλυθεί οι μαμά καθρέπτες μου.Αλλιώς δεν αξίζει τη φασαρία.Και το άλλο καλό είναι ότι δε θέλουν δίπλωμα στο παρκάρισμα, καθώς προεξέχουν σχεδόν το μισό από τους μαμά.

ακριβως τα ιδια προβληματα ειχα και εγω με τις βιδες φιλε μου.α, και οι βιδες που βαλαμε για να κρατουν τον καθρέπτη με το μαυρο πλατικο ειχαν χοντρο κεφαλι και ηθελε φαγωμα....γιατι αλλιως δεν καθοταν καλα ο κεθρεπτης στην πορτα....!οτι να ναι σου λεω οι αγορες απο το ebay!!!οι καθρεπτες σου κλεινουν?εμενα δεν εκλειναν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.