Jump to content
enalax40

απορία για τους αεραγωγούς

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα.

Έχω ένα mk5 GTI με 9000Km και τώρα αρχισαν και εμένα και συντονίζουν οι αεραγωγοί.

Ηθελα να μου πεί κάποιος αν τους άλλαξε ?

Σταματάει το πρόβλημα ή μετά από λίγο ξανα τρίζουν?

Επίσης είναι επικίνδυνο κατά την αλλαγή τους να γίνει καμιά μ@λ@κι@ και να τρίζουν μετά άλλα πράγματα ?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασέ το. Οτι και να κανεις θα ξανατριξουν.... Στο λέει καποιος που εχει ασχοληθει εδω και ενα χρονο με αυτο το πραγμα, εχω δοκιμασει οτι μπορεις να φανταστεις και εχω αλλαξει 2 φορες ολοκληρη την κεντρικη κονσολα.....

Και τωρα παλι τριζει....... rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα συμφωνησω δυστηχως με τον kchristus ειναι ενα

prb που το αντιμετωπιζουμε ολοι οσοι εχουμε εμεσο εξαερισμο

καποιος βεβαια μου εχει πει και τη λυση του spray σιλικονης

αλλα δε ξερω κατα ποσο θα δωσει καποια λυση , εγω

δε το εχω δοκιμασει......

Link to comment
Share on other sites

Guest akoro

Το πρόβλημα πότε ξεκινάει βρε παιδιά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το αποφύγεις (πριν ένα μήνα αγόρα το 1.6 Sportline) και θα ήθελα να ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Να εχεις κλειστο τον πανω αεραγωγο και να μην υποβάλεις το συστημα σε αποτομες θερμοκρασιακές μεταβολές. Ας πουμε βαζε τον αερα του κλιμα κατω και μολις πεσει λιγο η θερμοκρασια ανεβασε τον. Α ισως και ποιο μαλακα λαστιχα βοηθησουν.....

Link to comment
Share on other sites

Και με κλειστο αεραγωγο παλι θα τριξει.

Μετα την 2η αλλαγη δεν ετριζε τιποτα για καμια βδομαδα αλλα μετα που εβαλα το κλιμα σε λειτουργια αρχισε και παλι να τριζει...

Link to comment
Share on other sites

Και με κλειστο αεραγωγο παλι θα τριξει.

Μετα την 2η αλλαγη δεν ετριζε τιποτα για καμια βδομαδα αλλα μετα που εβαλα το κλιμα σε λειτουργια αρχισε και παλι να τριζει...

Δυστηχως η λυση ειναι βαλε πιο δυνατα τη μουσικη κια δεν

θα τον ακους αυτο μου ειπαν στην Καρεντα οπως

το ιδιο ισχυει και στους αεροδυναμικους ...........

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασέ το. Οτι και να κανεις θα ξανατριξουν.... Στο λέει καποιος που εχει ασχοληθει εδω και ενα χρονο με αυτο το πραγμα, εχω δοκιμασει οτι μπορεις να φανταστεις και εχω αλλαξει 2 φορες ολοκληρη την κεντρικη κονσολα.....

Και τωρα παλι τριζει....... rocket.gif

Πλακα κανεις ρε φίλε αλλαξες ολα αυτα κ δεν εγινε τπτ;;;Τότε δεν πειραζω τιποτα ουτε εγω οτι εγινε εγινε...
Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις ρε φίλε αλλαξες ολα αυτα κ δεν εγινε τπτ;;;Τότε δεν πειραζω τιποτα ουτε εγω οτι εγινε εγινε...

Mε 4 χρόνια καθυστέρηση???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.