Jump to content
nikoskallithea

Ws-6530 (Aftermarket Multimedia System)

Recommended Posts

Πρώτη φορα το βλεπω αυτο και μάλλον ειναι απο 6αρι, βέβαια οφείλω να πω οτι δεν καταλαβαίνω την χρησιμότητα του, περα απο την φιγούρα tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι εσύ εχεις δίκιο προσθέτει και τα μεταφορικά δεν το είχα προσέξει!! Για το τελωνείο τα είπαμε.

Νικολή, it's group buy time!!

Link to comment
Share on other sites

Νικολή, it's group buy time!!

Παιδιά δεν τίθεται θεμα group buy για έναν απλο λόγο, στα group buy τα μηχανήματά έρχονται ολα μαζί, σε κιβώτιο, οπότε το τελωνείο ειναι σίγουρο.

Ο καθένας μόνος του, εξ' άλλου ετσι το έκαναν και οι Αυστραλοί αν διαβάσατε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια περισσοτερες πληροφοριες για το συστημα απο που μπορουμε να παρουμε?

ουτε τι επεξεργαστη εχει πανω ξερουμε, ουτε αν τρεχει win ce ουτε αναλυση οθονης...

Link to comment
Share on other sites

Να το ξεκαθαρίσω για να μην την πατήσετε.

Ανοιξα αυτο το θέμα γιατι αυτο το μηχάνημα δεν εχει σχέση με αυτα που αναφέρετε παραπάνω.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΙΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΤΟΥ

Το παραπάνω μηχάνημα που λετε εχει διάφορα ΣΟΒΑΡΑ προβλήματα που ηδη έχουν ειπωθεί στο γενικό θεμα με τα 'Καλύτερα aftermarket' τα υπόλοιπα δεν είναι look RNS510 (ΟΕΜ) οπότε αν θέλετε τα λέτε ΕΔΩ για αυτά τα μηχανήματα, ο λόγος ειναι να μην κάνουμε και αυτό το θεμα ιδιο με το προηγούμενο.

Εδω μιλάμε λοιπόν για το συγκεκριμένο μηχάνημα, απο το συγκεκριμένο πωλητή, απο το συγκεκριμένο forum όπου οι άνθρωποι εκει το εχουν αγοράσει και το έχουν τσεκάρει.

Προφανώς κάπου εχεις μπερδευτεί ,στο Link που παρέθεσα naviexperts.gr υπάρχει το ws-6530 ,εκτός αν δεν μιλάς

για το συγκεκριμένο ,αυτό το λέω γιατι ήδη γνωστός μου το τοποθέτησε σε seat leon cupra ( seat logo) απο τον εν λόγω

κύριο και το εχω ήδη μπροστά μου ,τωρα για τις τιμές κτλ. αυτά δεν με αφορούν εμένα ...

Ακόμη μια παρατηρηση στο site Του oscaramericα αλλη συσκευή υπάρχει στο video ( αυτή ειναι η σωστή )

και άλλη στις εικόνες πιο κάτω ,προσοχή λοιπόν .. :D

Αυτά

Edited by Skorpios
Link to comment
Share on other sites

Μαρία το ποιο πιθανόν ειναι να την γλυτώσουμε με την προϋπόθεσή οτι θα μας το στείλει με ΕΜS, όπως λεει και ο πωλητής, κύριος 'oskaramerica' tongue.gif

Dear nikoskallithea,

Hello

Yes, you can purchase from the Group buy page. We ship to Greece regularly with EMS

Η EMS συνήθως δεν περνάει τελωνείο, λέτε hmmm.gif να την γλυτώσουμε?

ME TO GPS τον ρωτησε κανεις τι γινεται? και ποιος εναι ο τροπος παραγγελειας?

Link to comment
Share on other sites

ME TO GPS τον ρωτησε κανεις τι γινεται? και ποιος εναι ο τροπος παραγγελειας?

Τι εννοείς για καντο ποιο κατανοητό

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

ειναι εγκατεστιμενοι οι χαρτες?Και την παραγγελια πως την κανεις

για την παραγγελιά θα σε πάω πάλι στο 1 ποστ

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?s=&...st&p=334122

Για χάρτες μάλλον είναι κενό στείλε μήνυμα στον πωλητή

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Νίκο

Προφανώς κάπου εχεις μπερδευτεί ,στο Link που παρέθεσα naviexperts.gr υπάρχει το ws-6530 ,εκτός αν δεν μιλάς

για το συγκεκριμένο ,αυτό το λέω γιατι ήδη γνωστός μου το τοποθέτησε σε seat leon cupra ( seat logo) απο τον εν λόγω

κύριο και το εχω ήδη μπροστά μου ,τωρα για τις τιμές κτλ. αυτά δεν με αφορούν εμένα ...

Ακόμη μια παρατηρηση στο site Του oscaramericα αλλη συσκευή υπάρχει στο video ( αυτή ειναι η σωστή )

και άλλη στις εικόνες πιο κάτω ,προσοχή λοιπόν .. ;)

Αυτά

.....υπεύθυνος για την αγορά είναι ο καθένας μόνος του

Όπως λέει και ο φίλος @Skorpios διαπιστώνοντας κάποιες διαφοροποιήσεις και δεδομένου οτι το μηχάνημα είναι Κινέζικο πάντα θέλει την ΠΡΟΣΟΧΗ σας.

Βέβαια στην ουσία όλα κινέζικα είναι, γιατί σήμερα σε αυτόν τον πλανήτη μόνο ένας λαός δουλεύει :cry::excl: :excl: :excl:

china_factory.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Νίκο

Προφανώς κάπου εχεις μπερδευτεί ,στο Link που παρέθεσα naviexperts.gr υπάρχει το ws-6530 ,εκτός αν δεν μιλάς

για το συγκεκριμένο ,αυτό το λέω γιατι ήδη γνωστός μου το τοποθέτησε σε seat leon cupra ( seat logo) απο τον εν λόγω

κύριο και το εχω ήδη μπροστά μου ,τωρα για τις τιμές κτλ. αυτά δεν με αφορούν εμένα ...

Ακόμη μια παρατηρηση στο site Του oscaramericα αλλη συσκευή υπάρχει στο video ( αυτή ειναι η σωστή )

και άλλη στις εικόνες πιο κάτω ,προσοχή λοιπόν .. :cry:

Αυτά

O φιλος σου το εβαλε εδω naviexperts.Μπορεις να μασ δωσεις λεπτομερειες εαν δουλευει καλα και αν υποστειριζει τις λειτουργιες οπως το γνησιο?

Link to comment
Share on other sites

O φιλος σου το εβαλε εδω naviexperts.Μπορεις να μασ δωσεις λεπτομερειες εαν δουλευει καλα και αν υποστειριζει τις λειτουργιες οπως το γνησιο?

Ναι φίλε μου να πω ότι ειναι εξωτερικά ίδιο με το προηγούμενο as-7301 ή witson 723 ή όπως αλλιώς κυκλοφορούσε Μόνο που στη θέση

για ipod έχει τωρα το USB( παιζει Mpeg,avi κτλ.) ,και πίσω καλώδιο για Ipod ( Το οποίο το φορτιζει κιόλας..)

Τοποθετήθηκε στην Λαμία ( δώρο η εγκατάσταση ) σε εξουσιοδοτημένο ηλεκτρολόγο ,συνολική τιμή 750 με εγκατάσταση -κεραία Tv τυπου φιλμ διακριτική ,

προγράμματα σε καρτα 2gb

Tα χειριστηρια παίζουν κανονικά ,το bt έχει εξωτερικό μικρόφωνο ,μπήκε στη πλαφονιέρα καλά,ειχε διπλό facra με ενισχυτή η συσκευή

το ραδιο καλά,το dvd αψογο, gps με ελληνικά menou είχε κάρτα με igo 8.3 & destinator7 με σωστα ελληνικά έπαιζε αψογα κτλ.

ανάβει με τη μιζα , κλεινει όταν κλεινεις μιζα

1 βδομάδα περιπου δεν εχει προκύψει κάποιο θεμα ,ξερω και γω τι να πώ ρε παιδιά και γω κανα δυο κινέζικα έχω αλλάξει το ενα σ'αυτούς στη λαμία

το άλλο το πηρα απο την Αγγλία απο τον &^%^& και μου ηρθε σπασμένο και αντε κουρευε το αυγο ...το'χω για ανταλλακτικά

απλά προσέξτε αυτον τον oscar γιατι στη σελίδα του εχει αλλο απο αυτο λεει ότι πουλάει ..

Edited by Skorpios
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου να πω ότι ειναι εξωτερικά ίδιο με το προηγούμενο as-7301 ή witson 723 ή όπως αλλιώς κυκλοφορούσε Μόνο που στη θέση

για ipod έχει τωρα το USB( παιζει Mpeg,avi κτλ.) ,και πίσω καλώδιο για Ipod ( Το οποίο το φορτιζει κιόλας..)

Τοποθετήθηκε στην Λαμία ( δώρο η εγκατάσταση ) σε εξουσιοδοτημένο ηλεκτρολόγο ,συνολική τιμή 750 με εγκατάσταση -κεραία Tv τυπου φιλμ διακριτική ,

προγράμματα σε καρτα 2gb

Tα χειριστηρια παίζουν κανονικά ,το bt έχει εξωτερικό μικρόφωνο ,μπήκε στη πλαφονιέρα καλά,ειχε διπλό facra με ενισχυτή η συσκευή

το ραδιο καλά,το dvd αψογο, gps με ελληνικά menou είχε κάρτα με igo 8.3 & destinator7 με σωστα ελληνικά έπαιζε αψογα κτλ.

ανάβει με τη μιζα , κλεινει όταν κλεινεις μιζα

1 βδομάδα περιπου δεν εχει προκύψει κάποιο θεμα ,ξερω και γω τι να πώ ρε παιδιά και γω κανα δυο κινέζικα έχω αλλάξει το ενα σ'αυτούς στη λαμία

το άλλο το πηρα απο την Αγγλία απο τον &^%^& και μου ηρθε σπασμένο και αντε κουρευε το αυγο ...το'χω για ανταλλακτικά

απλά προσέξτε αυτον τον oscar γιατι στη σελίδα του εχει αλλο απο αυτο λεει ότι πουλάει ..

Οταν λες οτι κλεινει οταν κλεινεις τη μιζα?πρεπει να δουλευει το αυτοκινητο?και η τv εχει σημα καλο,αξιζει?sorry αν σε κουραζω με τις ερωτησεις αλλα μην δωσουμε τσαμπα λεφτα,ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες οτι κλεινει οταν κλεινεις τη μιζα?πρεπει να δουλευει το αυτοκινητο?και η τv εχει σημα καλο,αξιζει?sorry αν σε κουραζω με τις ερωτησεις αλλα μην δωσουμε τσαμπα λεφτα,ευχαριστω.

Φιλε μου κανε μια ερώτηση στην εταιρία να σου απαντήσουν ,εγω τωρα τι αν σου πω :o

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου να πω ότι ειναι εξωτερικά ίδιο με το προηγούμενο as-7301 ή witson 723 ή όπως αλλιώς κυκλοφορούσε Μόνο που στη θέση

για ipod έχει τωρα το USB( παιζει Mpeg,avi κτλ.) ,και πίσω καλώδιο για Ipod ( Το οποίο το φορτιζει κιόλας..)

Τοποθετήθηκε στην Λαμία ( δώρο η εγκατάσταση ) σε εξουσιοδοτημένο ηλεκτρολόγο ,συνολική τιμή 750 με εγκατάσταση -κεραία Tv τυπου φιλμ διακριτική ,

προγράμματα σε καρτα 2gb

Tα χειριστηρια παίζουν κανονικά ,το bt έχει εξωτερικό μικρόφωνο ,μπήκε στη πλαφονιέρα καλά,ειχε διπλό facra με ενισχυτή η συσκευή

το ραδιο καλά,το dvd αψογο, gps με ελληνικά menou είχε κάρτα με igo 8.3 & destinator7 με σωστα ελληνικά έπαιζε αψογα κτλ.

ανάβει με τη μιζα , κλεινει όταν κλεινεις μιζα

1 βδομάδα περιπου δεν εχει προκύψει κάποιο θεμα ,ξερω και γω τι να πώ ρε παιδιά και γω κανα δυο κινέζικα έχω αλλάξει το ενα σ'αυτούς στη λαμία

το άλλο το πηρα απο την Αγγλία απο τον &^%^& και μου ηρθε σπασμένο και αντε κουρευε το αυγο ...το'χω για ανταλλακτικά

απλά προσέξτε αυτον τον oscar γιατι στη σελίδα του εχει αλλο απο αυτο λεει ότι πουλάει ..

Αυτό είναι ενα απο τα πιο σοβαρά προβλήματα αυτών των μονάδων. Η μονάδα πρέπει να κλείνει(off) οταν βγαίνει το κλειδί από την μίζα.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η εταιρεια θα μου πει οτι θελει ,το θεμα ειναι να μαθουμε απο πρωτο χερι λεπτομερειες

ΟΚ σήμερα που θα παμε για καφέ ,τσεκάρω και σου λέω ,αν και τα περισσότερα από αυτά

κλείνουν όταν κλεινεις μιζα,όχι όταν βγαζεις το κλειδί και το δικό μου έτσι κάνει ,αυτό δεν σημαίνει

όμως ότι υπάρχει και πρόβλημα ,απλά έτσι δουλεύουν αυτοί οι κινεζο-κλώνοι

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ σήμερα που θα παμε για καφέ ,τσεκάρω και σου λέω ,αν και τα περισσότερα από αυτά

κλείνουν όταν κλεινεις μιζα,όχι όταν βγαζεις το κλειδί και το δικό μου έτσι κάνει ,αυτό δεν σημαίνει

όμως ότι υπάρχει και πρόβλημα ,απλά έτσι δουλεύουν αυτοί οι κινεζο-κλώνοι

Έχεις και πάλι λάθος, λοιπόν οι πρώτες κινέζικες μονάδες που ειχαν κυκλοφορήσει, witson 720 ...κλπ λειτουργούσαν σαν ΟΕΜ (έκλεινε βγάζοντας το κλειδί) αργότερα οι κινέζοι έφτιαξαν την look rns510 η ποια έχει ένα τσιπάκι για το canbus που το τοποθετούν σε όλα τα μηχανήματα τους ασχέτως για πια μάρκα αυτοκίνητου προορίζετε το μηχάνημα.

Όλα αυτά όπως καταλαβαίνετε γίνονται για να πέσει το κόστος κατασκευής.

Αν ανοίξετε ένα τέτοιο μηχάνημα που ειναι για VW ή TOYOTA ή FORD, θα διαπιστώσετε οτι ειναι ακριβώς το ίδιο, με μόνη διαφορά αυτη της πρόσοψης, φισσες, κλπ. Tα κυκλώματα πλακέτες και ηλεκτρονικά είναι ακριβώς ίδια.

Τώρα το πρόβλημα είναι στον προγραμματισμό του canbus εκεί 'παίζουν', οπότε άλλες φορές πετυχαίνουν το ενα και χαλάνε το άλλο <_<

Κάποια άλλα προβλήματα με κολλήματα κλπ ειναι τα γνωστά σε όλους προβλήματα που εχουν οι φίλοι μας οι Αμερικάνοι "Win CE".

¶λλα μην ξεχνάτε οτι και εμείς έχουμε κόλλημα με τα "Windows" tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα το μηχανακι σε Golf 6 gti ...Και εχω να πω οτι ειναι παρα πολυ καλο και ποιοτικο θα ελεγα . Σιγουρα αξιζει τα 700 ευρω ...

και προσφερει τα παντα . Δεν υπαρχει κανενας λογος να πας να τα σκασεις για ενα kenwood-alpine ...που και αυτα στην ουσια κινεζικα ειναι απλα ειναι σωστα προγραμματισμενο το hardware και τιποτα παραπανω .Το παλικαρι εδωσε 1300 Και εβαλε και ενυσχυτη και ηχεια ... Πακετακι... Και οφειλω να ομολογησω οτι σε ΠΟΙΟΤΗΤΑ ξεφτυλισε εναν αλλο με renaut που εχει ριξει 3000+ ...Σε επωνυμα . Το dvd παιζει πραγματικα πολυ καλα και γενικα αξιζει τα χρματα του. Προσοχη μιλαω για τηναναβαθμισμενη εκδοση . Θα το βαλω και εγω συντομα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα το μηχανακι σε Golf 6 gti ...Και εχω να πω οτι ειναι παρα πολυ καλο και ποιοτικο θα ελεγα . Σιγουρα αξιζει τα 700 ευρω ...

και προσφερει τα παντα . Δεν υπαρχει κανενας λογος να πας να τα σκασεις για ενα kenwood-alpine ...που και αυτα στην ουσια κινεζικα ειναι απλα ειναι σωστα προγραμματισμενο το hardware και τιποτα παραπανω .Το παλικαρι εδωσε 1300 Και εβαλε και ενυσχυτη και ηχεια ... Πακετακι... Και οφειλω να ομολογησω οτι σε ΠΟΙΟΤΗΤΑ ξεφτυλισε εναν αλλο με renaut που εχει ριξει 3000+ ...Σε επωνυμα . Το dvd παιζει πραγματικα πολυ καλα και γενικα αξιζει τα χρματα του. Προσοχη μιλαω για τηναναβαθμισμενη εκδοση . Θα το βαλω και εγω συντομα

2 Ερωτήσεις μιας και το είδες να λειτουργεί:

- Οτάν βγάλεις το κλειδί σβήνει όπως το εργοστασιακό και επίσης οταν το κλειδί δεν είναι στη μίζα και το πατήσεις ανοίγει???

- Το πρόβλημα που υπήρχε με την κατανάλωση ενω είναι κλειστό έχει διορθωθεί???

Ευχαριστώ!

:)

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνετε τελικά με το εν λόγο μηχάνημα??? Το έχει βάλει κάποιος να μας πει εντυπώσεις???

:)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν,το μηχάνημα το δοκίμασα εγώ,σε γενικές γραμμές καλο,ποιότητα ήχου αρκετά καλή,χρώματα μια χαρά,ποιότητα εικόνας αρκετά καλή,προγράμματα πλοήγησης igo8,destinator κτλπ τέλεια,μερικές φορες τρεμοπαίζει λίγο η οθόνη για κάποια δευτερόλεπτα στο άνοιγμα του,ειδικά εάν βάλετε μπροστά το αμάξι πολύ πρωινές ώρες,μάλλον θέμα θερμοκρασίας,ΠΡΟΣΟΧΗ υπάρχει θέμα με το can bus δοκιμάστηκε σε golf v 2004 και και με το άναμμα τον φώτων πορείας δεν είχαν φώτα τα πλήκτρα του,τεράστιο θέμα συνεργασίας με το can bus σε ορισμένα golf παλιάς χρονολογίας 2007 και πίσω,το θέμα αυτό υπάρχει και σε άλλο thread εδώ,μπήκε σε golf v άλλης χρονολογίας και δούλεψε τέλεια,για το πρώτο golf μετά από τσεκάρισμα που έγινε μέσο vag com στο vw service,διαπιστώθηκε ότι εκεί που δηλώνεις το radio ήταν απενεργοποιημένο,ενεργοποιήθηκε η επιλογή αλλα είχε πάνω πλέον απλό mp3 player χωρίς can bus οποτε δεν το αναγνώριζε,μετά την αλλαγή αυτή μέσο vag com δεν υπήρχε η δυνατότητα να δοκιμαστεί ξανά η συσκευή διότι όπως είπα κουμπώθηκε σε άλλο golf

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΤΟ ΕΒΑΛΑ Κ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ. ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.

ΔΥΟ ΘΕΜΑΤΑ ΕΧΩ Κ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ SUPER.

1. ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ MΟΛΙΣ ΑΝΑΒΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΘΟΡΥΒΟ - ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΗΧΕΙΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΔΥΝΑΤΟ Κ ΜΟΚΙΣ ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΕΝΤΑΣΗ ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ.

ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ Ή ΦΤΑΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?

2. ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΣΗΜΑ ΣΤΟ ΡΑΔΙΟ, ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΣΤΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ. ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΑΝΤΑΠΤΟΡΑΚΙ ΣΤΗ ΚΕΡΑΙΑ ΜΕ ΕΝΙΣΧΥΤΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ ΑΝΑΒΕΙΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΒΗΣΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΦΩΤΙΖΩΝΤΑΙ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ ΚΟΚΚΙΝΑ? ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΣ?

Σε κανένα από αυτα τα μηχανήματα δεν ανάβουν τα κουμπιά οταν ειναι κλειστό και πιστεύω οτι αυτό ειναι ασήμαντο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.