Jump to content
polo03

Φλας φτερών

Recommended Posts

Σήμερα κάποιος δεν υπολόγισε καλά :D και πήρε με το αυτοκίνητό του όλο μου το πλάι, από πίσω φτερό μέχρι μπροστά, αλλά όχι συνεχόμενα και συνέχισε και στο μπροστά παρκαρισμένο. Φυσικά και δεν άφησε κανένα σημείωμα και κανείς δεν είδε τίποτα -ήταν και βράδυ.

Για να καταλάβετε έχει τριφτεί το πίσω φτερό σε ένα σημείο, η πίσω πόρτα σε ένα σημείο, η μπροστά πόρτα και το μπρος φτερό στο σημείο του φλας, με αποτέλεσμα να σπάσει.

Ευτυχώς δεν έχει βαθούλωμα, η ζημιά φαίνεται να είναι στο χρώμα.

Επειδή δεν υπάρχουν χρήματα για διορθώματα τώρα και επειδή σε 3 μήνες μπαίνω στρατό, το μόνο που σκέφτομαι να κάνω είναι να αλλάξω το φλασάκι.

Ξέρει κανείς πόσο να υπολογίζω και αν μπορώ να το βάλω μόνος μου?

Edited by polo03
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για τα oval φλασάκια, πριν 5 μήνες αγόρασα απο το Γεωργακόπουλο να ζευγάρι λευκά για τo Ibiza της συζύγου κάτι λιγότερο απο 10 ευρώ το τεμάχιο μαζί με το λαμπάκι τους.

Απο τα πορτοκαλί που άλλαξα πρέπει να έχω κάπου τουλάχιστον ένα κομμάτι. Αν σου κάνει ρίξε ΠΜ.

Καλή Στράτευση.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Εγώ έχω τα clear.

Αναρωτιέμαι πως βγαίνουν για να τα αλλάξω. Παρατήρησα ότι έχει πιεστει προς μπροστά και λίγο μέσα...

Link to comment
Share on other sites

τα φλασακια του 9Ν κανουν 10€ το ζευγαρι στην αντιπροσωπεια.τα φλασακια εχουν ενα ελασμα το οποιο το πιεζεις με ενα κατσαβιδακι και βγαινει.αν θελεις σε κανα δυο μερες μπορω να σου ανεβασω φωτο.

Link to comment
Share on other sites

τα φλασακια του 9Ν κανουν 10¤ το ζευγαρι στην αντιπροσωπεια.τα φλασακια εχουν ενα ελασμα το οποιο το πιεζεις με ενα κατσαβιδακι και βγαινει.αν θελεις σε κανα δυο μερες μπορω να σου ανεβασω φωτο.

Σε ευχαριστώ πολύ!

Θα βοηθούσε η φωτογραφία πολύ!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον!αργησα λιγο αλλα....οριστε

παιρνουμε ενα κατσαβιδι ισιο και το βαζουμε ετσι για να¨"ξεφωλιασουμε" το φλασακι

post-497-1180967294_thumb.jpg

με την βοηθεια απο το κατσαβιδι βγαζουμε την φισα απο το φλασακι και αν δεν εχει παει τιποτα στραβα πρεπει να εχουμε κατι τετοιο

post-497-1180968533_thumb.jpg

μετα αλλαζεις το φλασακι σου με το καινουριο και ακολουθεις την αντιστροφη διαδικασια

Edited by vivpolo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.