Jump to content
thanasis6Ν

ΕΙΣΑΓΩΓΗ Polo6n2

Recommended Posts

εχω μια ερωτηση η εισαγωγη(φιλτροκουτι σωληνας)ειναι ιδιος του 16v με το gti?ειχε βαρελακι το δικο μου οταν το πηρα και επειδη δεν κανει τιποτα χωρις προγραμμα και εξατμιση και δεν θελω προς το παρον να βαλω λεω να το κανω μαμα και πιθανα να βαλω ενα ελευθερο jr μεσα στο κουτι.ειναι ευκολο να βρεθει η εισαγωγη αερα?ποσο κοστιζει?

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση η εισαγωγη(φιλτροκουτι σωληνας)ειναι ιδιος του 16v με το gti?ειχε βαρελακι το δικο μου οταν το πηρα και επειδη δεν κανει τιποτα χωρις προγραμμα και εξατμιση και δεν θελω προς το παρον να βαλω λεω να το κανω μαμα και πιθανα να βαλω ενα ελευθερο jr μεσα στο κουτι.ειναι ευκολο να βρεθει η εισαγωγη αερα?ποσο κοστιζει?

εμενα γνωμη μου ειναι να το αφησεις ετσι οπως ειναι.

μπορει ενα βαρελακι να σου εχει δωσει τιποτα σε αλογα αλλα σιγουρα αναπνεει καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

το πνιγει φιλε μου υπαρχουνστιγμες που το αμαξι παιρνει πολυ αερα και μπερδευει ειδικα στις χαμηλες στροφες.ο εγκεφαλος ειναι προγραμματισμενος να δεχεται μια Α ποσοτητα αερα εαν εσυ του βαλεις να τραβαει παραπανω μπορει και να του κανεις κακο.γι αυτο λεω οτι μονο με προγραμμα θα κανει πολυ καλη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

το πνιγει φιλε μου υπαρχουνστιγμες που το αμαξι παιρνει πολυ αερα και μπερδευει ειδικα στις χαμηλες στροφες.ο εγκεφαλος ειναι προγραμματισμενος να δεχεται μια Α ποσοτητα αερα εαν εσυ του βαλεις να τραβαει παραπανω μπορει και να του κανεις κακο.γι αυτο λεω οτι μονο με προγραμμα θα κανει πολυ καλη δουλεια.

με λιγα λογια καταλαβαινω οτι δεν σε ενδιαφερει να το φτιαξεις?

παντως επειδη εχω βαλει και εγω βαρελακι την μαμα την εισαγωγη την εχω κρατησει....

Link to comment
Share on other sites

οχι ακομα απο τον καινουργιο χρονο ισως μια χαρα τσουλαει το μωρακι μου ακομα με ικανοποιει!!!δεν κανει απο 6n και μαλλον ουτε απο 6n2 ειδικα απο το δικο σου γιατι το ειχα και εγω και δεν εχει καμια σχεση το μοτερ πιστεψε.δεν το προφιλ του soto αν δεν κανω λαθος για να καταλαβεις πως ειναι.

Link to comment
Share on other sites

οχι ακομα απο τον καινουργιο χρονο ισως μια χαρα τσουλαει το μωρακι μου ακομα με ικανοποιει!!!δεν κανει απο 6n και μαλλον ουτε απο 6n2 ειδικα απο το δικο σου γιατι το ειχα και εγω και δεν εχει καμια σχεση το μοτερ πιστεψε.δεν το προφιλ του soto αν δεν κανω λαθος για να καταλαβεις πως ειναι.

ok αν εκανε παντως θα στην εδινα ετσι ουτως η αλλως δεν την θελω...

σημειωση:εχω 6n :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα στον φιλοσιδη για την εισαγωγη ειναι 5 κομματια εγω δεν εχω κανενα εχει περιπου 300-350 ευρω δεν τον αφησα να ολοκληρωσει απελπιστηκα θα βαλω προγραμμα και εξατμιση.καμια καλη προταση για εξατμιση?

Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας καμια φοτο με βαρελακι bmc τοποθετημενο να δω αν το δικο ειναι καλα και αν γινεται να φαινεται και το σημειο που τραβαει αερα θα ημουν υποχρεως,

Link to comment
Share on other sites

εγω που ψαχνομαι να βαλω και επειδη κανω ταξιδια και δεν θελω θορυβο θπολυ θα βαλω επωνυμη.

απο χταποδι και πισω με σωληνα 48,καταλυτη-μεσαιο-τελικο,τις supersprint μου ειχαν πει 800.

στην exhaust-center μου ειχαν πει 800 για αλλαγη ολη την εξατμιση.

θελω να παω να ρωτησω και στην miltek μου ειπαν οτι ειναι πολυ καλη, αλλα δεν ξερω αν βγαζει για τα δικα μας.

αν ειναι η miltek στην ιδια τιμη με την supersprint θα βα λω την δευτερη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.