Jump to content
JOVI76

Timonaki Golf V Απο Ebay

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.Μπαινω στο ψητο..Εχω βρει τιμονακι απο golf v στο ebay Γερμανιας μονο 46.50 ευρω!!Μιλαμε για πολυλειτουργικο,και οπως φαινεται πολυ ελαφρα μεταχεισρισμενο.Τι λετε,να το χτυπησω??Η πολυ χαμηλη τιμη δε σας βαζει σε σκεψεις,μηπως παιζει καμια κομπινα?Γιατι αυτα συνηθως τα εβλεπα γυρω στα 100-140 ευρω.(οχι του GTI).Ακουω γνωμες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μπαινω στο ψητο..Εχω βρει τιμονακι απο golf v στο ebay Γερμανιας μονο 46.50 ευρω!!Μιλαμε για πολυλειτουργικο,και οπως φαινεται πολυ ελαφρα μεταχεισρισμενο.Τι λετε,να το χτυπησω??Η πολυ χαμηλη τιμη δε σας βαζει σε σκεψεις,μηπως παιζει καμια κομπινα?Γιατι αυτα συνηθως τα εβλεπα γυρω στα 100-140 ευρω.(οχι του GTI).Ακουω γνωμες!

Το απλό είναι? (βάλε κανένα λινκ να σου πούμε)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε link να το δούμε. Ο πωλητής τι λέει; Είναι αξιόπιστος; Φωτογραφίες έχει; Είναι κοντινές; Αναφέρει κάτι "περίεργο" στην περιγραφή;

Link to comment
Share on other sites

Βάλε link να το δούμε. Ο πωλητής τι λέει; Είναι αξιόπιστος; Φωτογραφίες έχει; Είναι κοντινές; Αναφέρει κάτι "περίεργο" στην περιγραφή;

Ναι,εχει φωτο και φαινεται μια χαρα.Περιεργως τωρα λεει 51 ευρω,ειναι σιγουρα το ιδιο!http://cgi.ebay.de/ORIGINAL-VW-GOLF-V-5-MULTIFUNKTION-3-SP-LEDER-LENKRAD_W0QQitemZ260546294392QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item3ca9c4f278.Δεν εχω ξαναβαλει link,ελπιζω να μην εκανα βλακεια!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι "Buy it now" προϊόν. Κοιτάς δημοπρασία που λήγει σε 22 ώρες. Γι' αυτό ανεβαίνει η τιμή.

Καλό φαίνεται. Δες και την τιμή αύριο... Θα έχει ανέβει λογικά.

Σου παραθέτω την περιγραφή του αντικειμένου στα αγγλικά για να σε βοηθήσω λίγο.

Hello! Here you offer original VOLKSWAGEN GULF V 5 3-Speichen multi-function steering wheel, from genuine leathers in black with black seam, on aluminum clip and multi-function keys with taxfermented (production date 02.11.2009) without Airbag (only steering wheel). That steering wheel is ideally suitable for re-tooling and fits into a great many other also older VOLKSWAGEN models, e.g.: POLO 9N, GULF V 5, GULF PLUS, JETTA, SCIROCCO, EOS, TRADE WIND 3C, TRADE WIND CC, TOURAN, CADDY, TIGUAN… VOLKSWAGEN part number: 1Q0419091AGUSZ That steering wheel costs with VOLKSWAGEN: 449, - ¤ (onhe Airbag), Airbag: 249, - ¤! It is supplied without Airbag! The Airbag Is emergency Inc.-loaded! Privately sale from there no guarantee, warranty or cancelling. The buyer recognizes this on with his requirement. Much fun when offering!!!

Σου υπενθυμίζω ότι για να δουλέψει το πολυλειτουργικό πρέπει να έχεις και εγκέφαλο που να το υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Να συνεχισω εκτος τον εγκέφαλο θελεις καλωδιακι αερόσακου και κωδικοποίηση, κατα την γνώμη μου δεν αξίζει το απλο για τοσο κόπο. Αυτο θα παει 100-120 ευρώ και με 200 220 αγοράζει του GTI.

ΥΓ Τωρα που ειμαστε απομα στο ευρώ, γιατί μετα θα τα βλέπουμε ολα αυτά με το κιάλι και θα 23.gif.

Τουλάχιστον να σου μείνει κατι να θυμάσαι τις δόξες του ευρώ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο του αερόσακου έχει ένα χαζό κόστος. Η κωδικοποίηση είναι τζάμπα.

Τον εγκέφαλο τον ανέφερα, γιατί αν ακούσει τιμή θα... new_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωωωωχχχχ..Δηλαδη ποσο παει ο εγκεφαλος??Ειχα ρωτησει στο Φιλιππαιο στη Κηφισου στα ΚΤΕΛ,και μου ειπαν οτι δε χρειαζεται αλλαγη εγκεφαλου.Ειναι σιγουρο λετε οτι θελει αλλαγη??Ξερετε τιμες?

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο του αερόσακου έχει ένα χαζό κόστος. Η κωδικοποίηση είναι τζάμπα.

Τον εγκέφαλο τον ανέφερα, γιατί αν ακούσει τιμή θα... new_killpc.gif

Χαζό ξεχαζό τα 40 ευρώ τα έχει όμως. Η κωδικοποίηση είναι τζάμπα αν εχεις το καλώδιο να δεν το εχεις, έχει και αυτη ενα 50αρικο. Εγκέφαλος στην αντιπροσωπία ξέχασε το απο ebay με ενα 100αρικο χοντρικά θα το βρεις.

Περισσότερες πληροφορίες θα βρεις παρακάτω. Αν διαβασεις προσεκτικά ολα τα προβλήματα και οι απορίες σου θα λυθούν. Το συγκεκριμένο project εχει υλοποιηθεί σε παρα πλλα αυτοκίνητα εδώ στο φορουμ.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=18832&st=0

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=25486

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Χαζό ξεχαζό τα 40 ευρώ τα έχει όμως. Η κωδικοποίηση είναι τζάμπα αν εχεις το καλώδιο να δεν το εχεις, έχει και αυτη ενα 50αρικο. Εγκέφαλος στην αντιπροσωπία ξέχασε το απο ebay με ενα 100αρικο χοντρικά θα το βρεις.

Περισσότερες πληροφορίες θα βρεις παρακάτω. Αν διαβασεις προσεκτικά ολα τα προβλήματα και οι απορίες σου θα λυθούν. Το συγκεκριμένο project εχει υλοποιηθεί σε παρα πλλα αυτοκίνητα εδώ στο φορουμ.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=18832&st=0

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=25486

Το συγκεκριμένο project το έκανα στο Α3 μου. Και οι τιμές που περιγράφεις διέφεραν ΠΑΡΑ πολύ στη δική μου περίπτωση...

Το καλώδιο του αερόσακου μου κόστισε 12 ευρώ στην αντιπροσωπεία.

Ο εγκέφαλος κόστιζε γύρω στα 350 ευρώ από την αντιπροσωπεία και για αυτό έψαξα στην αγορά εκτός Ελλάδος. Ήμουν αρκετά κωλόφαρδος και το βρήκα στο eBay, μαζί με cruise control στα 90 ευρώ (τζάμπα).

Την αλλαγή των τιμονιών δεν την έκανα μόνος μου. Αφ'ενός μεν φοβόμουν μη μου σκάσει ο αερόσακος στη μούρη και πληρώνω και αερόσακο μετά. Αφ'ετέρου, δεν εμπιστευόμουν τον εαυτό μου να αφαιρέσω και να τοποθετήσω τιμόνι. Συνεπώς, το πήγα στην αντιπροσωπεία μαζί με όλα τα ανταλλακτικά. Η διαδικασία διήρκησε περίπου 45 λεπτά και μου χρέωσαν 60 ευρώ. Η κωδικοποίηση ήταν μέσα στο πακέτο και -προφανώς- δε μου τη χρέωσαν ξεχωριστά. Sounds fare enough...

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο project το έκανα στο Α3 μου. Και οι τιμές που περιγράφεις διέφεραν ΠΑΡΑ πολύ στη δική μου περίπτωση...

Το καλώδιο του αερόσακου μου κόστισε 12 ευρώ στην αντιπροσωπεία.

Ο εγκέφαλος κόστιζε γύρω στα 350 ευρώ από την αντιπροσωπεία και για αυτό έψαξα στην αγορά εκτός Ελλάδος. Ήμουν αρκετά κωλόφαρδος και το βρήκα στο eBay, μαζί με cruise control στα 90 ευρώ (τζάμπα).

Την αλλαγή των τιμονιών δεν την έκανα μόνος μου. Αφ'ενός μεν φοβόμουν μη μου σκάσει ο αερόσακος στη μούρη και πληρώνω και αερόσακο μετά. Αφ'ετέρου, δεν εμπιστευόμουν τον εαυτό μου να αφαιρέσω και να τοποθετήσω τιμόνι. Συνεπώς, το πήγα στην αντιπροσωπεία μαζί με όλα τα ανταλλακτικά. Η διαδικασία διήρκησε περίπου 45 λεπτά και μου χρέωσαν 60 ευρώ. Η κωδικοποίηση ήταν μέσα στο πακέτο και -προφανώς- δε μου τη χρέωσαν ξεχωριστά. Sounds fare enough...

EΓΩ

40

50

100

---

190

ΕΣΥ

12

90

60

---

162

ΔΙΑΦΟΡΑ

190

162

---

028

H διαφορά μας είναι 28 ευρώ και πιστευω δεν δικαιολογεί την έκφραση "ΠΑΡΑ πολύ" ασε που εμένα περιλαμβάνει και την αγορά του vag cable που θα σου μείνει και για άλλες δουλειές αργότερα ή έστω για ένα απλό scan. Το δε καλωδιάκι του τιμονιού σίγουρα έχει 40 ευρώ για το golf5.

Link to comment
Share on other sites

Το πάρα πολύ κόλλαγε στις τιμές των ανταλλακτικών.

Από 12 στα 40 η διαφορά είναι πάρα πολύ μεγάλη.

Από 100 στα 350 η διαφορά είναι επίσης πάρα πολύ μεγάλη!

Link to comment
Share on other sites

Το πάρα πολύ κόλλαγε στις τιμές των ανταλλακτικών.

Από 12 στα 40 η διαφορά είναι πάρα πολύ μεγάλη.

Από 100 στα 350 η διαφορά είναι επίσης πάρα πολύ μεγάλη!

Γιατί "περιέγραψα" εγώ 350 ευρώ πουθενά και δεν το ξέρω thumbsdown.gif !!!! τεσπα οι τιμές είναι αυτές οπως περιγράφονται και στις δυο περιπτώσεις ειναι ιδιες περίπου !!! :good:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ μου φίλε Νίκο,

Δεν είπες εσύ για 350 ευρώ. Εσύ είπες ότι κοστίζει 100 ευρώ. Εγώ μίλησα για 350.

Τεσπα... Εγώ μιλάω για project σε audi κι εσύ σε vw.

Σε καμία περίπτωση δεν αμφισβητώ τα δεδομένα σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.