Jump to content
JETRING

ΑΛΗΤΕΙΕΣ ΠΡΑΤΗΡΙΟΥΧΩΝ Shell

Recommended Posts

Παντως το φλοτερ του golf δε φημιζεται κ για την ακριβεια του,κανεις 100 κ παραπανω χλμ κ ουτε που κουνιεται!

Σε φιλων bmw κανω 8 χλμ να παω σπιτι κ εχει κουνηθει ελαχιστα.στην ιδια διαδρομη το golf ...τιποτα!

Ολα καλα αυτα που λετε,αλλα γιατι να χαλασει κ να χρειαστει καλιμπραρισμα το φλοτερ με την εξαερωση?

αραγε να μην εχουν παρει μετρησεις με τελειως γεματο ρεζερβουαρ?

Εκτος αυτου τα ρεζερβουαρ πλεον ειναι πλαστικα(το manual του κατασκευαστη λεει περιπου 60lt)με βαση αυτο μπορει να αμφισβητηθει το παρακατω

ισως να μην ειναι ακριβως ιδια.αρα η αρχικες μετρησεις που εχουν γινει ωστε να βγει η καμπυλη κ να περναει στον εγκεφαλο για να διαβαζει εχουν καποιο σφαλμα.ποσο μαλλον οταν τα ρεζερβουαρ δεν ειναι ιδια.Αμφιβαλλω κατα ποσο γινεται ποιοτικος ελεγχος στο καθε ενα ρεζερβουαρ για τις σωστες μετρησεις.Πιστευω οτι παιρνουν ως βαση (οπως προαναφεραται) καποια καμπυλη κ σε ολα τα αυτοκινητα τοποθετουνται χωρις να εξεταζεται με ακριβεια το συγκεκριμενο ρεζερβουαρ.(θα ηταν κ παραλογο να γινονται μεμονωμενες μετρησεις,πλεον η μαζικη παραγωγη δουλευει με βαση την ποσοτητα,αυτη ειναι κ η ουσια του ποιοτικου ελεγχου)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι ολοι απο τα ιδια διυλιστηρια ψωνιζουν καυσιμα και η shell λογω καρτουλας με ποντους και σχετικα δωρακια (που στην ουσια τα πληρωνεις χρυσα) εχει την πιο ακριβη βενζινη...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ μεχρι πριν κανα χρονο εβαζα shell την 100αρα.....αλλα τελευταια χρονια βαζω Aegean και νομιζω οτι ειναι πολυ καλυτερη...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι φαρμακειο η shell εγω που γυρναω ολη μερα στον δρομο εχω βρει αρκετα πρατηρια της με τιμες αρκετα φτηνωτερες και απο μικρες μαρκες.σχετικο ειναι αυτο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε μαγκες αλλα εγω που βαζω racing σε ενα φιλο μου δεν εχω κανενα παραπονο η καλυτερη 100σταρα πιστευω!Μια φορα εβαλα σε BP και κοντεψε να μου σκουριασει το ντεποζιτο απο το νερο!Ειναι δηλαδη να πεσεις και στον λαλακα τον πρατηριουχο δεν ειναι μονο η βενζινη!

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα εννοεις τα πρατηρια στην κλεισθενους κ στη συνεχεισ του καρεα

κ καποια αλλα που δεν γνωριζω αλλα συνηθως εχουν ακριβες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

είχα διαβάσει ένα site πώς να φτιάχνεις βενζίνη μόνος σου, αν το βρώ θα το βάλω για τους τολμηρούς :mellow: εννοείτε τι φτιάχνεις όσα οκτάνια θες

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΒΕΝΖΙΝΗ... 100LL!!!! Η βενζίνη που βάζουν τα μικρά αεροπλανάκια (Cessna κτλ), και τα μαχητικά αεροσκάφη! 110 Οκτάνια, ΚΑΘΑΡΗ, και εγγυημένη! ΠΟΙΟΣ κάνει το πείραμα λοιπόν;! :huh:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΒΕΝΖΙΝΗ... 100LL!!!! Η βενζίνη που βάζουν τα μικρά αεροπλανάκια (Cessna κτλ), και τα μαχητικά αεροσκάφη! 110 Οκτάνια, ΚΑΘΑΡΗ, και εγγυημένη! ΠΟΙΟΣ κάνει το πείραμα λοιπόν;! :lol:

Latou με τετοια βενζινη σε φευγω ακομη κι εγω...προσεχε!!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.