Jump to content
polo123ps

Goodyear Exellence

Recommended Posts

Τι γνώμη έχετε γι'αυτό το λάστιχο? Καινούριο είναι έτσι? Σε τι διαστάσεις βγαίνει?

Επί τη ευκαιρία θα αλλάξω λάστιχα τώρα στην polara και λέω για goodyear F1. Είχα michelin exalto II μέχρι τώρα, τα οποία μου φάνηκαν μια χαρά, αλλά λέω να δοκιμάσω και τα F1. Ποια η γνώμη σας?

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε γι'αυτό το λάστιχο? Καινούριο είναι έτσι? Σε τι διαστάσεις βγαίνει?

Επί τη ευκαιρία θα αλλάξω λάστιχα τώρα στην polara και λέω για goodyear F1. Είχα michelin exalto II μέχρι τώρα, τα οποία μου φάνηκαν μια χαρά, αλλά λέω να δοκιμάσω και τα F1. Ποια η γνώμη σας?

DON'T...

Εγώ τα είχα στο Polo και σε 6 μήνες τα έδωσα.....

Σχετικά σκληρό λάστιχο με μέτριο προς καλό κράτημα, απότομο στο όριο, και γίνεται "γυαλισμένο" κούτσουρο μετά απο καιρό. thumbsdown.gif

Τώρα βέβαια, πολλοί μπορούν να σου πούν άλλα.

Η συμβουλή μου είναι πήγαινε σε TOYO PROXIES.Πολύ καλό λάστιχο ΕΙΔΙΚΑ για τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

Ελα πανω να σου δωσω το Polo να τα κανεις Test.

Πολυ καλα οσο αφορα την συμπεριφορα του αυτοκινητου, αλλα αν θες να αλλαζεις λαστιχα καθε 4-5 χρονια και πηγαινεις ταπα ολη την ωρα κοιτα και κατι αλλο.

Ο μοναδικος που γνωριζω και δεν του αρεσαν ειναι ο GolfRs :D

τα Τοyo παντως, ειναι τα μοναδικα που ισως να βαλω οταν αλλαξω τα F1

Και εγώ τα είχα σε μεγάλη υπόλειψη και ομολογώ ότι ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ήταν πολύ καλά.Όταν όμως πέρασε λίγος καιρός, "ξεράθηκαν" απότομα, και όταν ήταν κρύα, ήταν σαν γρασαρισμένα.

¶σε που κοπανούσαν κιόλας.

Σε γενικές γραμμές πάντως, άν δέν έχεις δοκιμάσει το καλύτερο, νομίζεις ότι το έχεις ήδη.

Όταν έβαλα τα TOYO κατάλαβα ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά.Μου φάνηκαν λίγο "μαλακά" στις ανωμαλίες, αλλά ήταν η ιδέα μου γιατί είχα συνηθήσει τα F1.Τα ΤΟΥΟ είναι ΠΟΛΥ πιο προοδευτικά στις στροφές, και αφήνουν μαλακά το αμάξι να γλυστρισει.Τα F1 σε κρατούσαν, μέχρι που σου έφευγε χωρίς να το καταλάβεις.

Και φυσικά μιλάμε και για διαφορά στην τιμή έτσι;;;;Το ξαναλέω εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα οσο αφορα την συμπεριφορα του αυτοκινητου...

+1

Τα εχω δυομιση χρονια πανω στο αμαξι και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Και σε στροφες τα εχω δοκιμασει,,και τα εχω πιεσει επιτηδες.. και δεν γλυστρησαν κα8ολου!

Ακομα και σε φρεναρισμα -που το ειχα σιγουρο οτι ειχα στουκαρει- σε δρομο γυαλι..... ΑΒS και τα Goodyear συνδιαστηκαν αψογα... και με γλυτωσαν!

Link to comment
Share on other sites

Η συμβουλή μου είναι πήγαινε σε TOYO PROXIES.Πολύ καλό λάστιχο ΕΙΔΙΚΑ για τα λεφτά του.

αυτό φίλε μου είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει. Δεν κοιτάς value for money όταν πρόκειται για ασφάλεια :baby:

Ευχαριστώ για τις απόψεις σας.

Πάντως σε σχέση με το michelin, λέτε να δοκιμάσω τα F1?

(δηλ έχω αποκλείσει όλα τα υπόλοιπα)

Sto λες να παίζει ρόλο το "made in"? Γιατί έχω δει ότι κυκλοφορούν και κινέζικα F1.

Ένας λαστιχάς (καλός επαγγελματίας κατα τη γνώμη μου), ο οποίος διέθετε στο μαγαζί του τα γερμανικά μου'πε πως δεν έχει σηξμασία το made in" και είναι το ίδιο.

Για τα exellence που ρώτησα στην αρχή γνωρίζει κάποιος κάτι?

Edited by ΕΛΛΗΝ
Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
Sto λες να παίζει ρόλο το "made in"? Γιατί έχω δει ότι κυκλοφορούν και κινέζικα F1.

Ένας λαστιχάς (καλός επαγγελματίας κατα τη γνώμη μου), ο οποίος διέθετε στο μαγαζί του τα γερμανικά μου'πε πως δεν έχει σηξμασία το made in" και είναι το ίδιο.

Καλά ας λέει, αν τα πάρεις πες του δώσε μου τα German και κράτα τα Κινέζικα για κανα φίλο σου. Προφανώς και παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

αυτό φίλε μου είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει. Δεν κοιτάς value for money όταν πρόκειται για ασφάλεια :whistling:

Κάνεις λάθος άν νομίζεις ότι φτηνότερα σημαίνει χαμηλότερης ποιότητας.

Τα ΤΟΥΟ σε πληροφορώ πουλάνε σαν τρελλά στο εξωτερικό, και θεωρούνται περισσότερο street/race λάστιχα παρά απλά για καθημερινή χρήση.

Και η VW πουλάει μούρη, αλλά εγώ δέν έχω ακούσει κανένα Accent να μπαίνει συνεργείο στα πρώτα 10000 κμ...Πόσοι εδω μέσα μπορούν να το πούν αυτό;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλά ας λέει, αν τα πάρεις πες του δώσε μου τα German και κράτα τα Κινέζικα για κανα φίλο σου.

Καλά αυτό εννοείται. ¶σε που δεν έχει Κινέζικα αυτός

Κάνεις λάθος άν νομίζεις ότι φτηνότερα σημαίνει χαμηλότερης ποιότητας.

Και η VW πουλάει μούρη, αλλά εγώ δέν έχω ακούσει κανένα Accent να μπαίνει συνεργείο στα πρώτα 10000 κμ...Πόσοι εδω μέσα μπορούν να το πούν αυτό;;;

Δεν μίλησα για φθηνότερα, αλλά για value for money που ανέφερες. ΟΚ κατάλαβα τι εννοείς πάντως.

υγ. Αν τα αντιστοιχείς με τα Accent καήκαμε tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.