Jump to content
tmahal

Navigation System σε Golf Iv

Recommended Posts

Ψήνομαι να βάλω navigation στο Golf μου.. Τί να βάλω; Το MFD της VW ή να βάλω κάτι άλλο; Τί προτείνετε; Έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει εκ των υστέρων το MFD; Υπάρχουν προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Έχω δει το ΟΕΜ navigation του Μαρίνου (GOLF-R32) worthy.gifworthy.gif

Είναι όλα τα λεφτά, αν και δεν το είδα σε λειτουργία. Πιστεύω ότι ένα άλλο navigation θα είναι σαφώς πιο οικονομικό...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόνο σε φώτο έχει τύχει να το δώ και είναι κούκλα.. Απλά ήθελα να ξέρω αν το έχει βάλει κανεις και αν είχε τίποτα προβλήματα..

Link to comment
Share on other sites

2χίλιαρο πρέπει να πηγαίνει αν το αγοράσω από VW... Έκανα όμως και μία ψιλοέρευνα και βρήκα κάποια ελαφρώς μεταχειρισμένα στο ebay με περίπου 500$.. Επίσης, αν θυμάμαι καλά, παίζει κι ένα αγγλικό site που πουλάει καινούρια με 600 λίρες περίπου.. Not bad...

Link to comment
Share on other sites

Σε μία αγγελία (ebay) που βρήκα λέει ότι σου στέλνει και χάρτη για την χώρα σου.. Παλιότερα είχα βρει και ένα γερμανικό site που πουλούσε ελληνικούς χάρτες για VW Navi αλλά δεν θυμάμαι τιμές...

Αγγελία ebay:

http://cgi.ebay.com/VW-NAVIGATION-MFD-DX-T...1QQcmdZViewItem

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι λέει στην αγγελία δίνει και GPS Antenna... Τί λέτε; Αξίζει; Η να ψάξω για κάτι άλλο; Εμένα ο μόνος μου ενδοιασμός έχει να κάνει με το γεγονός ότι το στερεοφωνικό που έχω πάνω τώρα παίζει και MP3.. Ενώ το MFD (Navi) δεν παίζει. Εμφανισιακά όμως θεωρώ πως είναι κλάσης ανώτερο από οτιδήποτε άλλο μπορώ να αγοράσω με περίπου 500$. Ενδεχομένος να το βάλω σε συνδυασμό με κάποιο CD Changer που να παίζει και MP3. Πόσο κοστίζουν αυτά; Ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα αν θελεις απλα ναβι,την λυση του Destinator PN.

Ειναι palm με ενσωματωμενο δεκτη GPS,φορητο,αρα το βαζεις οχι μονο σε ενα αμαξι και κανει καταπληκτικη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Το εργοστασιακο ειναι στανταρ πιο ομορφο,αλλα για after τοποθετηση πιστευω το ΜΙΟ ειναι το best value for money.

Link to comment
Share on other sites

Το εργοστασιακο ειναι στανταρ πιο ομορφο,αλλα για after τοποθετηση πιστευω το ΜΙΟ ειναι το best value for money.

Έχεις απόλυτο δίκιο Κώστα. ;):thumbsup::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα αν θελεις απλα ναβι,την λυση του Destinator PN.

Ειναι palm με ενσωματωμενο δεκτη GPS,φορητο,αρα το βαζεις οχι μονο σε ενα αμαξι και κανει καταπληκτικη δουλεια.

Έχω ήδη PDA της HP, αλλά θέλω να βάλω κάτι όμορφο, εντός κονσόλας...

Παρεπιπτόντως τί είναι το ΜΙΟ; Παίζει κανένα link να ρίξω μια ματιά;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη PDA της HP, αλλά θέλω να βάλω κάτι όμορφο, εντός κονσόλας...

Παρεπιπτόντως τί είναι το ΜΙΟ; Παίζει κανένα link να ρίξω μια ματιά;

Ok.

Απο την στιγμη που δεν θελεις κατι σε palm τοτε αυτο που λες ειναι μονοδρομος.

Ψαξου μονο μηπως βαλεις καμια οθονη αναδιπλουμενη με χαρτες απανω κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.