Jump to content
cmeletis

Passat 2.0fsi 4motion

Recommended Posts

Καταρχάς φίλε μου καλορίζικο το νέο σου αμάξι και Καλούς δρόμους να έχεις!!!

Έχω και εγώ ένα Passat 2.0 Fsi ωστόσο την μπροσθιοκίνητη έκδοση!!! Να σου πω θεωρώ ότι το 4Motion είναι μια καλή επιλογή!! Πιστεύω ότι θα βελτιώσει αρκετά τα κρατήματα! Βλέπεις το αμάξι είναι αρκετά βαρύ και με την μπροσθιοκίνητη έκδοση βγάζει αρκετά μούτρα στις στροφές!!! Επίσης σε πολλές στροφές πιάνει σχετικά εύκολα το Esp με αποτέλεσμα να σε ψιλοτσαντίζει!!! Αν και το προσθιοκίνητο έχει καλή γενικά οδική συμπεριφορά πιστεύω ότι το 4Motion θα είναι πολύ καλύτερο σε κρατήματα. Όσον αφορά την κατανάλωση το δικό μου έχει γύρω στο 9,5 L/100 χλμ στην καθημερινή κίνηση, ενώ στον εθνική η κατανάλωση πέφτει γύρω στο 8 L/100 χλμ!!! Βέβαια αυτό εξαρτάται και σε μεγάλο βαθμό από το δεξί σου ποδαράκι (Καταλαβαίνεις)!!!!!

Καλησπέρα σε όλους.

Από τραβήγματα (in-gears acceleration) πως πάει το 2.0FSI Σπύρο?

ΥΓ. Υπάρχει κάποιος που να έχει οδηγήσει και τον 2.0FSI και τον 1.8TSI, ώστε να μπορεί να έχει ολοκληρωμένη άποψη για το τράβηγμα και των δυο κινητήρων α) από στάση και κυρίως β) εν κινήσει (in-gears acceleration)?

Ευχαριστώ.

Βασίλης

Edited by treasure
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Από τραβήγματα (in-gears acceleration) πως πάει το 2.0FSI Σπύρο?

ΥΓ. Υπάρχει κάποιος που να έχει οδηγήσει και τον 2.0FSI και τον 1.8TSI, ώστε να μπορεί να έχει ολοκληρωμένη άποψη για το τράβηγμα και των δυο κινητήρων α) από στάση και κυρίως β) εν κινήσει (in-gears acceleration)?

Ευχαριστώ.

Βασίλης

Ρίξε μια ματιά παρακάτω και θα διαφωτιστείς πλήρως.

http://www.zeperfs.com/en/duel1511-2478.htm

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά παρακάτω και θα διαφωτιστείς πλήρως.

http://www.zeperfs.com/en/duel1511-2478.htm

Φίλε Prof σ'ευχαριστώ για το site που 'ανέβασες'. Νομίζω ότι γράφει όντως διαφωτιστικά πράγματα.

Βέβαια, αν υπήρχε και κάποιος από εμάς που νά'χει προσωπική εμπειρία από σχετική σύγκριση, θα ήταν ακόμα καλύτερα!

Φιλικά,

Βασίλής

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.