Jump to content
Thanos_mc

Λυχνεια Αερόσακων ? 6Ν2

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια. εχω ενα προβλημα. Ξαφνικα σημερα αναψε η λυχνεια των αεροσακων. Ειναι κατι ανυσηχητικο ??? γιατι ειμαι επαρχια και πρεπει να επιστρεψω αθηνα!!

Τι να κανω? ? ?? Εχω 6Ν2!! τι λετε ? ? ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα το πηγα στην αντιπροσωπεια και θα παω να το παρω σε 3 ωρες. Αντε να δουμε τι παιζει..... Ας ελπισουμε οτι δεν θα με τσεκουροσουν για ακομα μια φορα :D:D:wacko:

Θα σας ενημερωσω για τα περετερω .....

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως είναι καμιά φησα , δε νομίζω να είναι τίποτα σοβαρό . Το πάθαινε συχνά και ένας φίλος με Golf4 και έφταιγε η φησα που είναι μέσα στις ζώνες ασφαλείας .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για το ενδιαφερον. Το πηρα πριν λιγο το αμάξι . Με χρεωσαν μια 50αρα. μου αλλαξαν μια βαλβιδα των φρενων που ηθελε αλλαγη. Το αλλο ομως ειναι οτι μου εκαναν καθαρισμο στις επαφές του δακτυλιου του αεροσακου στο τιμονι και μου ειπαν οτι αμα ξανααναψει το λαμπακι τοτε θελει αλλαγμα ο δακτυλιος ακυρωσης του σεροσακου ο οποιος εχει 150 ευρο + εργατικα καμια 30 αρα = 180 ευρο !!!!!!!!!!!!!!!

Και μολις βγαινω απο την αντιπροσωπεια ξανααναψε. Το ξαναπηγα και μου παν να προγραμματισω να το αλλαξω γιατι δεν θα μου λειτουργει ο αεροσακος.

Ημαρτον στα καλα καθουμενα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Με χρεωσαν 30 ευρο παραπανω αφου η βαλβιδα ειναι φτηνη για το τιποτα !!!!!!!!!

Και τους λεω καλα θα το φτιαξω μαζι με το σερβις σε 2 βδομαδες. Οσο θα τους δειτε εσεις αλλο τοσο και γω...

Τι να κανω ????????? Πειτε μου καμια γνωμη γιατι παω να σκασω!!!!!!!!

Εχω ετοιμα στο πορτπαγκαζ SUB woofer και ενισχυτη και σκεφτομαι να τα συνδεσω αλλα με ολα αυτα ποτε να τα καταφερω? ? ? ? ? ? ? Το σερβις λεφτα ο αεροσακος λεφτα το ηχοσυχτημα λεφτα !!! Γιατι ολα μαζι ?????? Οποιος εχει 6Ν2 ας μου πει του χουν τυχει ολα αυτα ?????

Γριλος παραθυρου !!

Βαλβιδα θερμοκρασιας

Βαλβιδα Φρενων

Δακτυλιος Αεροσακου !!

Και που να μου δωσει στο χερι κανα δισκοπλατο τοτε θα ναι να τραβαω τα μαλια μου !!!

Αν καποιος μπορει να ρωτησει στον μαστορα του τι να κανω θα του ημουν ευνγνωμον ??? η να με στειλει καποιος καπου γαιτι στην αντιπροσωπεια θα με δουνε ξανα τους επομενους ολυμπιακους αγωνες !!!!!

Και εκει θα παω για να χαζεψω κανα καινουργιο,.,,,

HELP!!! :)

Link to comment
Share on other sites

πηγαινέ το φίλε στον Πλιάγκο στην Κωνσταντινουπώλεος στην Πλατεία Μπουρναζίου, θα μείνεις ευχαριστημένος, αυτό ειναι σίγουρο. εγώ 2 χρόνια το πηγαίνω , μακάρι να τον ήξερα πιο πριν

Link to comment
Share on other sites

πηγαινέ το φίλε στον Πλιάγκο στην Κωνσταντινουπώλεος στην Πλατεία Μπουρναζίου, θα μείνεις ευχαριστημένος, αυτό ειναι σίγουρο. εγώ 2 χρόνια το πηγαίνω , μακάρι να τον ήξερα πιο πριν

Ευχαριστω ρε Γιαννη !!!!! Βασικα σε ποιο υψος ειναι ???

Εγω κοντα στα σεπολια μενω οποτε ειναι της περιοχης !! αμα ειναι να το πηγαινω εκει

Link to comment
Share on other sites

Ο εγκεφαλος τη διαγνωση εβγαλε; Ησουν μπροστα οταν το εβαλαν; Μπορει να λενε και παπαρ...ες για να αρπαξουν τα 180€.

Σιγουρα θα πρεπει να παρεις και 2η γνωμη απο αλλο συνεργειο.

Εγω που ειχα το 6n2 ουδεποτε ειχα τετοιο προβλημα με τους αεροσακους. Και γενικοτερα δεν εχω ακουσει να βγαζουν τετοια προβλημα, τουλαχιστον το συγκεκριμενο μοντελο.

Edited by greekparot
Link to comment
Share on other sites

Ο εγκεφαλος τη διαγνωση εβγαλε; Ησουν μπροστα οταν το εβαλαν; Μπορει να λενε και παπαρ...ες για να αρπαξουν τα 180¤.

Σιγουρα θα πρεπει να παρεις και 2η γνωμη απο αλλο συνεργειο.

Εγω που ειχα το 6n2 ουδεποτε ειχα τετοιο προβλημα με τους αεροσακους. Και γενικοτερα δεν εχω ακουσει να βγαζουν τετοια προβλημα, τουλαχιστον το συγκεκριμενο μοντελο.

Ευχαριστω για το ενδιαφερον. Αυτο σκεφτομαι να κανω. Λεω να παω και αλλου. Εξαλου αντιπροσωπεια δεν σκεφτομαι να το ξαναπαω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε Γιαννη !!!!! Βασικα σε ποιο υψος ειναι ???

Εγω κοντα στα σεπολια μενω οποτε ειναι της περιοχης !! αμα ειναι να το πηγαινω εκει

Στο πρώτο φανάρι ή τελευταίο όπως το πάρει ο κανείς στην πλατεία Μπουρναζίου. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο φανάρι ή τελευταίο όπως το πάρει ο κανείς στην πλατεία Μπουρναζίου. tongue.gif

Ευχαριστω! νομιζω πως το ειδα σημερα περνωντας για να παω για καφε. Οποτε θα κανονισω να το επισκευτω,

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου και γω εχω ένα 6n2 και μου αναψε η λυχνία του αερόσακου πριν από κάνα εξάμηνο το πήγα στην αντιπροσωπια στην οποία δουλεύει ένα φιλαράκι το έβαλε στον εγκέφαλο (ήμουν παρών) κ μέσα σε λίγα sec έσβησε...απο τότε δεν αντιμετώπισα πρόβλημα...μάλλον π@π@ριές σου λένε για να σου τα πάρουν...κοίτα το κ παραπέρα όμως

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου και γω εχω ένα 6n2 και μου αναψε η λυχνία του αερόσακου πριν από κάνα εξάμηνο το πήγα στην αντιπροσωπια στην οποία δουλεύει ένα φιλαράκι το έβαλε στον εγκέφαλο (ήμουν παρών) κ μέσα σε λίγα sec έσβησε...απο τότε δεν αντιμετώπισα πρόβλημα...μάλλον π@π@ριές σου λένε για να σου τα πάρουν...κοίτα το κ παραπέρα όμως

Πηγα το κοιταξα και εκτος αντιπροσωπειας. Μου το σβήνουν αλλα αυτο ξανααναβει. Οποτε δεν τον γλυτωνω τον δακτυλιο ακυρωσης αεροσακου. (ειναι η καλοδειοταινια κατω απο το τιμονι οπου δινει εντολες )

Απλα θα το παω στο συνεργειο των παιδιων που το πηγα σημερα στο αιγαλαιο. Μαζι με το μεγαλο σερβισ που θα κανω την σε λιγο καιρο. (καπου στα 500κμ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.