Jump to content
giagiwtis

Τουρμπο Σε Polo 6N

Recommended Posts

γεια σας παρακαλω τα φωτα σας. εχω 1 πολο 6ν 1,4 με 101 1σταδιο. εχς μια τουρμπινα απο απο σουμπαρου 1,6 γκαρτ. πολλαπλι ιντερκουλερ σκαστρασολινοσεις κολαρα. 8ελς να το δουλεψω 0,5 βαρ. τι 8α χριαστω να παρς αλλο? 8α αντεξει το μοτερ μ? για την πιεση αυτη? 8ελει τπτ μπεκ αλλα? γενικα καμια αντλια μεγαλιτερις παροχης για να εχει πιο πλουσιο μιγμα? παρακαλς δωστε μ πληροφοριες οσοι ξερετε σας ευχαριστο α! εχω κ λιγα χιλομετρα 78κ κατι ψηλα

Edited by power by polo
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παρακαλω τα φωτα σας. εχω 1 πολο 6ν 1,4 με 101 1σταδιο. εχς μια τουρμπινα απο απο σουμπαρου 1,6 γκαρτ. πολλαπλι ιντερκουλερ σκαστρασολινοσεις κολαρα. 8ελς να το δουλεψω 0,5 βαρ. τι 8α χριαστω να παρς αλλο? 8α αντεξει το μοτερ μ? για την πιεση αυτη? 8ελει τπτ μπεκ αλλα? γενικα καμια αντλια μεγαλιτερις παροχης για να εχει πιο πλουσιο μιγμα? παρακαλς δωστε μ πληροφοριες οσοι ξερετε σας ευχαριστο α! εχω κ λιγα χιλομετρα 78κ κατι ψηλα

Για την τουρμπίνα δεν ξέρω να σου απαντήσω αν θα ταιριάξει γιατί λογικά θα είναι μεγάλη για τα κυβικά σου (το scooby είναι 1600).

Για την πίεση όμως που λες, δεν υπάρχει πρόβλημα, μπορείς να σηκώσεις μέχρι κάπου 0,7 χωρίς να αλάξεις εντόσθια. Τα χμ που έχεις είναι πολύ καλά και δεν θα έχεις πρόβλημα άμεσα. Υπολόγιζε γύρω στα 150 τουρμπάτα αλογάκια και σε ένα ελαφρύ σασί σαν το δικό σου, νομίζω οτι θα είσαι ευχαριστημένος αρκετά!

Το βασικό που θέλει ψάξιμο και αρκετά χρήματα, είναι ο εγκέφαλος. Αν μπαίνει παράλληλος, τότε κάτι γίνεται αλλιώς πας για άγραφο που κοστίζει πολλά. Ρώτησε τους doggy και polo 1.6T και θα σου πούνε οτι επιθυμείς. Έχουν κι οι 2 αυτό που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.