Jump to content
sakis21401

ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΕΡΒΙΣ

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΠΗΓΑ ΤΟ GOLFAKI ΜΟΥ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ (ΦΙΛΤΡΑ ΛΑΔΙΑ ΜΠΟΥΖΙ)ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ.Η ΒΕΛΟΝΑ ΤΗΣ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΠΕΦΤΕΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΜΗΠΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΦΙΛΤΡΟΥ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Η ΒΕΝΖΙΝΗ?

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΣΩΣΤΑ? HELP ME

Φιλε saki εφοσον δεν εχεις τις τεχνικες γνωσεις για το ψαξεις μονος σου πηγαινε το στην αντιπροσωπεια πες τους για το προβλημα που εχεις να σε βοηθησουν.

Μερικες μονο αιτιες για αυξημενη καταναλωση μπορει να ειναι οι εξης :

-Χαλασμενος αισθητηρας λ ή ΝοΧ

-Βρωμικο φιλτρο αερα

-Κακη ποιοτητα βενζινης

-Λαθος πιεση στα ελαστικα σου

......

Ακομα και τα ανοιχτα παραθυρα μετα απο τα 80khm ανα ωρα επιβαρυνουν σημαντικα την καταναλωση...

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Ακραίο αλλά μήπως δεν κούμπωσε καλά το φίλτρο βενζίνης και τη χάνεις στο δρόμο???

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΚΕΥΤΗΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟ Η ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ Η ΒΕΝΖΙΝΗ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΒΗΣΤΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ?

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΣΑ ΧΛΜ ΕΒΓΑΖΑ ΜΕ ΕΝΑ ΦΟΥΛΑΡΙΣΜΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΦΟΥΛΑΡΙΣΜΑ ΕΚΑΝΑ 610ΧΛΜ Κ ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΨΕ ΛΑΜΠΑΚΙ.ΑΠΛΑ ΠΡΙΝ ΕΚΑΝΑ 220ΧΛΜ ΑΠΟ ΦΟΥΛΑΡΙΣΜΑ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕ ΜΙΑ ΓΡΑΜΜΗ ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΚΑΤΕΒΗΚΑΝ 2,5 ΓΡΑΜΜΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΣΑ ΧΛΜ ΕΒΓΑΖΑ ΜΕ ΕΝΑ ΦΟΥΛΑΡΙΣΜΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΦΟΥΛΑΡΙΣΜΑ ΕΚΑΝΑ 610ΧΛΜ Κ ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΨΕ ΛΑΜΠΑΚΙ.ΑΠΛΑ ΠΡΙΝ ΕΚΑΝΑ 220ΧΛΜ ΑΠΟ ΦΟΥΛΑΡΙΣΜΑ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕ ΜΙΑ ΓΡΑΜΜΗ ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΚΑΤΕΒΗΚΑΝ 2,5 ΓΡΑΜΜΕΣ.

Eχεις υποψιν σου ποσο εχει ακριβινει η βενζινη τωρα τελευταια και ποσο κλεβουν οι αντλιες? Για ψαξου λιγο...!

Το μονο σιγουρο ειναι οτι ολοι μας μερα με την μερα κανουμε ολοενα και λιγοτερα χιλιομετρα

Edited by dpan_a3
Link to comment
Share on other sites

Κυνηγήστε τους κερατάδες. Εγώ βάζω πάντα βενζίνη μόλις ανάψει το λαμπάκι και 20 ευρώ και ξέρω ακριβώς που πάει ο δείκτης ... Ετσι ξέρω πιος κλέβει και ποιος όχι και εχω τσακωθεί 2 φορές με πρατηριούχο.

Επίσης μόλις βάζω μηδενίζω τα ημερίσια και ξέρω πόσα χλμ περίπου με βγάζουν τα 20 ευρώ οπότε ξέρω αμέσως ανέσως πόσο νοθευμένη είναι και αμα δώ περίεργα δεν ξαναβάζω απο εκεί.

Και οταν μου κάνουν μλκς οι βενζινάδες ΚΑΤΤΑΓΓΕΛΙΑ και ΟΧΙ στο ινκα αλλα κατευθείαν στην εταιρεία του...

Μην τους λυπάστε. ΣΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ τουσ βρομιάριδες γιατί μας έχουν βγάλει την πίστη και κάποια στιγμή πρέπει κάτι να γίνει με την κολοκατάσταση αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.