Jump to content
DrYiD PanoRamiX

Τοποθετηση Parking Aid σε 5αρι

Recommended Posts

Αγορασα απο το ebay ενα κιτακι parking aid και το τοποθετησα.Εχω ομως ενα προβλημα.Δεν μπορω να βρω απο που να δωσω ρευμα για να δουλευει μονο με την οπισθεν.Η λαμπα της οπισθεν βρισκεται πανω στο καπω και ετσι δεν υπαρχει καλωδιο για την λαμπα αυτη που να περναει απο τα πλαινα του πορτ μπαγκαζ.Εχει βαλει κανενας after market και ειδε απο που πηρε ρευμα?HELP επειγοντος....!!!!!!!!!!!!

Edited by DrYiD PanoRamiX
Link to comment
Share on other sites

Και που θα το βρεις?Μηπως μπορεις να βρεις και την διαδρομη που κανει το καλωδιο για να φτασει στην λαμπα της οπισθεν?

Edited by DrYiD PanoRamiX
Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Κάνοντας search στο forum με τη λέξη ασφάλεια

Δες που με έβγαλε klik

Αυτό σημαίνει ότι μάλλον λογικά υπάρχει αναφορά στο βιβλιαράκι και για τις υπόλοιπες ασφάλειες του αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου δεν κανει καμμια ανφορα για το τι ειναι οι ασφαλειες ολες+οτι δεν εχει το αυτοκινητο ασφαλειοθηκη στον χωρο αποσκευων.Γι'αυτο ψαχνω ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα απο το ebay ενα κιτακι parking aid και το τοποθετησα.Εχω ομως ενα προβλημα.Δεν μπορω να βρω απο που να δωσω ρευμα για να δουλευει μονο με την οπισθεν.Η λαμπα της οπισθεν βρισκεται πανω στο καπω και ετσι δεν υπαρχει καλωδιο για την λαμπα αυτη που να περναει απο τα πλαινα του πορτ μπαγκαζ.Εχει βαλει κανενας after market και ειδε απο που πηρε ρευμα?HELP επειγοντος....!!!!!!!!!!!!

Επειδη ενδιαφερομε και εγω για parking aid ,να το βαλω σε ενα TSi 5θυρο μπορεισ αν εχεις την καλοσυνη να μας δωσεις περισοτερες πληροφορειες ή το link που το αγορασες?

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
Στο δικο μου δεν κανει καμμια ανφορα για το τι ειναι οι ασφαλειες ολες+οτι δεν εχει το αυτοκινητο ασφαλειοθηκη στον χωρο αποσκευων.Γι'αυτο ψαχνω ακομα...

Δεν έχει τίποτα?

Βασικά, είσαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει καλώδιο για την όπισθεν που να βρίσκεται στο σταθερό κομμάτι του αυτοκινήτου?

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...N:IT&ih=019

Αυτο πηρα εγω.

Καμμια βοηθεια για την ασφαλεια εχουμε?Please καποιος.!!!!!!!!

Βλεπω την πλεξουδα με ολα τα καλωδια να περναει απο την αριστερη πλευρα του αυτοκινητου αλλα μπαινει σε σημεια που δεν ειναι ανετα να κανεις εγχειρησεις.Εκτος και αν βεβαια λυσεις ολο το αυτοκινητο.Σκεψου οτι για να σηκωσεις το μασπιε δεξια στην πορτα του οδηγου πρεπει να ξεκινησεις να ξηλωνεις το πισω καθισμα και ολα τα πλαστικα καλλυματα της αριστερης πλευρας για φτασεις μπροστα.

Υ.Γ.Το manual που εχω ειναι περιπτωση σαν του Ounka που δεν γραφει τιποτα οπως λεει στο λινκ που μου εδωσες.

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Ξήλωσε ότι χρειάζεται, μη νομίζεις ότι από τιν ασφαλειοθήκη θα είναι πολύ πιο εύκολο...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αυτο που χρειαζεται να βρω δεν ειναι η ασφαλεια αλλα το ρελε που δινει στην λαμπα και να συνδεσω εκει το συστημα.Απο την αλλη δεν αξιζει να ξηλωσεις ολα αυτα τα πλαστικα γιατι δεν ξανακαθονται ποτε οπως ηταν.

Edited by DrYiD PanoRamiX
Link to comment
Share on other sites

Απο την βαλβιδα της οπισθεν παει στην ασφαλεια και μετα στην λαμπα,ή απο την ασφαλεια παει στην βαλβιδα της οπισθεν και μετα στην λαμπα?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα κατσε να θυμηθω...Οπως ειναι το φισακι που παιρνει την λαμπα που αναβει η οπισθεν, δηλαδη στο μερος του φαναριου δεξια που ειναι πανω στο πορτπγκαζ, πανε δυο καλωδια...ενα καφε κι ενα μωβ αν θυμαμαι καλα...ε βαζεις την οπισθεν, με ενα δοκιμαστικο βλεπεις ποιο δινει ρευμα μολις αναβει η οπισθεν και παιρνεις...ετσι το ειχα κανει αν θυμαμαι καλα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αυτο ειναι πανω στην πορτα του πορτ παγκαζ.Πως κατεβαζεις το καλωδιο μεσα στο πορτ παγκαζ?

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδια ολα καλα!Βρεθηκε το καλωδιο χρωματος θαλασσι με μπλε παρολο που στο βυσμα του φωτιστικου ειναι με καφε και ασπρο καλωδιο.Ειναι στην πλεξουδα πισω απο την πισω αριστερη ζωνη.Οπως ειπε και ο Stoilas Ξηλωσα οτι χρειαζοταν και ολα κομπλε!

Link to comment
Share on other sites

Με την πρωτη ευκαιρια θα ανεβασω και απο τον προφυλακτηρα και απο την οθονιτσα πως φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.