Jump to content
GR-G60

Φυσιγγια για Golfii

Recommended Posts

τα φυσίγγια τι είναι; μια ελαστική μεμβράνη μεταξύ του ελατηρίου και του αμορτισέρ;

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Ειναι το αμορτισερ μεσα στο γονατο. Οπως στα πρωτα 2.

Πανω πανω στο γονατο υπαρχει στρογγυλο παξιμαδι που ξεβιδονωντας το βγαζεις το αμορτισερ.

Ετσι ητανε καποτε. :thumbsup: Τωρα thumbsdown.gif πρεπει να αγορασεις ολο το γονατο. Ελπιζω να υπαρχει καποια εταιρια που να βγαζει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει και εγω απο το elcats.ru τη σελιδα και οντως δινει ενα κομματι.

Αυτο ομως σημαινει οτι η VW πουλαει μονο κομπλε γονατο και οχι οτι ειναι ενα.

Εχω βρει και λαθη στο ΕΤΚΑ παντως.

Αληθεια απο που εχεις προσβαση στο ΕΤΚΑ?

Link to comment
Share on other sites

Guest beman

εχει η bilstein σκετα φυσιγεια... κιτρινα ,sprint...ειναι αρκετα σκληρα -οχι τοσο οσο τα κιτρινα koni- Το προβλημα ειναι οτι δεν ρυθμιζονται... (τουλαχιστον αυτα που πηρα εγω..) και στην υψηλη τιμη τους ...ρωτα για την τιμη τους ,αν θυμαμε καλα ,μονο τα μπροστινα φυσιγεια μου στοιχισαν 500ε ...και μια ευχαριστη εκπληξη για το τελος μια και ειναι το πρωτο μου ποστ εδω μεσα...επισκευαζονται με λιγοτερο απο 100ε οποτε στη επομενη αλαγη αμορτησερ (αν κρατησεις το αυτοκινητο-εισαι δηλαδη απο τους ρομαντικους εραστες της αυτοκινησης και οχι παιδι του μπαμπα που του περε το καινουργιο γκολφ χωρις ουτε καν να φανταζεται τι ειναι gti...) κερδιζεις την διαφορα τιμης + οτι ολα αυτα τα χρονια θα φορας ημιαγωνιστικα αμορτισερ...τα κορυφαια θα ελεγα(οχι μονο εγω αλλα και πολλοι που τρεχουν σε αγωνες...) αυτα προς το παρον ...αν αποφασησεις να τα βαλεις θα σε πω τι να προσεξεις...αν οχι θα σε πω την γνωμη μου και για αλλες μαρκες που ειχα και δοκιμασα... :blink:

post-1332-1114198277_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω. Βρηκα και εγω κατι σε Bilstein αλλα δεν μου τα προτειναν για το βαρος του G60.

Τωρα ελπιζω οτι θα στειλω τη LEDA για επισκευη στην Αγγλια με καποιον ξαδερφο που θα παει προς τα εκει.

Αν ειμαι τυχερος!!!!!!!!!!!! Ευχηθητε μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.