Jump to content
Manos83

Πρόβλημα με Xenon

Recommended Posts

Έχω τοποθετήσει στο tsi εδώ και ένα χρόνο εβα κιτ xenon της mtec. Τις τελευτέες 10 μέρες τρείς φορε μου έχει συμβεί το εξής: Μόλις βάλω μπροστά το αμάξι μου ανάβει ή ένδειξη καμμένης λάμπας δεν ανάβει η αριστερή λάμπα, η οπόια άναάβει μετά απο λίγο και σβήνει η ένδειξη ή ενώ ανάβει ή ένδειξη και ανάψω τα φώτα άνάβει μετά απο 5-6 δευτερόλεπτα.

Ξέρει κάποιος τι μπορεί να παίζει???

:D

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά είναι προβληματικό ολό το κιτάκι. Γιατί σ' ακούω και παραπονιέσαι καιρό τώρα με διάφορα προβληματα. Εμεις πάντως στην παρέα που έχουμε και οι τρεις κιτ mtec σε gt κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά είναι προβληματικό ολό το κιτάκι. Γιατί σ' ακούω και παραπονιέσαι καιρό τώρα με διάφορα προβληματα. Εμεις πάντως στην παρέα που έχουμε και οι τρεις κιτ mtec σε gt κανένα πρόβλημα

Mετά απο ένα χρόνο που μου κάηκε η μία λάμπα άρχισαν να μου παρουσιάζουν τα προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα φιλε μ ειναι το εξης π μ συνεβει κ σε εμενα....δεν κανει καλη επαφη η λαμπα με το φαναρι το οποιο εχει πανω τ 2 λαμακια για να δινει ρευμα στην λαμπα με αποτελεσμα να μην καθετε καλα κ να κουνιεται στις λακουβες ετσι εκαψα 2 λαμπες απο το εν λογω κιτ.αναγκαστηκα να ξυλωσω μασκα κ να βγαλω τα φαναρια και να τα τοποθετησω ξανα σωστα χωρις παρατραγουδα τρεχε γυρευε φιλος

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα φιλε μ ειναι το εξης π μ συνεβει κ σε εμενα....δεν κανει καλη επαφη η λαμπα με το φαναρι το οποιο εχει πανω τ 2 λαμακια για να δινει ρευμα στην λαμπα με αποτελεσμα να μην καθετε καλα κ να κουνιεται στις λακουβες ετσι εκαψα 2 λαμπες απο το εν λογω κιτ.αναγκαστηκα να ξυλωσω μασκα κ να βγαλω τα φαναρια και να τα τοποθετησω ξανα σωστα χωρις παρατραγουδα τρεχε γυρευε φιλος

Μπορείς να μου στείλεισ πληροφορίες τι ακριβώς έκανες??? Αν και πιστεύω οτι φταίει το balast και όχι η λάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τοποθετήσει στο tsi εδώ και ένα χρόνο εβα κιτ xenon της mtec. Τις τελευτέες 10 μέρες τρείς φορε μου έχει συμβεί το εξής: Μόλις βάλω μπροστά το αμάξι μου ανάβει ή ένδειξη καμμένης λάμπας δεν ανάβει η αριστερή λάμπα, η οπόια άναάβει μετά απο λίγο και σβήνει η ένδειξη ή ενώ ανάβει ή ένδειξη και ανάψω τα φώτα άνάβει μετά απο 5-6 δευτερόλεπτα.

Ξέρει κάποιος τι μπορεί να παίζει???

=@

Και εγω εχω το ιδιο προβλημα. Αγορασα Golf TSI περυσι τον οκτωβρη με xenon. Στους 8 μηνες πρωτη φορα εμφανιστηκε ενδειξη για καμμενη λαμπα (αριστερη) η οποια μια αναβει, μια σβηνει (και δεν αναβει καθε φορα ξανα αφου σβησω τη μηχανη) και απο τοτε το εχω παει 5 φορες στην αντιπροσωπεια (γιατι ολα ειναι μεσα στην εγγυηση και δεν θελω να πληρωνω απο τωρα). 2 φορες μου ειπαν οτι ηταν τυχαιο γεγονως, 1 φορα μου ειπαν οτι αλλαξανε κατι σταθεροποιητες, 2 φορες αλλαξανε ολο το σετ με τα φωτα (απ'οτι ειπανε). Σημερα για αλλη μια φορα, η εμπρος αριστερη δεν αναβει παλι.

Δεν ξερω και πολλα δυστυχως γιατι ειναι το πρωτο μου αμαξι, αλλα εχω αγανακτησει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την αισθηση οτι είναι εργοστασιακα τα xenon του φίλου μας. Γιατί δεν αναφερει εκ των υστερων τοποθετηση. Μιλαει για αντικατασταση φαναριων κλπ. Αλλιως θα του τα ξηλωναν.

Link to comment
Share on other sites

βαζουνε κ οι αντιπροσωπειες κιτ xenon?αν ναι δεν παμε καλα...

Ame!!Και εγώ εκεί τα έβαλα τα xenon!!!Μιλάω για λάμπες μονο!!Βεβαια έκαναν πουστι@ και μου χάλασαν τις βάσεις αλλα δεν ήξερα τότες!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.