Jump to content
nikolakis

17-άρα ζάντα για Polo 9n

Recommended Posts

Μιας και σε λίγο καιρό φτάνει η ώρα που θα πρέπει να αλλάξω λάστιχα, λέω να αλλάξω και ζάντες και από 16-άρα να πάω σε 17-άρα.

Έχω κοιτάξει κάποιες ζάντες αλλά θα ήθελαν αν έχετε και εσείς κάτι ωραίο να μου προτείνετε. (Τώρα φοράω την παλιά RS4)

Αυτές που έχω κοιτάξει είναι η nuvolari

2191_4_huhu4.JPG

μία της ace ή TSW που δεν ξέρω ποια είναι:

1732_3_P1010183.JPG

και η oz ultra leggera (αλλά μετά ξεφεύγει αρκετά το κόστος...):

3786_1_125_2567.JPG

Οποιαδήποτε άλλη γνώμη δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

οι πρωτες ειναι πολυ ωραιες εψαξες καρε κ λοιπα νικο?

Ναι Χρήστο, πήγα και ρώτησα και βγαίνει κανονικά σε 17-άρα (5 * 100) και τιμή μου είπε γύρω στα 650¤.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Χρήστο, πήγα και ρώτησα και βγαίνει κανονικά σε 17-άρα (5 * 100) και τιμή μου είπε γύρω στα 650¤.

πολυ φθηνες Νικο,αν και ειναι φανταστηκες δεν θα τις επερνα λογο τιμης....πολυ φθηνες!!!!

Οποτε μαπα το καρπουζι,για 17' θες τουλαχιστον απο 900+ μονο για ζαντα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

εκτος αν την βγαζει καποια αλλη εταιρια καλυτερη και σαφως ακριβοτερη.

ενας φιλος επεσε σε λακουβα και του εσπασε ακαριαια!χωρια πηγε να φυγει στον γκρεμο και σε 16 πιο μικρη που ειναι λογικα ποιο δεμενη.

η ζαντα ειναι βασικο αξεσουαρ και πανω σε αυτες τσουλαει η ζωη μας!!!!!!!!!!

Edited by BAD BOY
Link to comment
Share on other sites

πολυ φθηνες Νικο,αν και ειναι φανταστηκες δεν θα τις επερνα λογο τιμης....πολυ φθηνες!!!!

Οποτε μαπα το καρπουζι,για 17' θες τουλαχιστον απο 900+ μονο για ζαντα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Βασικά όσες ζάντες και αν κοίταξα οι περισσότερες ήταν μέχρι 750¤.

Οι μόνες που ξέφευγαν ήταν οι BBS και οι OZ.

Αυτός πάντως μου είπε πως οι replica που φέρνει είναι από Ιταλία και πως υπάρχουνε και από Κίνα ή Ιαπωνία που δεν τις φέρνει επειδή δεν είναι και τόσο καλή ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όσες ζάντες και αν κοίταξα οι περισσότερες ήταν μέχρι 750¤.

Οι μόνες που ξέφευγαν ήταν οι BBS και οι OZ.

Αυτός πάντως μου είπε πως οι replica που φέρνει είναι από Ιταλία και πως υπάρχουνε και από Κίνα ή Ιαπωνία που δεν τις φέρνει επειδή δεν είναι και τόσο καλή ποιότητα.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΠΟΛΛΑ:

Να υπαρχουν οι ζαντεε στο εμποριο τουλαχιστον για τα 3-4 επομενα χρονια,γιατι αν σπασει καποια να μπορεις να την αντικαταστησεις,αλλιως πας για αλλη τετραδα.

Ποσο κοστιζει η μια,δλδ η 4αδα 650ευρο και η μια να κανει 200+ το λαστιχο πας πολλα μετα

ενω αν παρεις κατι καλο απο την αρχη εχεις το κεφαλι σου υσυχο και γλιτωνεις ταλαιπωρια και μπορει και χειροτερα. χτυπα ξυλο αλλα ολα συμβαινουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.