Jump to content
ΓΙΩΡΓΟΣ-VAGARIOUS

ΣΚΑΣΤΡΕΣ Agu

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΓΙΑ ΣΚΑΣΤΡΑ TURBOSMART ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΓΙΑ AGU ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ?ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ Η ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ?ΞΕΡΕΙ ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΛΑ?ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ Σ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΤΗ FORGE ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΚΛΕΙΣΤΟΥ.ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΩΡΑ FORGE 007 ΑΛΛΑ ΔΕΝ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΣΑΝ ΗΧΟ.ΔΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σου ειπα 006 και 007 ειναι οτι καλυτερο για το αμαξι!Αν θες μετα ανοιχτου τυπου βαλε την RS που κοστιζει ομως 250 ευρω και ειναι ρυθμιζομενη και δουλευει και αυτη σωστα στο αμαξι!Οτι αλλο ανοιχτου και να βαλεις θα χανεις πιεση!!!!20vt και ανοιχτου τυπου σκαστρες δν πανε μαζι!!

Link to comment
Share on other sites

Η RS ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΡΥΘΜΙΖΟΜΕΝΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΥ?ΑΥΤΗ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ?ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΜΙΑ ΤΙΣ FORGE ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΚΛΕΙΣΤΟΥ 215.ΘΑ ΤΗ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΦΙΛΤΡΟΧΟΑΝΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΧΩ ΤΗ ΣΚΑΣΤΡΑ FORGE 007.ΑΠ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΑΜΑ ΘΕΣ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΑΤΗΡΙΟ ΜΕΣΑ.ΕΧΕΙ ΤΡΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ.ΑΥΤΑ ΤΗ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΟΥΝΕ?ΑΛΛΑΖΕΟ Ο ΗΧΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ?Η ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗ ΠΙΕΣΗ?ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΛΑΤΗΡΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

Συνιθως δινετε με το μπλε ελατηριο....Παλια δινονταν και τα 3 ελατηρια μαζι(κιτρινο-μπλε-πρασινο)..Πλεον ειναι σαν extra...Το μπλε να βαλεις...Αυτο γενικα κανει το αμαξι λιγο πιο νευρικο και ειναι το πιο ταιριαστο για μεχρι 1ο σταδιο!

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ?ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΠΛΕ ΕΜΕΝΑ?ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ?ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΗ ΣΚΑΣΤΡΑ ΛΟΓΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

h πλαστικια του ττ δεν κανει για μας???εγω αυτην εβαλα μετα την forge ανοικτου τυπου και βρηκα την υγεια μου ,θορυβο γαματο αλλα χαναμε και τα λιγα αλογα που ειχαμε...

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΟΙΞΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗ ΣΚΑΣΤΡΑ.ΠΡΑΣΙΝΟ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ.30 ΕΥΡΩ ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΕΤΑΚΙ.ΝΑ ΒΑΛΩ ΛΕΣ ΤΟ ΜΠΛΕ?Η ΚΙΤΡΙΝΟ?

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω πωσ μπαινει σωστα η σκαστρα.το πλαινο τησ οπωσ την κοιταμε απο πανω με τα γραμματα μπαινει στην αγελαδα?η αλλιωσ?εγω την εχω βαλει με το πλαινο στην αγελαδα.απο τοτε που την εβαλα ακουγεται σαν φυσηγμα ο ηχοσ τησ.σαν να χανει.την εβγαλα και την ξαναβαλα .ακουγοταν σαν ρουφηγμα.μετα απο δυο πατηματα αρχισε να κανει παλι σαν να χανει.ετσι ακουγεται αυτη ξερεισ καποιοσ?μηπωσ δεν την εχω βαλει σωστα.μπαινει δηλαδη οπωσ η μαμα σκαστρα?

Edited by ΓΙΩΡΓΟΣ-VAGARIOUS
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, τα ελατηρια αλλαζουν χρωμα αναλογα με την πιεση της τουρμπινας:

Πρασινο από 0.3 μεχρι 1.03 bar

Κιτρινο από 1.03 μεχρι 1.58 bar

Μπλε από 1.58 μεχρι 2.06 bar

Κοκκινο από 2.06 και πανω…

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΣΗΚΩΝΩ 0.8.ΑΝ ΒΑΛΩ ΚΙΤΡΙΝΟ Η ΜΠΛΕ?ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΣΚΛΗΡΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Η ΣΚΑΣΤΡΑ?

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι με τη δικη σου πιεση βαζουνε το κιτρινο ελατηριο.Το πρασινο ειναι πραγματι πολυ μαλακο αλλα αυτο λεει η FORGE.

Οσο πιο σκληρο το ελατηριο τοσο πιο αποτομα φρεναρει και η τουρμπινα και αυτο δεν ειναι καλο...

Link to comment
Share on other sites

ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΚΙΤΡΙΝΟ>ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟΔΟΣΗΣ ΕΧΕΙ?ΗΧΟΣ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ?ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ?ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΧΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΣΚΑΣΤΡΑΣ ΣΤΟ ΣΩΛΗΝΑ ΤΗΣ ΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΑΙΝΟ ΣΤΗΝ ΑΓΕΛΑΔΑ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.