Jump to content
bogordofski

Sport Pack : Απορία - Πρόταση

Recommended Posts

Αν θυμάμαι καλά το sport pack που δίνει η VW,δίνει τα εξής :

▪ Ζάντες αλουμινίου ''Donington" 8J X 17 με ελαστικά 235 / 45 R17

▪ Σκούρα (65%) θερμομονωτικά κρύσταλλα στα πίσω πλευρικά παράθυρα και το πίσω παρμπρίζ

▪ Kαθίσματα σε συνδυασμό ύφασμα / δέρμα Alcantara

▪ Τιμόνι, μοχλός ταχυτήτων, λαβή χειρόφρενου, κεντρικό υποβραχιόνιο και μοκέτες με χρωματιστή ραφή (Γκρι ή Cashmere)

▪ Επενδύσεις αεραγωγών ταμπλό σε μαύρο γυαλιστερό χρώμα

▪ Επένδυση οροφής σε απόχρωση Μαύρο Titanium

▪ Σπορ πεντάλ αλουμινίου

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάνουν αυτήν την παρέμβαση στο ταμπλό και συγκεκριμένα στους αεραγωγούς και αφήνουν το υπόλοιπο μέρος του ταμπλό ασημί!!!Η κεντρική κονσόλα με το ραδιο-cd και τα χειριστίρια κλιματισμού έχει γύρω του ασημί πλαίσιο με 2 μαύρους αεραγωγούς γυαλιστερούς απο πάνω που κατα την γνώμη μου δεν δένει καθόλου!!Έτσι λοιπόν ψάχνοντας χτες βρήκα φωτό σε έκθεση που παρουσίαζε το scirocco άσπρο (special edition νομίζω) που έχει και το πλαίσιο αυτό μαύρο...δείτε εικόνες και πειτε μου απόψεις

post-11212-1237813477_thumb.jpg

Βέβαια δεν φαίνεται και τόσο καλά...αλλά αυτό είναι!Λοιπόν θα είμαι πολύ κάφρος (απο την στιγμή που έχω sport pack) να ασχοληθώ να το ζητήσω να το κάνουν απο το εργοστάσιο?!Υπάρχει πιθανότητα να ικανοποιούν τέτοια αιτήματα ή θα με γράψουν κανονικά??Ή να έρθει το αμάξι με το καλό και να πάω σε ένα φανοποιό και να το βάψω ίδιο με τους αεραγωγούς να τελειώνουμε??

Link to comment
Share on other sites

Δεν χανεις τιποτε να ρωτησεις.

Α στο σπορ πακετο έχει νομιζω και γυαλισμενες αλουμινενιες επικαλυψεις στις αποληξεις των εξατμισεων

Link to comment
Share on other sites

Δεν χανεις τιποτε να ρωτησεις.

Α στο σπορ πακετο έχει νομιζω και γυαλισμενες αλουμινενιες επικαλυψεις στις αποληξεις των εξατμισεων

Σιγουρα οχι,παρελαβε φιλος με σπορ πακετο και δν εχει τις επικαλυψεις.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα οχι,παρελαβε φιλος με σπορ πακετο και δν εχει τις επικαλυψεις.

Πωπω τώρα που το λες .. για κάποιο περίεργο λόγο την είχα και γω αυτή την ψευθαίσθηση.... να και άλλη μια καλή πρόταση για το sport packet. Επικαλύψεις στις εξατμίσεις όπως στο 2.0tsi. Αν και από οτι είδα κάποιοι έχουν καταφύγει ήδη σε inox

Link to comment
Share on other sites

ETKA έχει μόνο ο archery, αλλά το κατεβάζω και εγώ τώρα το 2009 v. 7.2, οπότε μέχρι αύριο λογικά θα κάτσω να το ψάχνω..

Ρώτησα στην ΑΒΤ για το ταμπλό αυτό στο χρώμα μαύρη λάκα..και μου είπε ότι το πουλάει όλο το σετ μαζί (φιλέτα,ταμπλό,χειρολαβές πόρτας) 300 ευρώπουλα :lol:

Εγώ που θέλω μόνο το ταμπλό δεν συμφέρει καθόλου!!Σκέφτομαι να αγοράσω 2ο ταμπλό και να το πάω σε φανοποιό...

Link to comment
Share on other sites

Eχει κανεις ΕΤΚΑ να μπορεσουμε να βρουμε κωδικο για το μαυρο ταμπλω απο το collectors edition;

PART NUMBER:1Q0 858 069 FL 88

trim for vehicles with electronically regulated air condit. bright chrome

Τιμή 35,32€ με φ.π.α. Σε μαύρο χρώμα δεν το είδα να υπάρχει! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.