Jump to content
stsanoussis

ToyΡΜΠΙΝΑ

Recommended Posts

Προχθές το βράδυ σε μια αλλαγη γύρω στις 5000 στροφές ένιωσα το αυτοκίνητο να φρενάρει σαν να μπαίνει ο κόφτης. Δεν έδωσα σημασία, την επόμενη μέρα είδα δύο φορές άσπρο καπνό στην εξατμιση.

Το αυτοκίνητο πήγε στον Παζαρόπουλο στην Κύμης όπου η διαγνωση ήταν τουρμπίνα (παρέδωσε πνεύμα)

Και να πω ότι το σκίζω ρε γαμώτω? Τέλος πάντων για να είμαι ακριβοδίκαιος στον Παζαρόπουλο εξυπηρέτηση άψογη και σήμερα θα το παραλάβω

Έχουμε παρόμοιο περιστατικό?

Link to comment
Share on other sites

Προχθές το βράδυ σε μια αλλαγη γύρω στις 5000 στροφές ένιωσα το αυτοκίνητο να φρενάρει σαν να μπαίνει ο κόφτης. Δεν έδωσα σημασία, την επόμενη μέρα είδα δύο φορές άσπρο καπνό στην εξατμιση.

Το αυτοκίνητο πήγε στον Παζαρόπουλο στην Κύμης όπου η διαγνωση ήταν τουρμπίνα (παρέδωσε πνεύμα)

Και να πω ότι το σκίζω ρε γαμώτω? Τέλος πάντων για να είμαι ακριβοδίκαιος στον Παζαρόπουλο εξυπηρέτηση άψογη και σήμερα θα το παραλάβω

Έχουμε παρόμοιο περιστατικό?

Πόσο καιρό το έχεις το αυτοκίνητο???Αν δεν το έχεις πολύ μπορεί και να είναι αστοχία υλικού...Δεν σου είπαν γτ παρέδωσε πνεύμα???Τον λόγο τησ ζημιάς δλδ....

Link to comment
Share on other sites

1μιση χρόνο με 28000 χιλιόμετρα χωρίς πρόγραμμα με σχετικά γρήγορη οδήγηση. Τώρα το αστοχία υλικού τι να πώ μακάρι να ήταν η μια στο εκατομύριο και να μην ξανασυμβεί

Link to comment
Share on other sites

1μιση χρόνο με 28000 χιλιόμετρα χωρίς πρόγραμμα με σχετικά γρήγορη οδήγηση. Τώρα το αστοχία υλικού τι να πώ μακάρι να ήταν η μια στο εκατομύριο και να μην ξανασυμβεί

Δυστηχώς συμβαίνει με την αστοχία υλικού και δεν είναι φαινόμενο που το βλέπουμε καθημερινά!!Το καλύπτει η εγγύηση έτσι δεν είναι???

Link to comment
Share on other sites

ναι βέβαια

Τότε μια χαρά!!Πρόσεχε μόνο μιας και είναι περίοδος καλοκαιριού με ψηλές θερμοκρασιές να της κάνεις σωστό στρώσιμο και μην έχεις πρόβλημα αργότερα!!!Κατα τα άλλα να χαρείς την καινούργια σου Turbinaaa!!! :D<_<

Link to comment
Share on other sites

Πιο μαμά δεν γίνεται. Στο αυτοκίνητο δεν έχω σκαλίσει απολύτως τίποτα. Μόνο που όταν το έβαλε στο διαγνωστικό του έβγαλε σφάλμα στην σκάστρα 800 χιλιόμετρα πρίν.

Link to comment
Share on other sites

:D θέλει στρώσιμο?

Δηλαδή τί στρώσιμο. Όπως όταν πήρα το αυτοκίνητο?

Όχι ρε συ όπως όταν πήρες το αυτοκίνητο,απλά να μην της δίνεις απότομες γκαζιές και τέρμα πίεσι καινούργια τουρμπίνα!!Κάνε κάποια χιλιόμετρα να συνηθίσει στις θερμοκρασίες και γενικά στις πιέσεις και μετά από κάποια χιλιόμετρα πίεσε την!!Εγώ έτσι έκανα στην αρχή όταν πήρα το αυτοκίνητο και έτσι μου είχε πει ένας φίλος μηχανικός,γνωστής αντιπροσωπειάς για την σωστή λειτουργία της!!Ότι μου είπε έκανα και ότι έκανα σου λέω! <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.