Jump to content
golfakias1983

μπουζι

Recommended Posts

οποιος ξερει ας πει απο την εμπειρια του...

NGK PFR 6 Q ειναι τα μαμα μπουζι που εχω τωρα πανω...πως κρινετε την αλλαγη με τα Denso ΙΚ22-ΙΚ27?

ειναι ιριδιου αν δε κανω λαθος αλλα δε ξερω τι παιζει με το νουμερο...π.χ. στα NGK ξερω οτι το PFR 7 που φοραει το R32 ειναι ψυχροτερο!

Link to comment
Share on other sites

οκ μεσα σε δυο μερες εχω βρει μολις δυο μπουζι...ενα σε καθε μαγαζι...τωρα πρεπει να βρω αλλα δυο!!!

Γιατι? 2 κυλινδροι δεν σε φτανουν? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

ασε ρε να μας φευγουν και τα GT μετα??? :huh::wacko::blink:

παντως λενε εχει ελλειψη η bosch σε αυτη τη σειρα μπουζι...

Μαλ@κίες....Απλά δεν τα φέρνουν γιατι κανεις δεν τα παίρνει , γιατι ίσως δεν τα ξέρει..

Link to comment
Share on other sites

πως τα καταλαβαίνεις τα missfire?

(να μαθαίνουμε κι εμείς οι νέοπες!) :D;)

Link to comment
Share on other sites

τελικα βγηκανε τα μπουζι και ξαναμπηκαν τα μαμισια καθως το αυτοκινητο δε δουλευε σωστα...

τελικα οι πειραματισμοι και οι αποψεις που ακουσα απο τεταρτοπεμπτους ηταν μπαρουφες...

αυτα τα μπουζι δουλευουν ΜΟΝΟ σε S4 σωστα...το οποιο εχει και αλλη συμπιεση παρακαλω...

τα συμπτωματα ηταν οτι ειχε ασταθιες οταν ηταν κρυο,διακοπες στο γκαζι στα χαμηλα...πιο αγριος ηχος απο εξατμιση...εναλλαγη συχνοτητας του ηχου της...κλπ

μεγαλυτερο lag κλπ...χαρακτηριστικο ηταν οτι το αυτοκινητο σε εντονη πιεση απεδιδε καλυτερα...μετα τις 5000 στροφες!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως ολοι μου εχουν πει μπουζι να βαλω του RS4.Αυτα δεν ειναι που εβαλες και εσυ?

ναι αυτα ειναι...κι εμενα ετσι μου ελεγαν και ακουγα...

τωρα τα εχω εδω και τα βλεπω! ;):lol: :lol:

1000 χιλιομετρα εκαναν...να σου τα στειλω? :D

Link to comment
Share on other sites

Οχι αν ειναι να εχω και εγω τετοια αστο καλυτερα tongue.gif Ευτυχως που ακουσα και αλλη αποψη γιατι πηγαινα για αυτα σε λιγα χιλιομετρα...

βαλε οτι φοραει μαμα...εμενα φοραει NGK pfr6Q...

Link to comment
Share on other sites

:lol: - ιριδιο δεν σημαινει PS αλλα καλυτερη καυση μεσω ποιο "σωστης" φλογας και η διαρκεια ειναι αναλογα την μαρκα ,ειναι ενα ειδος "παγιδας" που πεφτουν μερικοι με το οκτανια=δυναμη
Link to comment
Share on other sites

:lol: - επειδη η αποψη μου μπορει να πει κανεις ειναι λαθος να η αποψη της DENSO για τα μπουζι ιριδιου:

Q. What kind of performance will I get from this plug?

A. Generally, you do not purchase spark plugs for performance enhancement. While DENSO Iridium Power spark plugs have contributed to numerous accomplishments through dyno-testing and actual use, their true benefit lies in their efficiency, durability, and improved firing power. Serious tuners modify their vehicles by increasing boost through turbo-chargers, super-chargers, and Nitrous. They are also known to add high-energy ignition systems, tinker with timing, adjust fuel mixture ratios, and increase horsepower through other means. Putting these kinds of demands on their engine increases the need for an efficient, durable spark plug that can handle these kind of harsh environments. That’s where DENSO Iridium Power can make a major difference.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.