Jump to content
roadrunnerTSI

Σύνδεση του Dension Gateway 300 στο Rcd 300

Recommended Posts

Γειά χαρά σε όλα τα μέλη.

Θέλω να ρωτήσω τα εξής:

Έχει συνδέσει κανείς το Gateway 300 της DENSION σε RCD 300; (συνδέεται στη είσοδο του CD changer και βγάζει εισόδους για USB, iPod και αναλογική είσοδο)

Είναι εύκολη η σύνδεση; Δλδ βγαίνει εύκολα το RCD 300; Ξέρει κάποιος να πει λεπτομέρειες ή να κάνει post φωτό η σχεδιάγραμμα; - για να αποφύγω τις ζημιές...

Κάπου διάβασα για σύνδεση του RCD 300 με τον εγκέφαλο και επαναπρογραμματισμό με το vag com σε περίπτωση αποσύνδεσης κλπ. Έχει κάποιος περισσότερες πληροφορίες γι'αυτό το θέμα;

Please help γιατί το Gateway 300 στοιχίζει κάτι παραπάνω από 200 ¤ και δεν λέει να μη δουλέψει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kαι που να δεις το 500αρι που δουλευει με οπτικες ινες, ποσο εχει.

Στο δια ταυτα, συνδεεται ευκολα στο RCD αλλα δεν ξερω κατα ποσο ευκολα βγαινει η μοναδα ή αν χρειαζεται να λυσεις και καποιο κομματι του ταμπλο. Προγραμματισμο θελει μαλλον στα ποιο ακριβα μοντελα.

Απο που το πηρες αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω πάρει ακόμα nikkosnet. Απο έρευνα αγοράς το βρήκα στην www.digitalhellas.gr και στην www.citysound.gr. Θα το έχει εντός του μήνα και ο Καλογερόπουλος μου είπε. Το σκέφτομαι σοβαρά όμως να το πάρω γι' αυτό ψάχνω πληροφορίες.

Edited by roadrunnerTSI
Link to comment
Share on other sites

Για την citysound δεν εχω γνωμη.

Τα παδια στην digitalhellas κανουν καλη δουλεια και μας εχουν βοηθησει και εμας τρελα με τις εγκαταστασεις iPod στα PCM των Porsche. Εξυπηρετικοι και ψαγμενοι.

Ο Καλογεροπουλος τα γνωστα, καλος αλλα ακριβος. Οτι πληρωνεις παιρνεις ομως.

Απο οτι ειδα απο το τελευταιο link του DIS, θελει λιγη ωρα το βαλε-βγαλε του RCD300, εκτος αν εχουν σκεφτει κατι αλλο στα μαγαζια που προαναφεραμε. Αλλα δεν νομιζω......

Link to comment
Share on other sites

Όντως μοιάζει λίγο μπελαλίδικο, αλλά είναι πολύ διαφωτιστικό.

Thanks DIS!

Τελικά στην digitalhellas δεν το έχουν σε στοκ, μόνο παραγγελία.

Ο Καλογερόπουλος σε ένα μήνα με τιμή 295¤. Νομίζω ότι έχει ταρίφα στανταρ γι'αυτά τα interfaces ;-)

Thanks again για όλα παίδες. Όταν προχωρήσω στην εγκατάσταση θα ενημερώσω τι και πως ...

Link to comment
Share on other sites

Μου έβαλες ιδέες τώρα για το νέο μου αμάξι.....

Αν και Θεσσαλονίκη ο Νικου (αντιπρόσωπος της Directed στην Ελλάδα) μου το είπε 325 στο χέρι

Link to comment
Share on other sites

Ρε Αρη, η VW εχει βγαλει κιτ εγκαταστασης για iPod. Γιατι δε ρωτας μια στην αντιπροσωπεια? Απο τον Μανδυλα θα το παρεις?

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω το κιτάκι, αλλά βγάζει με 130 ευρώ και μόνο για ήχο, χωρίς βίντεο... Αυτό είχα και στο προηγούμενο...

Link to comment
Share on other sites

Ε γιατί λέει πως βγάζει και video από τα iPod generation 5 (τα 30άρια και 80άρια που παίζουν βίντεο);;;

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά μετά από καιρό! Σήμερα έβαλα επιτέλους το Icelink 300 της Dension και είμαι πολύ χαρούμενος! Έκανα πολύ υπομονή για να φτάσει στη Θεσ/κη (από το Μάιο το έχω παραγγείλει) αλλά αξίζει τον κόπο. Παίζει τέλεια και με πεντακάθαρο ήχο. Μόλις βρεις και τα κουμπιά τι κάνουν για να αλλάζεις φακέλους γίνεται παιχνιδάκι. Έχει και δυνατότητες για playlists κλπ αλλά δεν τα έχω ψάξει ακόμα. Προς το παρόν το χρησιμοποιώ με USB stick, αλλά εκεί που έκανα την εγκατάσταση βάλαμε και iPod και έπαιζε και επίσης μια χαρά. Όποιος θέλει να κρατήσει το εργοστασιακό RCD300 (που είναι και λίγο μάπα εδώ που τα λέμε αλλά δένει με το ταμπλώ όμορφα) και του περισσεύουν και 2,5 κατοστάρικα, του το προτείνω ανεπιφύλακτα! Το μόνο που μένει τώρα είναι μια καλή συλλογή από τραγούδια σε ένα USB stick και τακτοποίημα σε φακέλους ή playlists.

Σημ: το RCD300 δεν υποστηρίζει προβολή τίτλων και καλλιτεχνών. Κρίμα γιατι το Icelink τα υποστηρίζει και θα έκανε το ψάξιμο πολύ ευκολότερο.

Video και Bluetooth υποστηρίζει με έξτρα αξεσουάρ που βγάζει η εταιρεία. Το κουτί περιείχε το Icelink 300 που δέχεται iPod, USB και Analog input, και δύο καλώδια περίπου 1 m ένα για USB και ένα για iPod. Η μονάδα έμεινε κρυμένη πίσω από το RCD300.

tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.