Jump to content
simos

Κ.Τ.Ε.Ο.

Recommended Posts

δεινεις κατι παραπανω περιπου 45 ευρω αλλα ξεμπαιρεδευεις σε 20 λεπτα τουλαχιστον και δεν εχεις και κανενα προβλημα και εγω εκει το περασα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εγώ όπου να ναι πρέπει να περάσω από ΚΤΕΟ...και ξέρετε οι περισσότεροι πώς είναι η πράσινη σκύλα...χαμηλωμένο,ζάντες,φιμέ,σπόιλερ....περνάει?πού προτείνετε να πάω να περάσω όσο περισσότερα ανέμακτα γίνετε?πείτε γιατί δεν ξέρω τί να κάνω και πού να πάω....ρίξτε ιδέες...

Φιλε γιαννη εγω το περασα το polaki μου πριν 5 μηνες απο το Ι.ΚΤΕΟ και δεν μου ειπαν τπτ οπως ειναι τουμπανιασμενο!!!αφου βγαλανε και το γριλλο απο το διαδρομο που ελεχουν το αμαξι απο κατω γιατι ιταν τοσο χαμηλο που εβρισκε αν ηταν και ο γριλλος οποτε καταλαβαινεις!.

Με κλειστα τα ματια λοιπον Ι.ΚΤΕΟ και βγαλε και μια καρτα καυσαεριων απο κανενα γνωστο πριν πας να μην σου παρουν και απο εκει παραπανισια φραγκα.

τα λεμε φιλε...

Montoya.

Link to comment
Share on other sites

Guest BlackGolf

Με ιδιωτικό ΚΤΕΟ στη Θεσσαλονίκη τί παίζει? Έχει κανένας καμιά εμπειρία?

Πρέπει να το περάσω και έχω όλα τα καλά πάνω (φιμέ, πολύ χαμήλωμα κλπ.) και θέλω να ξέρω τί να περιμένω!

.

Link to comment
Share on other sites

τώρα που το σκέφτομαι και εγώ έχω φιμέ και το έχω χαμηλώσει λίγο το Beetle μου αλλά στο Ι.ΚΤΕΟ δεν ρώτησαν ούτε είπαν κάτι....και ήταν η πρώτη φορά που το πέρασα,,,,μπορεί να επηρέασε το γεφονός που μαζί πέρασα και μια 3.25 και μια Boxter για μια μάντρα.... :-)

Link to comment
Share on other sites

Guest BlackGolf

Δεν σου είπαν ΤΙΠΟΤΑ για τα φιμέ;

Για το χαμήλωμα τί παίζει; Εγώ δεν νομίζω να μπορώ να μπώ στους κυλίνδρους που τεστάρουν τα φρένα!!!!

Edited by BlackGolf
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου είπαν ΤΙΠΟΤΑ για τα φιμέ;

Για το χαμήλωμα τί παίζει; Εγώ δεν νομίζω να μπορώ να μπώ στους κυλίνδρους που τεστάρουν τα φρένα!!!!

Σ'αυτο ειχα προβλημα και εγω ισα ισα παραληγο να σπασει το σποιλερ μπροστα!!!!!αφου απο το διαδρομο που τεσταρουν το αμαξι απο κατω δεν περνουσε γιατι ειχε γρυλλο και τον εβγαλαν για να περασει!!!!!!

Οσο για τα φιμε τπτ δεν ειπαν,προσεξτε μονο καυσαερια και φλας,φωτα και λαμπες εκει δινουν μεγαλη σημασια!!!!Παντα για Ι.ΚΤΕΟ μιλαω εεε!!!

Μοntoya.

Link to comment
Share on other sites

Guest BlackGolf
Σ'αυτο ειχα προβλημα και εγω ισα ισα παραληγο να σπασει το σποιλερ μπροστα!!!!!αφου απο το διαδρομο που τεσταρουν το αμαξι απο κατω δεν περνουσε γιατι ειχε γρυλλο και τον εβγαλαν για να περασει!!!!!!

Οσο για τα φιμε τπτ δεν ειπαν,προσεξτε μονο καυσαερια και φλας,φωτα και λαμπες εκει δινουν μεγαλη σημασια!!!!Παντα για Ι.ΚΤΕΟ μιλαω εεε!!!

Μοntoya.

Τελικά όμως πέρασες από αυτά τα σημεία ε;

Εγώ έχω γύρω στα 10cm απόσταση από το έδαφος στο μπροστινό σπόιλερ!

Θεσσαλονίκη είσαι Montoya; Σε ποιό I.KTEO πήγες; Έχεις κανένα τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Oχι φιλε αθηναιος ειμαι και το ποιο πολυ καιρο μενω στην Χιο λογο πολλων χρονιων σπουδων!!!ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧ!!!Στις Χιου το Ι.ΚΤΕΟ το περασα δεν εχουν ρε καμια διαφορα ολοι οι κανονισμοι και οι εντολες ειναι τα ιδια σε ολη την ελλαδα!!!!Κανε και λιγο το μαλακα εκει μην λες πολλα πολλα και το πεζεις εξυπνος την ωρα που θα το περνας απο ελεγχο.

Αυτα.

Μοntoya

Link to comment
Share on other sites

τι να πω ....δεν είπαν τίποτα για τα φιμέ ...και ειδικά η 3.25 ήταν χαμιλομένη ένα με το δάπεδο ...σαύρα και τα τζάμια όλα κατράμη....ίσως τελικά ήμουν τυχερός που πέρασα 3 αμάξια μαζί και βιάζονταν εκτός και αν ψάρωσαν με την Boxter....

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια απο περσι το χειμωνα μου ειπαν να παρω τηλ κατα το μαιο.Παιρνω τηλ και μου ειπαν κατα τον Δεκεμβριο.Ξαναπαιρνω τηκ και παλι μου ειπαν να τηλεφωνησω τον Μαιο!Τι δι@ολο παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Guest BlackGolf

Όλα αργούν!

Εγώ, με Καβαλιώτικο νούμερο, παράταση στη παράταση, μου είπαν για Ιανουάριο 2006 και το αυτοκίνητο είναι του '99!

Τί περιμένεις...; Δημόσιες Υπηρεσίες!!!!!

ΤΕΛΙΚΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ Σ' ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ?????

Link to comment
Share on other sites

Guest BlackGolf

Λοιπόν, σε μια αναγνωριστική επίσκεψη στο Ι.ΚΤΕΟ της Αν. Θεσσαλονίκης, επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου ότι θα είχα πρόβλημα!

Μου είπαν ότι: καταρχήν να ξυλώσω τα φιμέ από οδηγό-συνοδηγό και ότι με τις ποδιές και το χαμήλωμα, όπως είναι δεν μπαίνω στο φρενόμετρο! Με λίγα λόγια δεν περνάω ΚΤΕΟ.

ΛΑΜΠΡΑ!!

Δηλαδή πρέπει να ξηλώσω τα φιμέ και όλα τα spoiler και μετά τον έλεγχο να πάω και να τα ξαναβάλω? Είμαστε τώρα για να πληρώνουμε τέτοια νταβατζιλίκια? Χώρια το κόστος σε χρόνο και ταλαιπωρία! Ούτε τα φιμέ δεν αφήνουν και υπόψη ότι τα δικά μου είναι τα 25%.

¶ντε να δούμε τί άλλο θα πάει σκατά...

Link to comment
Share on other sites

πες οτι εχεις μια τρυπα κατω απο το πατακι...

οπου βεβαια θα εχεις αφησει 100€ θα τα παρουν θα υπογραψουν και ουτε γατα ουτε ζημια!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σε μια αναγνωριστική επίσκεψη στο Ι.ΚΤΕΟ της Αν. Θεσσαλονίκης, επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου ότι θα είχα πρόβλημα!

Μου είπαν ότι: καταρχήν να ξυλώσω τα φιμέ από οδηγό-συνοδηγό και ότι με τις ποδιές και το χαμήλωμα, όπως είναι δεν μπαίνω στο φρενόμετρο! Με λίγα λόγια δεν περνάω ΚΤΕΟ.

ΛΑΜΠΡΑ!!

Δηλαδή πρέπει να ξηλώσω τα φιμέ και όλα τα spoiler και μετά τον έλεγχο να πάω και να τα ξαναβάλω? Είμαστε τώρα για να πληρώνουμε τέτοια νταβατζιλίκια? Χώρια το κόστος σε χρόνο και ταλαιπωρία! Ούτε τα φιμέ δεν αφήνουν και υπόψη ότι τα δικά μου είναι τα 25%.

¶ντε να δούμε τί άλλο θα πάει σκατά...

ουτε να το σκεφτεσαι να τα ξηλωσεις ολα αυτα........βρες ακρη να το περασεις η αλλιως σε ιδιωτικο.......εγω οταν ηταν να το περασω τους εδωσα 70 και μετα προσεχανε να μην βρει στα ραουλα οσο για τα φυμε λεγανε ωραια δουλεια που τα περρασες :rolleyes::thumbsup: δηλαδη καθε 2 χρονια θα ξηλωνεις το αμαξι σου???μην το σκεφτεσαι καθολου σου ειπα............

Link to comment
Share on other sites

Guest BlackGolf

didymos, σε ιδιωτικό ΚΤΕΟ ήταν η επίσκεψη που έκανα και μου είπαν ότι δεν περνάω έτσι όπως είμαι!! Όσο για τα ράουλα, δεν υπάρχει νομίζω περίπτωση να μπορέσω να μπω εκεί μέσα χωρίς να σπάσω το εμπρός spoiler αλλά και τις πλαϊνές ποδιές!

Εσένα σε ποιό ΚΤΕΟ σου λέγαν για τα φιμέ ότι είναι πολύ καλά; Φαντάζομαι για Αθήνα μιλάς!

Link to comment
Share on other sites

didymos, σε ιδιωτικό ΚΤΕΟ ήταν η επίσκεψη που έκανα και μου είπαν ότι δεν περνάω έτσι όπως είμαι!! Όσο για τα ράουλα, δεν υπάρχει νομίζω περίπτωση να μπορέσω να μπω εκεί μέσα χωρίς να σπάσω το εμπρός spoiler αλλά και τις πλαϊνές ποδιές!

Εσένα σε ποιό ΚΤΕΟ σου λέγαν για τα φιμέ ότι είναι πολύ καλά; Φαντάζομαι για Αθήνα μιλάς!

καμια σχεση με αθηνα.......σοφαδες (καρδιτσα)το περασα εγω....5 λεπτα υποθεση σου λεω ηταν!πρεπει να βρεις ακρη να το περασεις ετσι γιατι δεν ξηλωνεται ολο το αυτοκινητο......αλλα και στην λαρισα το περνανε ετσι μονο που εκει ειχα γνωστο γιαυτο πηγα.....παντως ιδιωτικο και να σου πει δεν περναει?εδω ενα που εχει στα τρικαλα γινεται χαμος ...οτι να ναι περναει.......

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο το βλεπω κι εγω.

ΙΚΤΕΟ και να μην το περναει??

Πες του βαλε εσυ οτι δεν ειχα απανω προφυλακτηρες και φιμε και θα τα βαλω μετα.

Απο την στιγμη που απο τα δημοσια ΚΤΕΟ περνανε φορτηγα χωρις λαστιχα,εξατμισεις και κανονες ασφαλειας,δεν εχεις προβλημα.

Ρωτα και σε κανα αλλο ΚΤΕΟ για καλο και για κακο.

Link to comment
Share on other sites

Guest BlackGolf

Και εμένα μου φάνηκε λίγο περίεργο που σε ιδιωτικό ΚΤΕΟ είχαν τόσο αυστηρή και απόλυτη συμπεριφορά! Μου είπαν μάλιστα ότι "ΚΑΝΕΝΑ αυτοκίνητο δεν έχει φύγει από 'κει με έγγριση ΚΤΕΟ, χωρίς να είναι όπως ορίζουν οι διατάξεις"!

Αλλά και τα φιμέ να καταφέρω να περάσω, με το χαμήλωμα πάλι θα έχω πρόβλημα, όπου και να πάω, γιατί απλούστατα δεν μπαίνει στο "φρενόμετρο"! Και το θεωρώ απίθανο να μου πούν να μην το βάλω εκεί!

Παιδιά μάλλον με βλέπω για διαδικασία ξήλωμα-ξανατοποθέτηση και μάλλον θα χρειστεί για λίγες ώρες να βάλω και κανέναν μεταχειρισμένο προφυλακτήρα για να μην έχω άλλα χαζά!

Link to comment
Share on other sites

Guest Nikolas83

Ρε μάγκες που μπορώ να μάθω πότε περνάω ΚΤΕΟ?

Polo 98 έχω

Πινακίδα ΥΖΡ 94**

Αν ξέρει κάποιος ας μου στείλει ή έστω κάποιο τηλ που να μπορώ να μάθω..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αχμμμμμ. Τα παμε. Ενα 70-100 (ανάλογα την περιοχή) και τέλος ! Τωρα αμα πέσεις σε νομοταγή είσαι γκαντέμης εντελώς. Παντως σε ιδιωτικό κτεο να μην σε περάσουν δύσκολο. Λοιπόν να πάρει κάποιος απο το club σε ενα ιδιωτικό ΚΤΕΟ να τους πούμε να κανονίσουμε να περνάμε απο εκεί όλα τα αμάξια (καταλαβαίνετε) να τελειώνουμε. Σιγα μην αρνηθούν !

Ρε παιδία ... ΤΙ ΕΙΝΑΙ αυτο το φρενόμετρο και δεν μπαίνουν τα χαμηλωμένα κλπ κλπ κλπ ?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

Guest BlackGolf
Ρε παιδία ... ΤΙ ΕΙΝΑΙ αυτο το φρενόμετρο και δεν μπαίνουν τα χαμηλωμένα κλπ κλπ κλπ ?!?!?!

Pacific, το φρενόμετρο είναι μια μηχανή που μετράει τα φρένα! Είναι αυτοί οι κύλινδροι που είναι χωνευτοί στο έδαφος και μεταδίδουν κίνηση στους τροχούς (ανά άξονα), οπότε με το που φρενάρεις τους αναγκάζεις να σταματήσουν και έτσι σου μετράνε την απόδωση των φρένων σου. (Πιό καλά δεν μπορώ να το εξηγήσω! Πίστεύω ότι κατάλαβες όμως.)

Όσο για το άλλο που είπες για συνεργασία του Club με κάποιο ιδιωτικό ΚΤΕΟ, το βρίσκω καλή ιδέα, αλλά έχω τις επιφυλάξεις μου ότι θα δεχτούν να τα περνάνε όλα!

Το νέο σας το είπα; σύνφωνα με το κρατικό ΚΤΕΟ Καβάλας (εκεί ανήκει το αμάξι μου), δεν έχει έρθει ακόμα ειδοποίηση για την πινακίδα μου, οπότε δεν είμαι και ούτε θα είμαι εκπρόθεσμος μέχρι αρχές 2007!!!! Κάλοοο!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.