Jump to content
Rizaks

Golf V Tsi Gt Sport 140ps

Recommended Posts

εχω το golf v gt sport 140PS.. προσφατα το πηγα για δυναμομετρηση και εβγαλε 157 αλογα.. ΧΑΡΗΚΑ!! γιατι πιστευα οτι αυτα που ελεγαν οτι βγαζει και καλα περισσοτερα αλογα ειναι μουφες... τεσπα μετα τη δυναμομετρηση πηγα στην αντιπροσωπεια μανδυλας για να κανω το μεγαλο service των 30000 χιλιομετρων.. περαν του οτι εδωσα 300€ rocket.gif (!!!!!) μου αλλαξαν και την σκαστρα γιατι μου ειπαν οτι ειχε χαλασει.. ευτυχως ηταν μεσα στην εγγυηση και δεν πληρωσα τιποτα παραπανω..

θελω απλως να ξερω αν εχει συμβει σε καποιον αλλον αυτο γιατι το αυτοκινητο το εχω μονο ενα χρονο και σε λιγο καιρο δεν θα μου καλυπτει η εγγυηση τετοια μηχανικα προβληματα..

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απο τα γνωστα προβληματα του tsi 140, αν σου ξανα χαλασει σε 2 χρονια απο τη μερα που στην αλλαξαν παλι να ζητησεις αλλαγη καθως συμφωνα με την ελληνικη νομοθεσια εχεις 2 χρονια εγγυηση ακομα και σε αλλαγη ανταλλακτικου απο εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απο τα γνωστα προβληματα του tsi 140, αν σου ξανα χαλασει σε 2 χρονια απο τη μερα που στην αλλαξαν παλι να ζητησεις αλλαγη καθως συμφωνα με την ελληνικη νομοθεσια εχεις 2 χρονια εγγυηση ακομα και σε αλλαγη ανταλλακτικου απο εγγυηση.

οοοο δεν το ηξερα αυτο.. ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν σου έχουν βάλει την καινούρια σκαστρα που έχει διαφορετικό σχήμα και είναι μεταλλική εσωτερικά τότε μάλλον δεν θα χρειαστεί να την ξαναλλάξεις. Εμένα την πρώτη φορά που χάλασε πριν 1 χρόνο και κάτι μήνες μου έβαλαν την ίδια με αυτή που αρχικά είχα και μου ξαναχάλασε πρόσφατα, αλλά το εργοστάσιο είχε βελτιώσει τη σκαστρα σε σχήμα και σε υλικό (μέταλλο).

Καλό θα είναι να αγοράσεις τώρα που είσαι στα χρονικά περιθώρια ακόμα την επέκταση εγγύησης για να είσαι λίγο πιο ήσυχος μετά τα 2 χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.